CORONAVIRUS

 

Milí moji klienti, priatelia...  Vy, ktorí ste so mnou v kontakte pravidelne, a tiež Vy, ktorí ma zatiaľ nepoznáte smiley ...

... nakoľko mi píšete či voláte, a pýtate sa ma, čo máte robiť, na čo sa pripraviť v tejto neutešenej situácii, rozhodla som sa vytvoriť pre Vás túto sekciu -

 

Coronavirus alias Covid – 19

 

Priebežne na tejto stránke budem odpovedať na Vaše otázky, pričom vždy raz za 2 – 4 dni vyhodnotím najčastejšie z nich a tu, na tejto stránke Vám ich zodpoviem.

 

Písať svoje otázky mi môžete na mail zana6@centrum.skalebo zanasaluber@gmail.com

 

Prosím Vás zároveň o trpezlivosť, ak si okamžite po tom, ako mi odošlete správu nenájdete odpoveď – ešte raz zopakujem – Vaše otázky budem spracovávať priebežne, pričom tu budú zodpovedané tie najčastejšie, čiže tie, ktorých bude väčšina a budú závažnejšieho charakteru.

 

Nepíšte mi prosím otázky individuálneho typu – Čo ma čaká a Váš dátum narodenia. Na tieto otázky odpovedať nebudem – v takomto prípade máte možnosť konzultácie problému na diaľku / viac info nižšie /, keďže osobné konzultácie z pochopiteľných dôvodov momentálne nerobím.

 

 

Korona – je tu... čo s ňou? 

Keď som v novembri minulého roka pripravovala už náš tradičný ,,Veľký,, horoskop na rok 2020, upozorňovala som na to, čo nás čaká. Taktiež som začiatkom februára a opätovne začiatkom marca tohto roku upozornila kompetentné osoby, ktoré majú dosah nielen na dianie a fungovanie Slovenska, ale tiež na odvrátenie katastrof alebo aspoň na minimalizovanie ich dôsledkov na to, že sa k Slovensku blíži obrovský problém – Coronavirus.

Nebudem polemizovať o tom, že ak by moje slová ,,kompetentní,, nezmietli zo stola, ale im venovali pozornosť... že v prítomnosti mohlo všetko vyzerať inak. Nemá to zmysel. Zmysel má však oboznámiť Vás s tým, čo sa deje, prečo sa to deje a čo s tým môže každý jeden z Vás urobiť.

Ja som si absolútne istá, že keď jedného dňa toto peklo skončí, tak začneme

Svet, Čas, našu podstatu... všetko... deliť na...

predtým a... potom. 

A veľmi by som si priala a iste hovorím mnohým z Vás z duše, aby to potom bolo lepšie. Aby sme našli samých seba. Vážili si zdravie. Lásku. Blízkych. Prírodu. Jednoducho tie ,,obyčajné,, veci, ktoré sme ustavične prehliadali alebo brali ako samozrejmosť.

Tak si držme navzájom palčeky a navzájom sa i chráňme!

 

 

Osobné konzultácie

Tie momentálne nerobím.

Pokiaľ chcete zodpovedať individuálne problémy / otázky, vyveštiť alebo skonzultovať Vaše zdravie / zdravotné problémy – píšte mi na mail zana6@centrum.sk kde som Vám k dispozícii nonstop.

Tu dostanete informácie, ako postupovať a za akých podmienok je konzultácia bez osobného stretnutia možná.

Ak Vám do 24 hodín nepríde odo mňa spätná väzba, znamená to, že Váš mail / správa / ku mne nedorazila – napíšte ju znovu a skontrolujte si nastavenia PC alebo TLF.

 

PROSÍM Vás – netelefonujte mi ohľadne coronavirusu – telefonické veštenie a liečenie neposkytujem.

Moji milí, ja Vás chápem a viem, že sa bojíte, máte obavy nielen o seba, ale i o svojich blízkych, prácu, atď... že chcete odpovede, chcete vedieť, poznať... ale verte mi – nemôžem fundovane pracovať a zároveň telefonovať.

Prosím Vás preto - šetrite môj čas, pretože ho musím každý jeden deň rozložiť medzi vytváranie množstva horoskopov/predpovedí pre Vás, článkov do médií, písanie rukopisov – tak tých o anjeloch, ako i príbehov zo života... a... tiež Vašim otázkam tu na webe a... samozrejme... čas by som rada podelila aj medzi mojich blízkych, a aspoň trochu jedla a spánku smiley heart

Ďakujem Vám a objímam Vás

Vaša Zana Saluber 

12 marca 2020

 

 

Vaše otázky: 

Vaše otázky ponechávam v pôvodnom znení, ale bez osobných údajov daných osôb. Odpovedám Vám na ne však nielen na základe môjho pohľadu na prítomnosť a videnia do budúcnosti, tarotu či numerológie, ale tiež na základe informácií od niektorých mojich klientov a priateľov, ktorí sú priamo v centre diania v rôznych kútoch sveta / napr. Británia, Francúzsko, Japonsko, USA, Čína, Belgicko, Rakúsko, Česko, atď / – či už pracujú v nemocniciach s chorými... na patológii, kde podrobia pitvám tých, ktorí, žiaľ, na coronu zomrú... alebo na klinikách epidemiológie, kde vírus ,,skúmajú,,... A mnohé z týchto informácií sa nikdy nemali dostať von na svetlo...

Každopádne – dôležité je to, že odpovede, ktoré Vám tu tlmočím sú skutočné a pravdivé.

 

A znovu pripomínam:

Vaše otázky budem pridávať postupne, po vyselektovaní a spracovaní. Prosím Vás o trpezlivosť!

 

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

 

Dobrý deň, pani Zana, prosím Vás, naozaj preniesli na ľudí tento vírus netopiere? Hovorí sa aj o tom, že vírus sa preniesol zo psov a potkanov. Čo je pravda?

 

Odpoveď:

Nie, jednoznačne nie! Covid-19 je vyextrahovaný z pôvodného vírusu španielskej chrípky, ktorý bol laboratórne upravený do terajšej / a omnoho, omnoho hrozivejšej / verzie. Vírus španielskej chrípky získali vedci / podotýkam, že išlo o jednu z maximálne utajených ,,operácií,, / z mŕtvol vojakov, ktorí sa ním počas prvej svetovej vojny nakazili. Je možné, že laboratórne úpravy tohto vírusu do terajšej podoby mali za cieľ vytvorenie novej biologickej zbrane.

Som si absolútne istá, že Covid-19 sa vymkol spod kontroly, respektíve, že to, čo ,,dokáže,, vedci / alebo oligarchovia, ktorí výskum platili / ani omylom nepredpokladali, či nedokázali odhadnúť. Laicky povedané - nastala tu situácia dieťaťa, ktoré sa hrá s bombou... no nevie, nerozpozná, čo to vlastne drží v rukách.

Bohužiaľ – cena za ,,hranie sa,, tých, ktorí sú za pandémiu zodpovední / a tomu verte, že sa tu jedná o zopár jednotlivcov, ktorí sa rozhodli toto urobiť / je privysoká a fatálna – sú to státisíce ľudských životov. Nevinných životov!

Ide však jednoznačne o dielo ľudí, a nie zvierat, ako sa nám pokúšajú vmanipulovať do mysle politici a médiá. Bohužiaľ, prebieha nám tu pandémia, ktorej sa dalo zabrániť, avšak, v prítomnosti to už nie je možné. Ako iste viete, počas trvania španielskej chrípky zomrelo cca 50 až 80 miliónov ľudí – čísla sa rozchádzajú, nakoľko vtedy nebolo možné monitorovať dianie tak, ako dnes. Ale – aj v dnešnej ,,monitorovacej,, dobe to znamená, že sa nakazia / a už sú nakazení!! / milióny a milióny ľudí, a zomrú státisíce.

Či však médiá po skončení pandémie ohľadne toho poskytnú relevantnú pravdu – o tom veľmi pochybujem! Možno to urobia o ďalších 50 alebo 70 rokov, keď sa tieto informácie odtajnia, tak, ako dnes odtajňujú informácie / napr. NASA / z 50 rokov min storočia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zanka, zdravím, viete mi povedať, dokedy budeme musieť byť v karanténe? Je akože dobrovoľná, ale ja potrebujem chodiť do roboty, z niečoho žiť musíme. A ak sa môžem ešte spýtať a vedeli by ste povedať – tak dokedy bude toto všetko trvať, myslím celkovo epidémia?

 

Odpoveď:

Áno, veľmi dobre Vám rozumiem. Ja sama som v dobrovoľnej karanténe / dobrovoľne nasilu, pretože nikto z normálne uvažujúcich a konajúcich ľudí si toto nevybral / a osobne si myslím, že presne to – byť v domácej karanténe - by sme mali urobiť absolútne všetci. A tým myslím – všetci ľudia. Všetky štáty. Je to možno jediný spôsob, ako zabrániť tomu, aby sa vírus šíril a postupoval.

Isteže, som si vedomá toho, že je to ilúzia, pretože ,,mocní,, v každom jednom štáte – Slovensko nevynímajúc - toto nedovolia. Musela by sa totiž zastaviť výroba, obchod, atď. Čo by znamenalo finančné straty, ak nie rovno absolútne pády firiem, podnikania.

Tak radšej  obetujú životy ľudí!

Na druhej strane si myslím tiež to, že v určitom kontexte je na tieto opatrenia neskoro. Ale Vy osobne – ak ste doma a von chodíte naozaj len v nevyhnutnom prípade, pričom sa vyhýbate osobnému kontaktu s inými ľuďmi a dodržiavate všetky ochranné a bezpečnostné pravidlá, tak možnosť, že sa nakazíte je minimálna.

Na Vašu otázku celkového trvania – ak myslíme globálne, a teda celý svet – myslím, že pandémia potrvá minimálne do marca 2021. V jednotlivých krajinách, a priori na SVK – bude tento problém minimálne do konca júla, polovice augusta 2020. Následne začnú nakazení a mŕtvi ,,klesať,,. Veľmi pomaly a postupne. Isteže – len za predpokladu, že sa podarí dostať do konca marca, maximálne do 11. apríla 2020 takmer všetkých do karantény – čo znamená, že celé Slovensko bude zatvorené doma. Výnimkou sú samozrejme napr. lekári, policajti a podobne. Ak sa to nestane – potom na SVK bude veľký problém.

A hovoriť o tom / za priaznivých okolností a teda najmä uvedomení si, s čím máme vlastne do činenia /, že sme na SVK vírus ,,zvládli,, - čo by znamenalo, že už nepribudnú žiadni noví nakazení - budeme môcť začiatkom roka 2021.

A ohľadne Vašej práce – rozumiem Vám veľmi dobre, ale pokiaľ je to možné – nevracajte sa do roboty. Zostaňte doma tak dlho, ako to len bude možné. V podstate by každý jeden občan Slovenska mal byť v domácej karanténe minimálne do 28. mája 2020. Uvedomujem si síce, že je to nereálne... ale presne takto by to malo byť.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Veľmi sa bojím, že zomriem, pani Zana. Môžem naozaj zomrieť, ak ochoriem na koronu?

 

Odpoveď:

Áno, možnosť, že ak by ste sa nakazili koronou / coronavirusom / - môžete zomrieť, je vysoká. Samozrejme, treba si uvedomiť, že pre to, aby ste zomreli, by sa muselo stretnúť niekoľko aspektov súčasne. Poviem Vám príklad – nakazili ste sa vírusom Covid–19. Plus k tomu máte vyšší vek a cukrovku. Alebo ste aktívna štyridsiatnička, no ste maximálne psychicky vyčerpaná z práce, zle sa stravujete a málo spíte, čo znamená, že Váš organizmus a teda aj imunitný systém funguje na pomyselnej hrane a skôr v negatívach, ako v pozitívach.

V takom prípade je dosť možné, že Váš organizmus vírus, respektíve komplikáciu, ktorou vírus zaatakuje Vaše telo – nezvládne.

V zásade platí – a opakujem to znova a znova – zostaňte doma. Nechoďte medzi ľudí. Množstvo z nich je nakazených, no bez príznakov, čiže ak idete tam, kde sa ľudia pohybujú – ste v permanentnom ohrození. A pravdaže, ak už musíte vyjsť z bytu - dodržiavate základné pravidlá – ochrana nosa a úst rúškou, rukavice na ruky. Ak okolo niekoho musíte prejsť alebo dokonca komunikovať – dodržte odstup 4 metre. Absolútne sa vyhnite podávaniu rúk, zotrvaniu v uzavretej miestnosti s inými ľuďmi / napr. výťah / a po návrate domov sa maximálne dezinfikujte, vrátane oblečenia a vlasov.

A znovu to zopakujem – Covid-19 je umelo vytvorený a maximálne agresívny vírus!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pani Zana, sme doma celá rodina, ja, manželka, naše tri deti. Skutočne sa môžeme karanténou pred vírusom ochrániť?

 

Odpoveď:

Áno, pokiaľ doma aj zotrváte a vychádzať budete len na nevyhnutnú dobu – napríklad na nákup dôležitých potravín a pod., pričom budete dodržiavať všetky ochranné podmienky, či už počas pobytu vonku alebo po návrate domov - tak je šanca, že sa nakazíte - naozaj pomerne nízka. Treba si uvedomiť, že Covid-19 je veľmi agresívny vírus, ktorý ,,prežíva,, aj tam a v takej dobe, kde ostatné vírusy hynú. Je veľmi adaptabilný na vonkajšie prostredie, a teda – ak minimalizujte kontakt s vonkajším prostredím, minimalizujete aj možnosť nakazenia sa.

Upozorňujem Vás / a nielen Vás /, že ak sa pohybujete mimo domácej karantény – musíte ísť do obchodu, práce, k rodičom, ktorí sú starí alebo hoci na vyšetrenie k lekárovi... a vrátite sa domov – ešte predtým, ako vstúpite do bytu/domu – dezinfikujte si ruky a tvár! A následne urobte celkovú dezinfekciu seba a priestorov.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------