Horoskop rok 2018

Celý text je korešpondujúci s vydaním pre Nový Čas z 12/2017, avšak bez krátkych výňatkov z pôvodného textu, ktoré bolo nutné urobiť kvôli formátovaniu novinových strán.

 

Čo bolo, bolo. Pred nami sa otvára nový rok, do ktorého by sme radi hľadeli s nádejou, že bude lepší ako ten, ktorý sa práve končí. Čo nás teda čaká v roku 2018 podľa uznávanej veštice Zany? 

 

 

 

Baran   21.3. – 20.4.

Zdravie : Nestálosť v citovej oblasti môže vyvolávať zdravotné problémy najmä u tých Baranov, pre ktorých je láska všetkým. Vo februári a v marci 2018 si dávajte pozor na chlad a prievan! Vyčerpanie a nervozita vás budú sprevádzať od druhého májového týždňa, až do 29. júna. Koncom leta vylúčte zo stravovania ťažké a mastné jedlá, tiež soľ a cukor, a pridajte viac čerstvej zeleniny a ovocia. Pri nespavosti, problémoch so žalúdkom, žlčníkom a pankreasom, v októbri a v novembri pite bylinkové čaje z ľubovníka bodkovaného a kapsičky roľnej.

Práca a peniaze : Je pred vami pomerne pozitívny rok, čo sa peňazí týka. Drobné zakolísania a negatíva sa síce dejú po 9. apríli 2018 a potrvajú do tretieho júlového týždňa, no spôsobuje ich niekto z vašich blízkych. Držte preto rodinnú kasu pevne v rukách! Tí z vás, ktorí máte väčšie dlhy – je potrebné, aby ste toto zaťaženie uviedli do rovnováhy najneskôr do polovice augusta. Zamestnanie vás bude tešiť v prvej polovici roka 2018, no s príchodom júna nastávajú razancie, ktoré zmenia vaše smerovanie. Nebojte sa zmien a vnímajte nové možnosti pozitívne!

Vzťahy : Pocity, ktoré bude vo vás v januári 2018 vyvolávať partnerove konanie, určite nepotláčajte! Je dôležité, aby ste o všetkom otvorene hovorili, aj keby išlo o negatívne skúsenosti a potiaže. Marcoví Barani prejdú v septembri tvrdšou a zaťažkávajúcou skúškou v partnerstve. Je možný aj trvalý rozvrat vašej lásky, najmä, ak so svojou polovičkou nedospejete ku vhodným kompromisom. Dámy, ktoré sú osamelé, stretnú svoj vysnívaný ideál koncom októbra 2018. Chráňte si svoju lásku, lebo vo svojom okolí máte osôbky, ktoré vám všetko závidia!

 

 

Býk    21.4. – 20.5.

Zdravie : Žiarlivosť vám nepristane, a ak jej budete podliehať, prejaví sa po 26. februári 2018 na vašom zdraví! Narušený imunitný systém sa podpíše pod častejšie infekty horných ciest dýchacích v období marec – máj, a v júni sa k týmto potiažam pridajú aj bolesti chrbtice, ramien a kolenných kĺbov. Zahájte včas relaxačné cvičenia, nevynechajte ani bylinkové kúpele a masáže. Po 3. septembri sa zdravie stabilizuje, viac pozitív zaznamenajú ženy, narodené do 29. apríla. Reumatické problémy si vesmír pripravil pre staršie ročníky v tretej dekáde roku.

Práca a peniaze : V januári 2018 prejavte viac tvorivosti a choďte tvrdo za svojím cieľom. Hádky s kolegami po 16. februári berte s nadhľadom, situácie sa ukľudňujú v polovici marca, na základe vašich rozhodnutí. Tí z vás, ktorí hľadáte novú prácu – táto cesta sa otvára až od 19. mája! Dovtedy máte stagnáciu, pretože prioritne by ste mali riešiť zdravie a partnerstvo. Za robotou do zahraničia sa môžu vybrať Býci, narodení v rokoch 1968, 1976, 1982 a 1989. Výhry v lotériách, ale aj dary a dedičstvá dostanú do rúk májoví páni, počnúc 10. novembrom 2018.

Vzťahy : Marcový spln odštartuje sériu konfrontácii vo vzťahu, na pretras sa dostanú aj hriechy z minulosti. Berte to ako očistu, ktorá môže dopomôcť k tomu, aby ste svoju šťastnú budúcnosť s partnerom postavili na nových základoch. Osamelé srdiečka vstupujú po 31. máji 2018 do nového životného cyklu. Môžete uskutočniť výrazné zmeny, ale aj nájsť novú lásku. Pozor si dávajte v auguste a v septembri na priateľské vzťahy! Pamätajte na to, že ak nejaký človek z vášho kruhu odíde, má to svoj význam. Netrvajte na priateľstve len preto, aby ste sa necítili osamelo!

 

 

 

Blíženci   21.5. – 21.6.

Zdravie : Napätie, prežívané v zamestnaní bude prekážkou v zdraví v prvej dekáde roku 2018. Na zlepšenie svojho fungovania nesiahnite po liekoch, ale po bylinkách! Pre vás je najvhodnejšia materina dúška, imelo biele a lastovičník väčší. Blíženci, narodení v rozpätí rokov 1951 až 1955 môžu mať od 11. septembra zhoršenie spánku, problémy s konečníkom a močovým mechúrom. Je vhodné, aby ste podstúpili komplexné vyšetrenie, a to najneskôr do 28. októbra. Poruchy metabolizmu a štítnej žľazy neobídu koncom roka 2018 dámy, narodené v júni.

Práca a peniaze : V prvej polovici roka 2018 sa vyhnite riskantným investíciám a hazardným hrám!Peniaze, ktoré dostanete do rúk starostlivo rozdeľte tak, aby ste neboli v mínuse. Neprimeraný stres v práci budú od 13. augusta do 30. septembra prežívať tí z vás, ktorí sa dlhodobo usilujete o povýšenie, zlepšenie podmienok v robote, alebo zvýšenie platu. Dávajte si pozor na verbalitu! Tak, ako slovami môžete pre seba urobiť maximum, tak nimi môžete všetko aj zničiť. Príbuzného, ktorý si v októbri bude chcieť od vás požičať väčšiu hotovosť – odmietnite!

Vzťahy : Vaša polovička nebude mať v januári pochopenie pre vaše názory ohľadne napredovania vzťahu. Usilujte sa o zmeny, ktoré si želáte, pretože sú pre vás veľmi vhodné! Páni, narodení do 30. mája sa stretnú v apríli 2018 s bývalou láskou, a veru vás dotyk minulosti nenechá chladnými. Nesľubujte nič, čo by ste nevedeli splniť! Odvahu a trpezlivosť budú po 14. októbri potrebovať tí z vás, ktorí ste sa rozhodli nevyhovujúci vzťah, a teda aj život riešiť radikálne. Nebojte sa cesty, na ktorú vstúpite! Na jej konci je totiž to, po čom túžite!

 

 

 

Rak    22.6. – 22.7.

Zdravie : Jogurty, cesnak, brusnice, cibuľa a kyslá kapusta – to sú vynikajúci pomocníci, ktorí vám v januári 2018 opravia imunitu prirodzeným spôsobom. A zídu sa vám aj počas zvyšku roka! V máji a v októbri si dajte skontrolovať lymfatický systém, drobnohľadu by ste mali podrobiť aj srdiečko, cievy a hrubé črevo. Ročníky 1949 až 1954 môžu v júli a v auguste trpieť úzkosťami, vnútorným nepokojom, a pridružiť sa môžu aj náhle kolapsy na základe vyčerpania. Komplikovanejšie úrazy dolných končatín sú vypuklé v období od 2. novembra do 24. decembra!

Práca a peniaze : Máte láskavé srdiečko, a to vám diktuje pomáhať ľuďom naokolo. V roku 2018 však počúvajte rozum, a to najmä vo chvíľach, kedy za vami prídu takzvaní priatelia s prosbou o finančnú pomoc. Určite nepožičiavajte peniaze druhým ľuďom! Po 20. apríli si dávajte pozor na straty cenností, a tiež na dlhy, ktoré by ste mohli nechtiac spôsobiť. Práca bude od vás v prvej polovici roka vyžadovať vysoké nasadenie, tento aspekt sa zmierňuje od  23. júla. Opatrne pri debatách s nadriadeným, úprimnosť by vás mohla priviesť na okraj priepasti!

Vzťahy : Nepreháňajte to vo februári 2018 s kritizovaním partnera. Vy sami predsa tiež nie ste dokonalí, tak nežiadajte od druhých to, na čo im dobrá vôľa a sily nestačia! Raci, narodení do 13. júla by mali ukončiť vzťahy a väzby, ktoré vám už nič nedávajú, a to najneskôr do 7. mája. Ak sa chcete v živote pohnúť ďalej, je nutné, aby ste s sebou nevláčili mŕtvu minulosť! Jedinečná láska vstupuje do cesty osamelým dušičkám, v období september – október 2018. Stretnete výnimočnú osôbku, pri ktorej pochopíte, že vášeň a cit nepoznajú hranice a čas.

 

 

 

Lev    23.7. – 22.8.

Zdravie : S nadváhou by ste mali robiť niečo radikálnejšie, než len rozprávať o jej zlikvidovaní. Od januára do 26. marca môžete zahájiť šetriacu diétu, zvýšiť aktívny pohyb, a to bez toho, aby ste sa cítili vyčerpane. Nezabúdajte na vysoký pitný režim počas celého roka, a raz do týždňa pite žihľavový čaj s rakytníkom. Páni, trpiaci vysokým krvným tlakom by nemali zanedbávať preventívne prehliadky u lekára. V opačnom prípade vám po 22. novembri hrozia vážne srdcovocievne príhody. Pozor aj na rozčuľovanie sa, prievan, alkohol a nikotín!

Práca a peniaze : K robote pristupujte zodpovedne, prvý trimester roku 2018 bude zložitý, akoby čakajúce na vaše možné chyby. Levíci, podnikajúci v oblasti strojov a dopravy musia byť obozretní v súvislosti s uzatváraním nových obchodov, a to hlavne v období od 3. do 30. apríla. Hrozia vám veľké finančné straty! Augustovým Levom bude šťastena priať v júli vo finančnej oblasti, ale len za predpokladu, že nebudete chcieť viac, než vám patrí. Nezabúdajte na tých vo vašom kruhu, ktorí majú existenčné problémy! Vaši blízki sa v mnohom na vás spoliehajú.

Vzťahy : Vraví sa, že stará láska nehrdzavie, o čom sa vy presvedčíte v júli 2018. Osôbka, kedysi veľmi milá vášmu srdcu vám znovu zaklope na dvere, a toto stretnutie nezostane bez následkov. Pozor! Razancie si môžu dovoliť len tí z vás, ktorí sa dlhodobo nachádzate v nefunkčnom trvalom vzťahu! Dámy, narodené v rokoch 1977, 1984, 1986 a 1990 – od 6. septembra vstupujete do novej a úžasnej životnej fázy, v ktorej nájdete všetko to, čo vám doteraz v živote chýbalo. V popredí sú emócie, láska, zmyselnosť, vášeň a vybudovanie harmonickej rodiny.

 

 

 

Panna    23.8. – 23.9.

Zdravie : Teploty bez sprievodných príznakov by ste v marci 2018 nemali nechať bez povšimnutia, nakoľko vám telo môže signalizovať vážny problém. To isté platí aj pre atypické bolesti kostí, podbrušia a v oblasti rebier. Vírusové ochorenia potrápia od 20. augusta Panny, narodené v rozpätí rokov 1991 až 1996. Určite podstúpte dôkladné vyšetrenia! Zlyhávajúci organizmus bude okrem klasickej liečby vyžadovať aj podporu alternatívnej medicíny. Koncom roka nastáva vhodné obdobie pre operačné zákroky žlčníkových a močových kameňov. Podstúpte ich!

Práca a peniaze : V marci a v apríli budete prechádzať zvláštnym obdobím, v ktorom sa zrodí aj myšlienka na zmenu zamestnania. Novú prácu však prijmite až vtedy, keď si budete istí, že vám okrem dobrého platu ponúkne aj sebarealizáciu. Od 5. júna do 17. júla nepodpisujte dôležité dokumenty, neuzatvárajte zmluvy a vyhnite sa aj jednaniu s úradmi. Panny, narodené do 31. augusta by si nemali brať úvery a pôžičky, počnúc novembrom 2018. Vo financiách sa snažte zachovávať rovnováhu, nemíňajte priveľa peňazí, a v tomto smere majte pod kontrolou aj partnera.

Vzťahy : V druhej polovici apríla 2018 sa zhoršia vzťahy v rodine, príbuzní vás nebudú akceptovať a partner sa nedokáže vyrovnať s tým, čo poviete a urobíte. Snažte sa blízkych chrániť pred tým, aby sa emočne vyčerpávali! Tí z vás, ktorí balansujete v milostnom trojuholníku – do 18. októbra sa jednoznačne musíte rozhodnúť, čo vlastne chcete. A hlavne, s kým chcete zdieľať všetky tie drobnosti, z ktorých sa skladajú bežné dni. Stagnácia, ktorú ste do svojho bytia vniesli, môže vyvolať vážne negatíva, odrážajúce sa na vašej šťastnej budúcnosti.

 

 

 

Váhy    24.9. – 23.10.

Zdravie : Vitamíny a vitamíny – tak toto by malo byť vaše motto pre celý rok 2018! Zabezpečte si od januára dostatok čerstvého ovocia a zeleniny, ale aj morské plody a divinu. Až do marca by ste mali jesť striedmo, s vynechaním cukrov a alkoholu. Náchylnejší na problémy s čeľusťou, očami a krčnými mandľami budú páni, narodení do 2. októbra. Zvýšená, až chronická únava bude zase od augusta do októbra obťažovať dámy, narodené v rozpätí rokov 1962 až 1966. A milé dámy – nezabudnite na pravidelné lekárske kontroly u gynekológa a gastroenterológa!

Práca a peniaze : S nadšením a sebadôverou vám pôjde práca v prvých troch mesiacoch nového roka od ruky. Situácia sa však trochu skomplikuje po 30. marci, kedy privítate nových kolegov. A to, že za ich úsmevom sa skrýva niečo nepekné, odhalíte až uprostred leta! Pokiaľ pracujete v zahraničí – od 15. augusta nastáva vhodné obdobie pre investovanie ušetrených peňazí do nehnuteľností. Nezabudnite do svojich veľkolepých plánov zasvätiť aj partnera, vyhnete sa tak tornádu vo vzťahu. A rodinné zázemie je pre vaše pracovné napredovanie to najdôležitejšie!

Vzťahy : Vaše rozčarovanie z toho, že partner túži po niečom inom, než vy bude v jarnom období pre vás znamením, že je načase pobrať sa po úplne novej ceste. A na nej od 24. mája stretnete niekoho, kto v pozitívnom slova zmysle prevráti váš život naruby. Váhy v dlhoročných partnerstvách by mali v septembri oprášiť spoločné spomienky, ale aj zašlú vášeň, ktoré medzi vami bola. Láska má mnoho podôb, a vy ste sa o tom už neraz presvedčili. Tak čo keby ste urobili z roku 2018 významný a jedinečný míľnik na spoločnej ceste so svojou polovičkou?!

 

 

 

Škorpión    24.10. – 22.11.

Zdravie :Chronické ochorenia vám síce nehrozia, nakoľko je vaša zdravotná predispozícia pomerne silná, ale aj napriek tomu môžete mať v roku 2018 problémy so zdravím. Tie sa budú týkať pažeráka, sleziny a tenkého čreva, výraznejšie bude obdobie od 10. februára do 21. marca. Po augustovom splne si dajte skontrolovať veľké cievy, a v prípade začínajúceho kôrnatenia zahájte účinnú liečbu. Pomôže vám aj tinktúra z pagaštanu konského a hlohu červeného, ktoré by ste mali užívať dlhodobo. V decembri sa vyhnite aktívnemu športovaniu a pobytu v chlade!

Práca a peniaze : Nie ste zaťažení mamonom, nemáte vo zvyku naháňať sa za majetkom, no predsa len máte radi určitý luxus. Možno aj preto vám nestabilita vo financiách začiatkom roka nebude veľmi po chuti. No nedávne investície, ktoré ste urobili, vám už vo februári prinesú bonusy, ktoré obratom zužitkujete v prospech seba a rodiny. Škorpióni, narodení od 28. októbra do 9. novembra nesmú na základe vnútornej nespokojnosti, alebo prípadných konfliktov s kolegami predčasne meniť zamestnanie! Vhodné obdobie pre takýto krok nastáva až po 27. septembri 2018.

Vzťahy : Vaša polovička bude stáť po vašom boku, a to doslovne v dobrom aj zlom. Prvá polovica roka 2018 bude vo vzťahu turbulentnejšia a príčinou bude tretia osoba, ktorá sa pokúsi vaše šťastie zničiť. Selektujte ľudí, ktorých si do kruhu púšťate! Negatíva budú sprevádzať aj tých z vás, ktorí ste sa narodili v rokoch 1948, 1957, 1981 a 1986. Výrazné obdobie, v ktorom sa vám v láske nebude dariť plynie od 25. júna a potrvá do 31. augusta. Snažte sa nenadávať na osud! Aj to zlé, čo vás postretne totiž tvorí vašu budúcnosť. A tá je spokojná!

 

 

 

Strelec    23.11. – 21.12.

Zdravie : Liečivý petržlen, kôpor, mäta, biela šalvia a rozmarín – skvelé bylinky, ktoré môžete pestovať hoci aj na parapete, a mať ich k dispozícii pre lepšie zdravie po celý rok. A podceňovať by ste nemali ani správnu životosprávu, pohybový a spánkový režim! Decembrovým Strelcom sa zdravotne priťaží po 1. marci 2018. Zápaly dutín, sedacieho nervu, bolesti krížov a bedrových kĺbov nie sú len známkou preťaženého organizmu, ale aj zanedbaných, či prechodených ochorení. Chladné októbrové dni ohrozujú staršie ročníky chrípkou a zápalom pľúc!

Práca a peniaze : Neriešte v januári pracovné projekty naraz! Rozdeľte si robotu na niekoľko týždňov, predídete tak stresu, na ktorí ste citliví. Po novej robote sa od 22. januára môžu poobzerať dámy, túžiace po kariérnom raste. Áno, terajšia práca vás už takmer nikam neposúva. Vo financiách si urobte poriadok v máji, a partnerovi nedovoľte míňať z rodinného rozpočtu viac, než je nutné. Pozor na nečakané výdavky v období od 4. novembra do 12. decembra! Peniaze si nesmú požičiavať Strelci, narodení medzi rokom 1966 až 1970. Priveľmi by ste sa zadĺžili!

Vzťahy : Vo vzťahu si všímajte drobnosti, tento aspekt je dôležitý vo februári 2018! Vo vašej blízkosti je osoba, túžiaca po tom, aby ste boli nešťastní, a rečami bude chcieť vyvolať nedôveru medzi vami a partnerom. Obozretnosť by mali koncom júna zachovávať aj tí z vás, ktorí sa rozhodujete medzi dvomi láskami. To, čo sa vám javí ako stabilné a milé, pod povrchom skrýva niečo temné. Koncom októbra takmer stratíte dobrého priateľa, na základe hádky kvôli malichernosti. Snažte sa tento vzťah do Vianoc napraviť. To nedorozumenie ste vyvolali vy!

 

 

 

Kozorožec     22.12 – 20.1.

Zdravie : V druhej dekáde roku 2018 pozor na úrazy v domácnosti a popáleniny! Od 1. júna zvýšte pitný režim, vylúčte z jedálnička soľ a koreniny. V auguste budete náchylnejší na úpaly, infekcie kože, a nestabilitu v zdraví môže vyvolávať aj prchkosť v jednaní. Januároví páni zaznamenajú problémy s prostatou a obličkami, zaťaženie vstupuje do vášho bytia od 21. septembra. Dávajte si pozor na prechladnutia spodnej časti tela, občas si zájdite na lymfatickú masáž, a doprajte si dostatok oddychu. December bude náročný z dôvodu duševného vypätia!

Práca a peniaze : Nefixujte sa v roku 2018 na peniaze a majetky! Ak nebudete mať harmóniu vo vzťahoch a zdraví, financie vám určite nepomôžu byť šťastnejšími. Od začiatku apríla budete mať výbornú príležitosť rozbehnúť vlastné podnikanie, záleží však na tom, koho si priberiete za spoločníka. Riaďte sa intuíciou, nie srdcom a prežitými priateľstvami. Veľmi dobré finančné ocenenie a prestíž získajú Kozorožci, ktorí v auguste stavia všetko na jednu kartu. Úroky z tvrdej práce a snahy začnete zbierať od 30. októbra. Pozor na neprajnosť niektorých kolegov!

Vzťahy : Nedúfajte, že narušené partnerstvo sa v januári vyrieši bez vašich zásahov. Ohrozené stratami vo vzťahoch sú ročníky 1950, 1956, 1973 a 1979! Dbajte na to, ako jednáte so svojou polovičkou. A vhodné by bolo tiež to, aby ste pri konfliktoch zachovávali chladnú hlavu. Zásah osudu pocítia v marci dámy, narodené od 28. decembra do 5. januára. Stretnete charizmatického muža, s ktorým prehĺbite priateľstvo na vysokú úroveň. Vaše sny a priania sa vyplnia v priebehu niekoľkých mesiacov, pričom vo vašom bytí nastanú veľmi pozitívne razancie.

 

 

 

Vodnár    21.1 – 20.2.

Zdravie : Až do konca apríla 2018 sa vyhýbajte plavárňam a všetkým zimným športom. Oslabená malá panva a kostrový systém by vám mohli vyrobiť problém, z ktorého by ste sa dlho liečili. V období od 12. marca do 28. apríla môžete mať časté bolesti hlavy, krčnej chrbtice, pankreasu a žalúdka. Pôjde o sprievodný znak celkovej nestability a vyčerpania. Nesnažte sa tento aspekt potláčať povzbudzujúcimi liekmi, privodili by ste si vážne ujmy! Problémy s vaječníkmi a prsníkmi si vesmír od konca júla pripravil pre februárové dámy. Neprepínajte svoje sily!

Práca a peniaze : Dobré príjmy, ale aj väčšie výdavky – to je aspekt priradený Vodnárom, narodeným do 31. januára. Robte si v každom mesiaci železnú rezervu a riešte rodinný rozpočet s ohľadom na to, čo naozaj v domácnosti potrebujete. Nový pracovný smer môžu v máji 2018 zvoliť tí z vás, ktorí ste si vedomí svojej ceny, a ktorú nemáte zaplatenú. Pozor na júlovú ponuku, ktorú vám prednesie starší muž! Ide o neseriózne zamestnanie a mohli by ste sa dostať do problémov. Februároví Vodnári by nemali v období od 17. do 29. novembra prepásť jednu skvelú šancu!

Vzťahy : Blízkym sa od začiatku roka venujte intenzívne a s láskou, ktorá bude patriť medzi najkrajšie spomienky tých, ktorých ľúbite. Do konfrontácie s partnerom ohľadne možnej nevery sa určite nepúšťajte v druhej polovici marca 2018. Po 8. júni vesmír praje všetkým stále zamilovaným, a je možné počas nasledujúcich týždňov posunúť vzťah na vyššiu úroveň, prípadne uvažovať o rozšírení rodiny. Nestabilitu do dlhotrvajúcich vzťahov prináša v októbri staršia žena, ktorá bude klásť nepríjemné otázky. Dajte si pozor na hnev a priveľkú otvorenosť!

 

 

 

Ryby    21.2. – 20.3.

Zdravie : Vlečúci sa vnútorný zápal vám nepridá v prvej polovici roka ani na nálade, a ani na eláne. Narušenie zdravia je však u vás dlhodobé, ide o zanedbaný stav, a tomu by mal podliehať aj liečebný proces, do ktorého zahrňte bylinné obklady a oleje.Ideálne by bolo keby ste mohli vo februári 2018 stráviť niekoľko dní v kúpeľoch. U Rýb, narodených v rokoch 1947, 1964, 1965 a 1993 sa po 15. máji môžu vyskytnúť atypické alergické prejavy, bolesti ramien, zvýšená je aj hrozba radikálnejšej hormonálnej nerovnováhy a vznik nových vážnejších chorôb.

Práca a peniaze : Rozvíjajte schopnosť komunikovať, neschovávajte sa do mlčania. Až do 23. marca môžete získať v robote veľa, ale len vtedy, ak nebudete trčať potichu v kúte. Je vo vás obrovský potenciál, a je priam nutné, aby ste ho svetu ukázali! Rybám, realizujúcim sa v podnikaní sa bude dobre dariť v prvej polovici roka 2018. Od posledného júlového týždňa vstupujú do vášho biznisu ľudia, ktorých by ste si mali držať od tela. Nedávajte nikomu, koho nebudete dobre poznať peniaze, alebo iné cennosti. A pozor aj na márnotratnosť v novembri a decembri!

Vzťahy : Vaša láska prejde v období od 6. marca do 10. mája veľkou skúškou. Na to, aby ste ju zvládli a obstáli v nej bez veľkých strát musíte dôverovať tomu, čo vidíte a nie tomu, čo počujete. Pevné zásady by vás nemali opustiť v auguste na dovolenke, kde je veľká pravdepodobnosť flirtovania a prežitia vášne driemajúcej pod povrchom. Rozmyslite si, či vám stojí pár horúcich okamihov za rozvrat vzťahu. Dôvera je veľmi vzácna komodita! Osamelé srdiečka si musia na veľkú lásku počkať až do septembra, kedy vstupujete do obdobia radikálnych zmien.

 

 

 

Slovensko

Slovensko bude v roku 2018 prechádzať ťažším, zložitým obdobím, v ktorom osud ,,namiešal,, zo všetkého trochu. Devízou Slovákov je ich pracovitosť, obrátenou stranou mince malá priebojnosť a hájenie svojej pravdy. A v tomto duchu sa ponesie celý rok, či už pôjde o obyčajných ľudí, alebo politikov. V popredí všetkého budú kontroverzné nariadenia únie, vyvolávajúce nové pravidlá v krajine. Napriek tomu, že si budeme uvedomovať nutnosť presadiť svoje názory, v konečnom dôsledku sa prispôsobíme tomu, kto má moc, alebo väčšie slovo.

Finančná neistota bude v prvej polovici roka 2018 výrazná, čoraz častejšie sa bude skloňovať slovo chudoba. Sociálne slabí obyvatelia budú vystavení nielen nedostatku, ale aj akémusi utláčaniu ostatnými. Je pravdepodobné, že sa rozmôže určitý druh šikany, napríklad v školách medzi tínedžermi, ale aj voči starším ľuďom tými mladšími. Nepokojné a chúlostivé obdobie sa prenesie do politickej scény, ktorú budú obyvatelia sledovať s čoraz väčším znechutením. Opozícia planét napovedá, že vo vláde sa udejú od apríla do začiatku júna zvraty, ktoré síce budú na prvý pohľad pôsobiť ako prospešné pre štát, no z dlhodobého hľadiska pôjde o chybné rozhodnutia politikov. Od konca júna 2018 nastáva pocitové zlepšenie všetkého, čo sa nás bude týkať, no pôjde o krátkodobú záležitosť, ktorá sa v polovici augusta znovu prejaví v negatívach. Stúpne počet rozvodov, samodeštrukcií, ale aj odliv ľudí za prácou do zahraničia. Mladé rodiny s bežným príjmom, no zato s vysokými hypotékami sa ocitnú na hrane, zvýši sa diskomfort, podráždenosť a neschopnosť komunikovať na slušnej úrovni.

Jeseň 2018 bude krásna a nostalgická, je to obdobie, v ktorom si ľudia znovu začnú vážiť staré hodnoty a začnú pristupovať k druhým s rešpektom a úctou. K moci sa však zároveň dostáva Pluto, v sekundácii s Marsom, a táto hviezdna kolízia bude spôsobovať zvýšený počet havárií na cestách, požiare, krádeže a ujmy na zdraví. Z tohto hľadiska nepriaznivé obdobie potrvá až do 12. decembra 2018! Zdá sa, že rok 2018 bude negatívny, ale nie je to úplne tak. Vo februári nás potešia naši športovci na olympijských hrách, kde máme veľkú šancu dokázať, že športový svet musí so Slovenskom rátať. Zlepší sa aj úroveň zdravotníctva, hoci zatiaľ sa tak stane len ohniskovo, avšak s tým, že ľudia si budú môcť ,,dovoliť,, liečbu na vyššej úrovni.

Každopádne – aj napriek tomu, že v roku 2018 sa naša malá a krásna krajina trochu ,,zapotí,, v boji o svoje miesto na slnku, je pred nami obdobie, ktoré nám dáva veľké možnosti. Nielen politikom, ktorí nás zastupujú pred svetom, ale aj bežným ľuďom. Stačí, ak prehodnotíme priority v našich životoch a chopíme sa tých šancí, ktoré nám vstúpia do cesty. A samozrejme... bez sebaúcty, zdravej ctižiadosti a pokory nedosiahneme absolútne nič!

 

 

 

Svet

Vždy na konci starého roka si hovoríme, že ten nasledujúci rok bude lepší. Dúfame, že sa v našich životoch udejú zmeny, ktoré budú priaznivé, a posunú nás a svet, v ktorom žijeme na vyššiu úroveň. Veríme, že ak budeme konať s dobrými úmyslami, vráti sa nám to len v pozitívach. Rok 2017 je pomaly vo svojom finále a pred nami je zvláštny, ťažký rok 2018, z numerologického pohľadu vo vibráciách číslice 2. Dvojka vyjadruje nutnosť diplomacie, ohľaduplnosť, spoluprácu, intuíciu. Číslica 2 má však aj záporný zmysel, a tým je prílišná váhavosť, nenávisť, hnev, dominancia, či porážka.

Málokto na svete si uvedomuje, akú máme v rukách moc. Čo by sme dosiahli, ak by sme to dobré v nás spojili do jedného celku. No z roka na rok nedokážeme okrem reptania na osud, či na zlé rozhodnutia politikov, na pravidlá, ktoré nám ktosi vnucuje... urobiť nič. Chceme sa mať lepšie, chceme svet bez vojen, túžime po krajších, bezpečnejších zajtrajškoch. A hoci by sme mohli... nespravíme takmer nič. Tak, ktorým smerom sa pohne Svet v roku 2018?

Komplikovaný, rozbúrený, nespravodlivý a krvavý – aj takto možno hodnotiť rok 2018 z pohľadu toho, čo sa udeje vo svete. Naša planéta je zdevastovaná, ale boj o prírodné bohatstvá sa aj napriek tomu bude zvyšovať, čím sa dokoná nerovnováha pre budúce generácie. No je mimoriadne priaznivé, že v budúcom roku jeden mocný muž položí konečne zásadnú otázku – Prežijú vôbec budúce generácie?

Svet zmení myslenie. Ale nie konanie. V prvej polovici roku 2018 zostáva v popredí stále Čína, a k slovu sa výrazne dostane Rusko a Kórea. Hrozba tretej svetovej vojny bude veľmi živá, až hrozivá. Od druhej polovice mája do prvej polovice augusta 2018 sa zvyšuje počet zemetrasení, prílivových vĺn, záplav a rozsiahlych požiarov v celej Ázii a Indonézii. Ľudia začnú migrovať nielen z krajiny do krajiny, ale aj z jedného kontinentu na druhý. Začnú opúšťať svoje domovy tak pre nestabilnú vnútropolitickú situáciu, ako aj pre dôsledky ničivých prírodných katastrof. Tento aspekt vyvolá nevraživosť medzi domácimi a migrantmi, čo môže spôsobovať časté strety, z ktorých mnohé skončia tragicky.

Civilizačné choroby, ale aj choroby takmer zabudnuté a tiež tie, ktoré budú umelo vyvolané zasiahnu v apríli, v júli, auguste, októbri a decembri 2018 menej vyspelé krajiny Afriky, Južnej Ameriky a lokálne mestá v južnej Európe. Najmä Africký kontinent bude postihnutý hladomorom a veľkou biedou. Paradoxne sa zrak ľudstva neuprie na týchto nevinných a nepobeží im na pomoc. Bude sa totiž upierať na západnú Európu, v ktorej budú prebiehať transformácie v súvislosti s eurom a celosvetovou hospodárskou krízou. Najsilnejšia žena, ktorá nateraz diktuje podmienky nielen Európe, ale aj svetu, prinesie mnohým ľuďom skazu.

Od turbulencií nebude ušetrený ani Vatikán. Je možné, že cirkev príde o toho najdôležitejšieho muža, no na jeho miesto nenastúpi zatiaľ nik druhý.

Rok 2018 bude zložitý. Razancia bude striedať razanciu, to však neznamená, že naše dni nebude pretkávať aj jasné svetlo nádeje, či lásky. A práve toto sú komodity, s ktorými sa nám môže podariť zmeniť svet, v ktorom žijeme. Pretože ruka v ruke s tým negatívnym... kráča aj to, čo je pozitívne. Úspešné. Dobré. Láskavé. Svet sa môže v roku 2018 zmeniť k lepšiemu, hoci pod ťarchou udalostí, ktoré budú záporné. No nie je to práve o tom? Že tomu, aby sme ako ľudstvo na tejto úžasnej planéte dokázali povstať zo samého dna... musíme naň najskôr padnúť? Zamyslime sa nad tým a nevoľme cestu zániku, ale cestu obnovy!