Horoskop rok 2017

Celý text je korešpondujúci s vydaním pre Nový Čas z 12/2017, avšak bez krátkych výňatkov z pôvodného textu, ktoré bolo nutné urobiť kvôli formátovaniu novinových strán.

 

Čo bolo, bolo. Pred nami sa otvára nový rok, do ktorého by sme radi hľadeli s nádejou, že bude lepší ako ten, ktorý sa práve končí. Čo nás teda čaká v roku 2017 podľa uznávanej veštice Zany? 

 

 

Baran   21.3. – 20.4.

 

Baran   21.3. – 20.4.

Zdravie : V období od polovice februára do konca marca 2017 budete mať problémy so srdiečkom a vysokým tlakom. Staršie ročníky potrápi aj nespavosť, ktorá bude skombinovaná so zhoršeným trávením. Tretia dekáda roku je alarmujúca pre tých z vás, ktorí neviete odolať ťažkým a vysmážaným jedlám. Najneskôr na konci júna sa začnite diétne stravovať, do pitného režimu zahrňte aj čaje z puškvorca obyčajného, a viac sa pohybujte. Ženy, narodené v marci sa zrejme v októbri nevyhnú operačným zákrokom, ktoré sa budú týkať maternice a prsníkov.

Práca a peniaze : Začiatkom roka 2017 stretnete zaujímavého muža, ktorý vám ponúkne novú robotu. Až po čase zistíte, že tento človek má pomerne vysoké postavenie, a všetko, čo vám sľúbil sa môže naplniť. Barani, ktorí pokukávajú po práci v zamestnaní, sa nutne musia doučiť cudzí jazyk, inak vaše plány spľasnú ako bublina. Na kolegov v apríli a v máji neklaďte priveľké nároky, sklamali by ste. V druhej polovici roka narábajte opatrne s peniazmi a určite si neberte pôžičky. Až do konca novembra budete mať do peňaženky hlbšie, než inokedy.

Vzťahy : Blízky človek, ktorého názory vám zmenili život, bude zasahovať do vášho partnerstva. Lenže tu pre jeho rady nie je miesto! Ak nechcete o svoju lásku v máji 2017 prísť, potom určite počúvajte len svoj rozum. Priateľstvo, ktoré je s vami takmer od detstva sa v polovici júla hrubo naruší jedinou hádkou. Nemali by ste však veriť cudzím ľuďom! Krivda, ktorú svojou dôverčivosťou spôsobíte, vám totiž vezme viac, než iba dobrého priateľa. Osamelým Baranom, a hlavne dámam, vstúpi počas farebného septembra do života krásna a jedinečná láska!

 

 

 

Býk   21.4. – 20.5.

 

Zdravie : Od začiatku nového roku jedzte veľa čerstvého ovocia a zeleniny. Postupne meňte jedálniček, kde by mali prevažovať morské plody a bylinkové oleje. Do druhej polovice roka 2017 vstúpte s odhodlaním urobiť pre svoje zdravie maximum. Iba tak sa v lete a na jeseň vyhnete operáciám kŕčových žíl, žlčníka, pankreasu, ale aj hrubého čreva! Dôležité je, aby ste v období od konca augusta do tretieho októbrového týždňa vystabilizovali imunitný systém a znížili svoju váhu. Pozor si dávajte v decembri na drobné úrazy, či už v domácnosti, alebo v práci!

Práca a peniaze : Nové projekty prenechajte kolegom, ktorých ctižiadosť je taká veľká ako ich sebectvo. Vy sa v roku 2017 uspokojte s pomalším napredovaním! Prioritou vo vašom živote musí byť rodina a zdravie, nakoľko tieto komodity si za žiadne peniaze nekúpite. Rovnováhu v tom, čo chcete a môžete mať, vám pomôže nájsť aj polodrahokam - ametyst, ktorého vibrácie navodia pokoj mysle a zvýšia vašu tvorivosť. V máji, v júli a v októbri sa vyhýbajte hazardu, v akejkoľvek forme, a peniaze, ktoré ste našetrili presuňte do stabilných nehnuteľností.

Vzťahy : Január 2017 bude náročný hlavne pre dlhodobé vzťahy. Prejaví sa vaša schopnosť žiarlenia bez príčiny, ale aj sklon k majetníctvu. Namiesto toho, aby ste svoju polovičku podozrievali z nekalých vecí, zvoľte otvorený rozhovor. A nezabudnite na milé slová a láskavé objatia, vďaka ktorým prekonáte do konca apríla aj túto krízu. Staronovú lásku si hviezdy prichystali pre májových Býkov – mužov, v polovici augusta. Osôbka, na ktorú ste nikdy nezabudli, sa vám ozve a bude žiadať stretnutie. Oživenie tejto lásky bude veľmi spontánne!

 

 

 

Blíženci    21.5. – 21.6.

 

Zdravie : Január a február 2017 bude zložitý, zdravie vám veru nebude slúžiť, a hlavne Blíženci, narodení po 7. júni sa so zdravotnými problémami dostanú do nemocnice. Doprajte si kľudový režim, masáže rozmarínovým olejom, bankovanie, a odvážnejší môžu vyskúšať aj hirudoterapiu. Druhá polovica roka prináša miernu úľavu, no mladším ročníkom aj atypické ochorenie, podliehajúce nesprávne spracovanému stresu. Od 24. augusta pridajte do pitného režimu viac bylinkových čajov, a v horúčavách sa zdržiavajte v tieni. Nepite chladené a bublinkové nápoje!

Práca a peniaze : Istotne buďte v prvých dvoch dekádach roka 2017 aktívnejší a nespoliehajte sa na minulé zásluhy, ktoré nadriadený ocenil. Tie sú predsa už dávno zabudnuté! Od konca mája môžete vstupovať do nových pracovných oblastí, dvere sú otvorené aj k získaniu zamestnania úplne nového. Konzervatívnejšie dámy musia uvážiť, či sú zmeny, ktoré sa udejú od 2. septembra do 25. októbra pre vás vhodné. Ak máte pochybnosti, nebojte sa vyjadriť ich priamo a vecne. Staré záväzky vysporiadajte najneskôr do 4. decembra a neprenášajte ich do ďalšieho roka!

Vzťahy : Nevhodné poznámky, príkre slová, ale aj vedomé ubližovanie vezme partnerstvo tým, ktorí si nevážia obyčajné, jednoduché veci. Bojujte o svoju lásku, obdobie od 28. marca do 6. mája 2017 je mimoriadne nestabilné! Ak neurobíte to, čo je nutné, ocitnete sa po zvyšok roka v bludnom kruhu starostí, beznádeje a veľkých strát. Životnú lásku objímu v júli osamelí Blíženci, šťastie bude najviac priať narodeným medzi v roku 1963, 1974 až 1977, a 1986 až 1989. Stagnujúce priateľstvá obnovte od konca septembra stretnutiami a novými podnetmi!

 

 

 

 

Rak   22.6. – 22.7.

 

Zdravie : Zapálené dutiny, stupňujúce sa alergie, nespavosť, potiaže s tenkým črevom sa vyostria od druhej polovice februára a potrvajú do 27. mája 2017. Väčšina z vás bude v letnom období riešiť aj malé operačné zákroky, týkajúce sa najmä cievneho systému. Vážnejšie choroby hrozia po 7. septembri júnovým Rakom, bolo by vhodné, keby ste svojmu zdraviu venovali maximum pozornosti. Nevynechávajte v roku 2017 z jedálnička divinu, zelenú a fialovú zeleninu, a čínske rastliny. Napraviť niektoré neduhy vám pomôžu aj bylinkové tinktúry a maceráty.

Práca a peniaze : Počas celého roka 2017 nepožičiavajte peniaze iným ľuďom! Zištných osôb bude okolo vás až priveľa, taktiež aj tých, ktorí vám neprajú ani úspech, ani stabilitu a vyslovene vám závidia. Muži, rozširujúci svoj biznis, musia dávať v marci a v apríli veľký pozor na obchodných partnerov, ale aj prípadných zamestnancov. Hlbšie do peňaženky budú mať dámy, narodené od 28. júna do 12. júla! Za finančnou nerovnováhou hľadajte svojich blízkych, ktorým skutočne nezáleží na tom, že sa záležitosti týkajúce sa peňazí snažíte mať pod kontrolou.

Vzťahy : Zvláštne šance, pretrvávajúce prekážky, ale aj rany osudu budú vašimi spoločníkmi minimálne do tretieho júnového týždňa 2017. Láska sa bude s vami zahrávať, pričom vám takmer nikdy nedopraje naplnenie, ktoré očakávate. Výzvy však nevnímajte negatívne! V roku 2017 pretrvajú len tie vzťahy, ktorým nie je odopretá úcta a komunikácia. Začiatkom augusta môžu júnoví Raci urobiť vážne rozhodnutie, pozor si však dajte na jeho dôsledky, ktoré zasiahnu aj iných ľudí vo vašom kruhu. Určite nedramatizujte prebiehajúce situácie, a ani na ne netlačte!

 

 

 

 

Lev   23.7. – 22.8.

 

Zdravie : Panické poruchy, obavy z budúcnosti, nadmerný nepokoj a stres zachváti v období od 27. februára do 1. apríla väčšinu Levov. Je dôležité, aby ste sa udržiavali v dobrej psychickej kondícii, či už meditovaním, prechádzkami v prírode, alebo hoci aj koníčkami, ktoré vám robia radosť. Dostatok času na seba by si mali v druhej polovici roka 2017 nájsť tí z vás, ktorí ste v zamestnaní pod atypickým tlakom. Pre všetkých Levov je tu počas celého roka upozornenie – vyhnite sa lekárskym zákrokom! Ak to nie je možné, voľte dni spadajúce pod Nov.

Práca a peniaze : Robotu určite nemeňte v prvých troch mesiacoch roka 2017! Vyvolali by ste nerovnováhu, a tá by mala na zvyšné obdobie veľmi negatívny vplyv. Svoju nespokojnosť kroťte, vyhnite sa konfliktom na pracovisku, a nechcite to, čo nemôžete mať. Zmeny sú dovolené až s príchodom prvého letného dňa, avšak iba pre Levov, ktorých práca vyslovene ničí. Vo financiách zavládne v roku 2017 pomerne vysoká stabilita, môžete investovať do nehnuteľností, ale aj obchodovať na burze, či rozšíriť svoj biznis. Neobklopujte sa pokrytcami a pochlebovačmi!

Vzťahy : Na pravú lásku si počkáte až do 26. marca, a dobré priateľstvá získate v prvej polovici septembra 2017. Nešťastné a nepríjemné chvíle si osud pripravil pre Levie dámy, narodené v období rokov 1983 – 1991. Bolesť, sklamanie, a nevera v partnerstve vás zasiahnu na najcitlivejších miestach, a to bez upozornenia vopred. Ale aj negatíva sú súčasťou vášho života! Vyťažte z nich maximum pozitívneho, a koniec roka privítate v náručí krásnej a veľkej novej lásky. Júloví páni by mali mať pod väčšou kontrolou svoj sklon k žiarlivosti, a k manipulovaniu!

 

 

 

 

Panna   23.8. – 23.9.

 

Zdravie : Nebuďte tvrdohlavo zanietení len prácou a zarábaním peňazí, venujte sa aj svojim pocitom a myšlienkam. V rodinnom kruhu ponechajte minimálne do mája 2017 udalostiam voľnejší priebeh, večným strachovaním sa o budúcnosť totiž maximálne zaťažujete svoje zdravie! A to potrebujete v nasledujúcich mesiacoch viac vnútornej spokojnosti a šťastia. Iba tak sa vyhnete vážnym chorobám, ktoré hlavne od 27. mája na vás striehnu. Obzvlášť ohrozené sú všetky Panny, narodené do roku 1965. Emočné napätie bude silné a negatívne v októbri a novembri!

Práca a peniaze : Začiatok nového roka privítane podráždení, pretože financie vám budú urgentne chýbať. Do rozporov s blízkymi, ale aj s nadriadenými v robote sa však nebudete dostávať len preto, že načas nezaplatíte účty. V hre je po 24. marci aj vaše postavenie, a čo je ešte výraznejšie – aj dobré meno! Dávajte si pozor, aby ste neurobili v druhej polovici roka 2017 kroky, ktoré sú na hrane so zákonom! Pannám, chystajúcim sa prijať v novembri robotu v zahraničí, šťastena praje. Odvážne sa pustite po novej ceste, na jej konci je úspech, prestíž a stabilita.

Vzťahy : Februárové razancie vás prekvapia, ale aj napriek tomu si dokážete v komplikovaných situáciách zachovať chladnú hlavu. Nepokojné partnerstvá budú od marca do júna 2017 riešiť septembrové Panny, a viac ženy, než muži, pod čo sa podpíše vstup no nového životného cyklu, ktorý je zameraný na chýbajúcu spokojnosť vo vzťahoch. Voči svojej láske buďte ostražitejší, ale aj ráznejší! V debatách, ktorým sa nevyhnete v októbri a v decembri presaďte triezve názory. Pravdu, ktorej sa partner bojí, určite odhaľte, lebo inak sa nepohnete dopredu!

 

 

 

 

Váhy   24.9. – 23.10.

 

Zdravie : Problémy so žalúdkom a pečeňou sa vám v januári 2017 zhoršia, ak sa nenaučíte svoje vnútorné pocity odkomunikovať tým, ktorých sa vaša nespokojnosť, či ukrivdenosť týka. Skutočne nemusíte za každých okolností mlčať a vyhýbať sa hádke. Niekedy to bez radikálneho slovného vyjasnenia nejde! Tehotenstvám sa v letnom období musia vyhnúť dámy, ktorých zdravotné problémy sú výrazné, a až život ohrozujúce. Muži – Váhy, narodení od 28. septembra do 9. októbra, by sa mali vyhnúť športovaniu, či posilovaniu. Od konca októbra buďte veľmi opatrní!

Práca a peniaze : Čas zmeniť zamestnanie prichádza na začiatku januára 2017, a vhodné obdobie, ktoré by ste v tomto ohľade mali využiť potrvá do 15. apríla. Nedajte sa však zlákať na pozlátko ponuky, ktorú vám prednesie mladá žena, lebo za ňou sa skrýva nebezpečenstvo, a v konečnom dôsledku aj finančný krach. Dôverujte svojej intuícii, poraďte sa s priateľom, ktorý vždy stál pri vás, no neurobte v honbe za ilúziou osudovú chybu. Nezabúdajte tiež na kvalitný oddych, a peniaze, ktoré vám prejdú rukami si starostlivo rozložte tak, aby ste sa nedostali do mínusov.

Vzťahy : Zaláskovanie, ktoré budete mať vo februári 2017 na dosah ruky, bude zložitejšie, než sa vám na prvý pohľad bude zdať. Medzi vami a vašou láskou totiž bude stáť tretia osoba, ktorá vám veru šťastie nechce dopriať. Situácia sa vo váš prospech začne kryštalizovať až po 30. máji! Dovtedy buďte trpezliví, určite sa o svojich problémoch nebavte s cudzími ľuďmi, a neverte klebetám. Straty zaznamenajú na prelome augusta a septembra októbrové Váhy, no paradoxne nepocítite smútok, lež určitú slobodu. To, čo vám bráni napredovať dajte od seba preč! 

 

 

 

 

Škorpión   24.10. – 22.11.

 

Zdravie :Viac aktívneho pohybu, ale aj ľahšie cvičenie a plávanie, urobia vášmu zdraviu v roku 2017 veľký prospech. Odložte preto v januári pohodlnosť bokom, počas celého roka sa rozumne a striedmo stravujte, a nezabúdajte na zvýšený pitný režim. Práve tekutiny bude vaše telo urgentne potrebovať v jarnom a letnom období, a iba vďaka pravidelnosti sa vyhnete kolapsom a pobytu v nemocnici. Pre staršie ročníky by sa neodmysliteľnou spoločníčkou po 24. októbri mala stať aj prevencia, takže na jeseň si dohodnite u lekárov všetky potrebné vyšetrenia.

Práca a peniaze : Hoci budete v prvej polovici roka 2017 odvádzať kvalitnú robotu, peniaze za ňu nedostanete. Finančné problémy sa povlečú s vami až do novembra, kedy konečne pochopíte, že okolo vás nie sú len neprajníci, ale aj tí, ktorí vás zneužívajú. A preto začnite v máji uvažovať nad radikálnou zmenou zamestnania! Škorpióni, narodení do 26. októbra sa môžu vybrať za robotou aj do zahraničia, ale len do blízkych krajín. Nadštandard v peniazoch je po 6. septembri dopriaty tým z vás, ktorí ste mysleli na zadné vrátka, a od začiatku roka ste šetrili.

Vzťahy : Partnerovi nekrivdite, nekričte, neposmievajte sa, a v dialógoch sa držte podstatných problémov. Začiatkom roka 2017 bude vo váš silnieť nutkanie vymaniť sa z prebiehajúceho vzťahu, no tento krok nesmiete urobiť, lebo vás kruto dobehne vlastná kontroverzná minulosť. Vaši najbližší nielenže budú v nasledujúcich mesiacoch vyžadovať od vás maximum pozornosti, oni vás budú skutočne potrebovať. Jednoznačne nezatvárajte oči pred depresívnymi stavmi, ktoré budú po 16. júli ničiť vašu polovičku! V hre je tu priveľa, nielen vaša spokojnosť! 

 

 

 

 

Strelec   23.11. – 21.12.

 

Zdravie : Od marca 2017 sa pomaličky začnite zbavovať zaťaženia z minulosti, všetko, čo je pre vás sporné si s ľuďmi z okolia vydiskutujte. Psychické problémy budú rozvinutejšie v období od 29. mája do 10. júla, no nepôjde o vážne stavy. Nízky krvný tlak a problémy so srdiečkom potrápia koncom augusta najmä decembrové ženy, tu zvýšte pozornosť a prípadne začnite užívať lieky. Ročníky 1945, a 1978 až 1984 si môžu hazardovaním privodiť nielen choroby týkajúce sa konečníka a pankreasu, ale aj celkové oslabenie organizmu. Pozor na sebadeštrukciu!

Práca a peniaze : Peniaze nemíňajte bez toho, aby ste spoločne s partnerom prebrali, kde sú výdavky nutné. Hrozba exekúcií je výrazná od januára do marca 2017! Strelci, ktorí majú dlhodobo dlhy na krku, si po 25. máji vydýchnu – pomôže vám človek, od ktorého by ste to najmenej čakali. Staronovú prácu v júli s radosťou prijmú tí z vás, ktorí sú si vedomí nielen svojich skúseností, ale aj ceny, ktorú máte. V druhej polovici roka sa otvárajú šance pre novembrových Strelcov, túžiacich po výrazných zmenách. Predtým, než urobíte posledný krok - nezaváhajte!

Vzťahy : V apríli neutekajte do náručia inej osoby, neplytvajte slovami tam, kde nedostanete odpovede, a žite v súlade s tým, čo je pre vás najlepšie. Áno, v prvej polovici roka 2017 bude nevyhnutné, aby ste boli trochu viac sebeckí! Bývalá láska osloví tápajúcich Strelcov – mužov, dajte si veľký pozor, lebo za vášňou sa skrýva zlo. V októbri poniektorí z vás uveria nepeknej klebete o láske, ktorú poznáte takmer dokonale, čím rozkolíšete inak stabilný vzťah. Pokiaľ o svoju polovičku nechcete prísť, používajte zdravý rozum, inak všetko stratíte!

 

 

 

 

Kozorožec   22.12 – 20.1.

 

Zdravie : Pre zlepšenie hormonálnych problémov, ale aj porúch štítnej žľazy a psychického vyčerpania začnite vo februári 2017 piť bylinkové čaje. Januárových Kozorožcov, a prevažne mužov, v druhej dekáde roka potrápia nové choroby, pričom mnohé z nich sú vážneho charakteru. Dôležité je, aby ste po celý nasledujúci rok mysleli pozitívne, pretože negatíva vychádzajúce z vášho vnútra vás môžu naozaj mimoriadne ohroziť. Poškodenia svalov a šliach si hviezdy prichystali po 13. septembri pre športovcov a ľudí, pracujúcich manuálne. Buďte opatrní!

Práca a peniaze : Nebudete mať síce nadbytok financií, no nebudete žiť ani v biede. Rok 2017 je paradoxne v oblasti peňazí vyvážený. Vážnejšie starosti môžu mať len Kozorožci, ktorí si hneď na začiatku roka vezmú úvery, či pôžičky. Strata zamestnania, ktorej sa pravdepodobne nevyhnete v apríli vás dostane do nepríjemnej platobnej neschopnosti. Všetku svoju pozornosť budú potrebovať tí z vás, ktorým v júli starší kolega navrhne spoločný obchod. Verte tomu človeku, všetko má premyslené, a vy reálne môžete urobiť vo svojom pracovnom živote veľké zmeny!

Vzťahy : Výborné priateľstvo nadviažete v období od 14. februára do druhého marcového týždňa. Získate nielen dobrého kamaráta, ale aj spriaznenú dušu, pred ktorou nebudete mať žiadne tajomstvá. Temnému flirtu na konci apríla 2017 neodolajú zadaní Kozorožci, skôr dámy, a pôjde skutočne o mimoriadnu udalosť. Slová, ktoré budú hladiť vašu dušu, berte s rezervou! Ide tu o klam, ktorý nemá budúcnosť! V horúcom lete skončia poniektoré trvalé vzťahy, možné sú aj starosti spojené s neverami. Pamätajte si – tam, kde sú dvaja, je tretí človek už navyše!

 

 

 

Vodnár   21.1 – 20.2.

 

Zdravie : Sú záležitosti, ktoré nepotrebujú lieky. Takou bude aj bolesť vo vašej duši, ktorá vás postihne v januári 2017. Celkovo sa budete v prvej polovici roka cítiť slabí, no iba do okamihu, keď si pred sebou vytýčite nové ciele. Áno! Vy nutne potrebujete vidieť, kam smerujete, inak vám hapruje zdravie, vzťahy a aj práca. Februároví muži budú čeliť operáciám malej panvy, výrazné obdobie začína plynúť 23. marca a potrvá do posledného júnového týždňa. Posilňujte imunitu organizmu, energiu vydávajte postupne a chráňte sa pred negatívnymi osobami.

Práca a peniaze : Spokojní s pozitívnym vývojom roboty budete pomerne dostatočne, no celkom iste nesmiete zaspať na vavrínoch. Využite marcové zmeny vo svoj prospech, a ku kolegom buďte od 31. mája trochu dôraznejší. Vodnári, ktorí chcú odísť z terajšieho zamestnania by mali najskôr využiť bonusy, ktoré sa vám budú priamo núkať v júli 2017! Na náhodu nesmú v októbri nič ponechať cieľavedomé dámy, narodené od 29. januára do 14. februára. Vaša cesta je trochu zložitejšia, no ste dostatočne silné osobnosti, aby ste nevraživosť z okolia úspešne spacifikovali!

Vzťahy : Rozbúrené vášne sú veľmi zlým sekundantom, najmä, ak sa vo februári 2017 ocitnete v paľbe otázok svojej polovičky. To, že nebudete chcieť na ne odpovedať, nič nemení na situácii, ktorá voči vám nie je zhovievavá. Zamyslite sa nad tým, či chcete do vzťahu investovať ďalší čas a energiu! Alebo ide len o vašu zotrvačnosť, či pohodlnosť? Dlhodobé partnerstvá si musia v druhej polovici dopriať priestor na určité osamotenie. Inak ani jeden z vás nezíska potrebný nadhľad nad problémami. A v takom prípade sa vzťah ocitne v decembri v rozklade!

 

 

 

 

Ryby  21.2. – 20.3.

 

Zdravie : Žiadne sladkosti, alkohol, a ani vitamíny v tabletkách, či zaručené diéty! Akékoľvek vychýlenie z rovnováhy, ktoré v roku 2017 urobíte, sa nepekne podpíše pod vaše zdravie. Aprílový chlad nebude svedčať všetkým Rybám, náchylnejším k virózam, a tým z vás, ktorí sa v prítomnosti potýkate so žlčníkovými kameňmi. Naozaj by bolo vhodným riešením, keby ste podstúpili operáciu! Prechodené zápaly obličiek a nadobličiek si vyžiadajú svoju daň od februárových Rýb – žien. Počas celej štvrtej dekády roku 2017 strávite viac času v nemocnici, ako doma!

Práca a peniaze : To, kto z vašich priateľov si toto oslovenie zaslúži, zistíte na konci januára 2017, keď sa dostanete do veľkých finančných problémov. Zrazu sa kruh okolo vás preriedi, a pomyslené dvere k láskavosti zostanú pevne zatvorené. Nuž, všetko zlé je na niečo dobré! Učte sa spoliehať sami na seba, nájdite si novú prácu a peniaze, ktoré zarobíte z rúk nepúšťajte. Pozornosť, úspech a pochvala dobre padne v auguste Rybám, ktoré sa nebáli ísť s kožou na trh. Samozrejmosťou je aj finančný bonus, ktorý vám na dlhšie obdobie zabezpečí bezproblémový život.

Vzťahy : V tom, či máte zostať s partnerom, alebo nie, nepočúvajte vo februári 2017 svojich kamarátov! Je to váš život, a teda aj vaše možné chyby, či nevhodné rozhodnutia. Nezadané marcové Ryby môžu prijať do svojho bytia aj nežný letný flirt, a trochu nezvyčajného vzrušenia. Pozor si však dajte na sľuby vyslovené v slabej chvíli! Láska, pri ktorej nebude núdza o smiech, ale aj slzy šťastia, je pripravená v septembri pre mužov, narodených v období od 14. do 19. marca. Vychutnávajte si svoju tichú radosť, a chráňte to, čo vám osud doprial.

 

 

 

 

Slovensko a svet

 

 

Slovensko

 

Naše malé a malebné Slovensko prejde v roku 2017 vážnou krízou, ktorej následkami bude nevraživosť a nepochopenie medzi ľuďmi. Človek k človeku sa bude správať takmer až neľudsky, v tomto smere je kritická prvá a druhá dekáda roka 2017. Mimoriadne citlivo budeme vnímať informácie prichádzajúce z okolitých krajín, a čoraz viac sa budú ľudia snažiť finančne sa zabezpečiť, hoci aj na úkor priateľov, či rodiny. Tichá hrozba terorizmu zostala hlboko v podvedomí Slovákov, z čoho vyplynie v máji a v júni konfliktnosť v prístupe k cudzincom.

 

Ale ani letné, dovolenkové obdobie neprinesie želanú úľavu. Stúpne počet rozvodov a samovrážd. Stretneme sa častejšie nielen s tým, že si nejaká bytosť zo žiaľu, stresu, alebo zúfalstva siahne na život, ale aj s razantnejším nástupom vážnych ochorení, ktorých cieľom budú najzraniteľnejší – deti a starí ľudia. Zdravotníctvo nás žiaľ, v roku 2017 neprekvapí výraznými pozitívami, skôr naopak. V oblasti zdravia a starostlivosti oň bude štát zlyhávať, je možné, že v druhej polovici roka 2017 sa mnohým nedostane adekvátnej liečby, a to z nedostatku financií v danom rezorte. Politická situácia bude v tomto roku ako na hojdačke – pričom pôjde prevažne o negatíva. A práve vďaka nim dostanú veľkú šancu a priestor medzi bežnými ľuďmi extrémistické skupiny, ale aj rôzne náboženské sekty, či hnutia. Ľudia budú hľadať rovnováhu a istotu, často práve v kontroverzných kruhoch.

 

Od konca marca, až do druhého júnového týždňa nebude s nami spolupracovať ani príroda. Záplavy, striedajúce sa chladné a horúce obdobia, ale i atypické sucho sa tiež budú podieľať na nestabilite krajiny a jednotlivcov. Celosvetová ekonomická kríza prinesie málo peňazí v rodinách, prepúšťanie zo zamestnania, a takmer nemožnosť znovu si nájsť vhodnú prácu, v období máj – október 2017. Mnohí ľudia odídu za prácou do zahraničia, a množstvo z nich sa už nikdy nevráti späť na Slovensko.

Mimoriadne budú počas celého roka 2017 ohrození starší a veľmi starí ľudia, a hlavne tí, ktorí nemajú žiadnu rodinu. V ohrození bude doslova ich život! Krádeže a ublíženia na zdraví, jednoznačná negatívna živelnosť v tomto smere prinesie dôchodcom beznádej a stratu viery v dobro.

 

Pozitíva, hoci len v miernej forme prinesie až zimné obdobie, v ktorom osamelí nadviažu životné partnerstvá, a láska začne prevládať nad nenávisťou. Proces obnovy však bude veľmi pomalý, až nenápadný. Je preto na každom jednom z nás, aby sme sa snažili zmeniť chod sveta naokolo. Pretože práve ten určuje, čo sa bude diať na Slovensku, a teda aj to, čo sa bude diať v živote každého z nás!

 

 

 

Svet

Zvláštny, ťažký a vyzývavý rok 2016 je takmer na konci. Určite sú medzi nami ľudia, ktorým v mnohom prial, a sú aj takí, ktorým mnohé vzal. Verím, že niektorí už netrpezlivo čakajú na príchod roka nového, možno dúfajúc, že ho dokážu prežiť lepšie, alebo krajšie. A tak to má aj byť, pretože z času, ktorý nám je poskytnutý skutočne môžeme vyťažiť maximum. Tak, aby sme nemuseli netrpezlivo očakávať kedy karmický a jedinečný rok 2017 skončí!

 

Z pohľadu numerológie vstupujeme do roku 1 v cyklickom ,,kolese,,. V ľudstve je dosť skúseností z predchádzajúceho cyklu, a to znamená, že ich môžeme zúročiť na vyššej úrovni. Rok 2017, v kontexte výnimočnej ,,jednotky,, bude rokom veľkých zvratov a príležitostí, s ktorými budeme disponovať. Či už v celosvetovom merítku, alebo ako jednotlivci.

I keď bude v tomto roku hrozba vojny veľmi silná, snáď mocní, ktorí rozhodujú o tom, či sa ľudstvo zničí, alebo pôjde dopredu, vyslovia do konca mája 2017 ten správny verdikt. Pretože tak, ako nám ,,jednotka,, ponúka nový začiatok... môže to byť aj náš koniec.

 

Medziľudské vzťahy sa však zlepšia, od konca februára do tretieho júnového týždňa roku 2017 budú mať ľudia k sebe bližšie. Nájdu si dôvod a čas počúvať jeden druhého, aj napriek chaosu, ktorý bude všade naokolo vládnuť. Tým dôvodom možno bude aj to, že príroda nám až pričasto povie – Dosť! – a jej nespútaná sila vezme životy mnohým ľuďom. Ohrozené sú ostrovné a polostrovné krajiny, ale ani vnútrozemie nebude v bezpečí. Obdobie od polovice apríla do začiatku septembra 2017 prináša veľké klimatické zmeny, rozsiahle požiare, záplavy a zemetrasenia. Vyhasne veľa životov, ľudia budú bez strechy nad hlavou, zvýraznia sa takmer zabudnuté choroby, no najmä strach. Strach o bezpečie a život.

 

Dôležitou súčasťou druhej polovice roka 2017 bude ľudská spolupatričnosť a schopnosť usmiať sa na druhú bytosť v okamihoch najväčšieho nešťastia, či smútku.

Ekonomika krajín začne stagnovať, do popredia vystúpi Čína a Rusko, a je možné, že práve ,,tichá,, Čína začne od tretej dekády roka 2017 diktovať svetu podmienky toho, čo bude v najbližšej budúcnosti nasledovať. Politická a finančná situácia sveta sa bude často meniť, a pod vplyvom hrozby vojny sa dôležití politici priklonia aj ku kontroverzným riešeniam. Bolo by vhodné, keby sa každý jeden človek, každá jedna ľudská bytosť zamyslela nad tým, kto sme, a kam smerujeme. Hoci nie je možné dosiahnuť rovnováhu, predsa len môžeme robiť svoje rozhodnutia tak, aby sa nám chaos nevymkol z rúk!

 

Kolízne postavenie Marsu, Venuše a Pluta od konca septembra 2017 prinesie hladomor do krajín, ktorým sa bieda doteraz vyhýbala. Stúpnu vedomé vraždy, ale aj samovraždy, lebo ľudia neunesú ťarchu bežných dní. Afrika zohne chrbát pod nadvládou tých, ktorí sú v súčasnosti jej ,,priateľmi,, a Spojené štáty prijmú tichý dohovor, vďaka ktorému svoj vplyv nad svetom nestratia.

 

Rok 2017 je mimoriadne dôležitým rokom, akýmsi rozhraním medzi dobrom a zlom. Úspechom a neúspechom. Láskou a nenávisťou. Životom a smrťou. Pokiaľ ,,svet,, nevyužije šance na prosperitu všetkých, na obnovu, na mier... ktoré mu rok 2017 ponúkne, je veľmi pravdepodobné, že sa misky pomyslených váh naklonia na negatívnu stranu. A ľudstvo vstúpi na cestu zániku!