Horoskop rok 2019

Celý text je korešpondujúci s vydaním pre Nový Čas z 12/2018, avšak bez krátkych výňatkov z pôvodného textu, ktoré bolo nutné urobiť kvôli formátovaniu novinových strán.

 

Čo bolo, bolo. Pred nami sa otvára nový rok, do ktorého by sme radi hľadeli s nádejou, že bude lepší ako ten, ktorý sa práve končí. Čo nás teda čaká v roku 2019 podľa uznávanej veštice Zany? 

 

 

Baran   21.3. – 20.4.

Zdravie: Pracovný stres sa podpíše na vašom zdraví najmä v januári a februári 2019. Tí z vás, ktorí máte problémy so spánkom – pomôžte si bylinkovým čajom z veroniky lekárskej. Plánované operačné zákroky presuňte na začiatok marca alebo do druhej polovice apríla, kedy bude váš organizmus pripravený zvládnuť pooperačný stav. S príchodom horúceho augusta si uvedomíte, aké je pre vás dôležité byť vo fyzickej a psychickej pohode a urobíte pre to v nasledujúcich mesiacoch maximum. Spokojnosť vám v novembri naruší vírusové ochorenie so zložitejším priebehom.

Práca a peniaze: Pri vážnejších problémoch sa obráťte na tých kolegov, v ktorých ste sa v minulosti nesklamali. Na rozhraní apríla a mája 2019 dostanete možnosť zvýšiť si vhodným štúdiom kvalifikáciu a v júni budete musieť dokázať, že vyšší post si zaslúžite. Nezabudnite v auguste odovzdať načas hotový projekt, čím si zabezpečíte stabilitu, aj napriek tomu, že kolega, ktorý vám závidí nebude šetriť klebetami a intrigami. Vaše miesto tým neohrozí! Vo finančnej oblasti sa od konca októbra spoliehajte iba na svoju intuíciu, inak sa dostanete do mínusov.

Vzťahy: Starajte sa o svoju rodinu, práve tá by mala byť počas celého roka 2019 prioritou! Osamelé srdiečka nájdu svoje šťastie počas prvých jarných dní, a je možné i to, že sa z tohto priateľstva vykľuje životná láska. Barani, ktorí ste v manželstvách – pozor na flirtovanie! Neotvárajte v júli dvere, za ktorými sa skrýva beznádej a smútok, a neobjímajte bytosť, ktorej cieľom nie je vášnivá láska, ale len obyčajné zištné využitie. Od druhej polovice septembra strávte občas víkend bez partnera. Možno si myslíte, že by to váš vzťah ohrozilo, no opak je pravdou!

 

 

 

Býk    21.4. – 20.5.

Zdravie: Od polovice februára 2019 dbajte na vysoký príjem tekutín, zmeňte jedálniček a viac relaxujte. Staršie ročníky môžu mať v marci výraznejšie problémy so srdiečkom či krvným tlakom. Vhodná pre vás, okrem klasickej liečby, by bola tiež celková detoxikácia organizmu počas mája a júna. Problémy s obličkami a močovým mechúrom vystupujú do popredia koncom júla u dám narodených po 2. máji. Jesenné dni prinesú potiaže s dýchacími cestami a bolesti veľkých kĺbov, na ktoré si až do polovice decembra robte kostihojové zábaly. Pozor na stres!

Práca a peniaze: Negatíva v práci prináša od začiatku januára 2019 nadriadený, ktorý bude svoju podráždenosť z problémov v súkromí prenášať na vás. Možno je tu čas na zmenu práce, v čom vás koncom marca utvrdí kamarát, ktorý za vami príde s ponukou na spoločný biznis. Nebude to síce vaša vysnívaná robota, no môže to byť krok k tomu, čo si želáte. Od posledného júlového týždňa budete môcť zrealizovať kúpu bytu. Ak uvažujete o získaní nehnuteľností, mali by ste počkať do začiatku októbra, kedy bude na uskutočnenie takejto myšlienky najvhodnejšie obdobie.

Vzťahy: V roku 2019 voľte vo vzťahu zlatú strednú cestu, ktorá je ideálnym riešením na to, aby ste do trochu nudného partnerstva vniesli niečo nové, vzrušujúce a príjemné. Vašu trpezlivosť a veľkorysosť osud riadne preverí v prvej polovici mája, kedy sa vaša polovička začne správať zvláštne. Dajte si pozor na unáhlené slová, ktoré už nebudete vedieť zobrať späť! Nezadaným bude láska priať od septembra, a tí z vás, ktorých bude v novembri lákať zakázané dobrodružstvo – neohrozte svoju lásku. December si vyhraďte pre blízkych a dobrých priateľov!

 

 

 

Blíženci   21.5. – 21.6.

Zdravie: Problémy so zubami a čeľusťou sa zhoršia začiatkom februára a zrejme sa nevyhnete ani menším chirurgickým zákrokom. Výrazný problém prichádza v polovici apríla 2019, kedy skolabuje vaša preťažená psychika. Nepôjde o klasický syndróm vyhorenia, ale o dlhodobý problém, pri ktorého pacifikovaní by ste mali skombinovať klasickú a alternatívnu medicínu. Od septembra do novembra určite nepodstupujte operačné zásahy, vyhnite sa chladu a prievanu. V decembri si dajte pozor na úrazy a pády, či už v domácnosti alebo na podvečerných prechádzkach!

Práca a peniaze: V prvej dekáde roka 2019 síce budete míňať veľa peňazí, no dokážete ich aj zarobiť, a to znamená, že vo vašom živote bude panovať relatívna finančná stabilita. No aj napriek tomu si začnite od konca apríla robiť železnú rezervu na horšie časy, pretože slnečný jún prinesie zabudnuté účty, ktoré bude treba urgentne zaplatiť. Od augusta do októbra si júnoví Blíženci nesmú brať úvery a nepožičiavajte si peniaze ani od príbuzných. Vy budete mať problémy s financiami, a najmä v decembri si dajte pozor na rovnováhu medzi príjmami a výdavkami.

Vzťahy: Krivdu, ktorou vás v marci zasiahne príbuzný, neriešte! Táto osôbka za vami v máji 2019 príde a vy nevyslovte nič, čo by bolo v rozpore s tým, čo cítite. Novému vzťahu, ktorý vám skríži cestu v septembri dovoľte, aby vám vrátil úsmev na tvár a tichú radosť do duše. Prijmite lásku a začnite veriť tomu, že vaša šťastná budúcnosť nie je iba ilúziou. Májoví Blíženci, najmä dámy, sa budú môcť v novembri tešiť z príjemných prekvapení v rodinnom kruhu. Počas Vianoc 2019 stretnete priateľa, ktorého ste celé roky nevideli a zistíte, že vám veľmi chýbal!

 

 

 

Rak    22.6. – 22.7.

Zdravie: Svoje sily rozložte v roku 2019 rovnomerne, nevyčerpávajte sa v práci a neriešte problémy iných ľudí. Metabolické problémy si vesmír prichystal vo februári pre pánov. Dbajte na zdravú stravu, obmedzte všetko sladké a vysmážané. A vyskúšajte liečivú silu drahých kameňov, ktoré vám v máji a júni pomôžu nielen so srdcovými arytmiami, ale tiež s bolesťami hlavy a nespavosťou. Od novembra buďte opatrní, hlavne, ak v rámci dobrej kondície chodíte často peši. Na zľadovatených chodníkoch môžete ľahko prísť ku komplikovaným zlomeninám končatín!

Práca a peniaze: Negatíva sú v popredí od polovice februára a vznikajú na základe vašej vnútornej nespokojnosti s robotou, ktorú máte. Pod vplyvom tohto aspektu sa dostanete do konfliktu s nadriadeným, a je možné, že z práce budete chcieť okamžite odísť. Nerobte to! Priaznivé obdobie pre zmeny prichádza až po treťom májovom týždni. Začiatkom septembra 2019 si dávajte pozor na miestach, kde bude množstvo ľudí. Ste veľmi ohrození krádežami, a aj preto nenoste pri sebe väčšiu hotovosť a cennosti. V októbri si začnite nejaké peniaze odkladať bokom!

Vzťahy: Vo vašom partnerstve sa v roku 2019 vystrieda celá škála emócií a niektoré vás naozaj potrápia. Pozerajte sa na plynúce udalosti s nadhľadom, lebo iba ten vám pomôže vždy nájsť to správne riešenie. A nezabudnite počúvať svoju skvelú intuíciu! Júloví Raci sa v auguste budú musieť rozhodnúť, ktorej z tých dvoch bytostí, ku ktorým vás viaže láska dáte prednosť. Na dvoch stoličkách už ďalej sedieť nemôžete! Pamätajte na to, že dokonalú rovnováhu nedosiahnete, a preto sa riaďte tým, čo vám bude hovoriť rozum. Svoje srdiečko z tejto debaty vynechajte!

 

 

 

Lev    23.7. – 22.8.

Zdravie: S vekom vám pribúdajú aj zdravotné problémy, čo je prirodzené. Ale iba vy máte v rukách to, či bude vaše zdravie poničené alebo vo výbornej kondícii! Jednoducho by ste sa mali v roku 2019 viac šetriť, neprepínať svoje sily a dbať na to, aby ste boli v duševnej pohode. Teplé oblečenie neodkladajte až do konca marca 2014, nakoľko jarné slniečko bude klamlivé a môže vám spôsobiť nepríjemné prechladnutia dutín a pľúc. Augustoví páni by si mali v októbri uvedomiť, že problémy s krvotvorbou netreba brať na ľahkú váhu. Dohodnite si vyšetrenie u špecialistu!

Práca a peniaze: Koncom februára vás nadriadený požiada o to, aby ste prevzali vedenie firemnej pobočky v inom meste. Jednoznačne to prijmite! Robotu zvládnete výborne a v júni 2019 dostanete zaslúžené bonusy. Trvalú zmenu zamestnania môžu začať v auguste riešiť tí z vás, ktorí ste dlhodobo nespokojní alebo utláčaní. Samozrejme, musíte mať vopred dohodnutú prácu novú, inak si v živote vytvoríte nezvládnuteľný chaos spojený s financiami. Pokiaľ podnikáte, nenechávajte v novembri a decembri nič na náhodu a všetko ohľadne biznisu starostlivo kontrolujte!

Vzťahy: Koncom januára 2019 sa vám do vzťahu zamieša tretia osoba a naruší medzi vami dvomi všetko! Riešte situáciu tak, aby ste čo najskôr zmiernili napätie, ktoré v rodine zavládne. Nenechávajte nič nevypovedané, odpovedzte aj na nepríjemné otázky a pred partnerom nič netajte. Len maximálne otvorenou komunikáciou sa vám podarí do začiatku júla dať veci na správne miesto. Tí z vás, ktorí ste dlhoročných manželstvách – skúste v novembri pre svoju lásku vyčariť pár romantických večerov vo dvojici. Áno, aj zašlú vášeň je možné znovu prebudiť k životu!

 

 

 

Panna    23.8. – 23.9.

Zdravie: Vaše zdravie je priamo ovplyvnené vaším myslením, uvažujte preto v roku 2019 optimisticky, a čo najčastejšie noste pri sebe krištáľ alebo obsidián. Polodrahokamy zharmonizujú vašu psychiku a dodajú vám potrebný elán. Vo februári si dávajte pozor na prechladnutia od nôh a zvýšte pitný režim. Septembrové Panny potrápi počas apríla žlčník, a ak budete problém ignorovať, pravdepodobne sa v júli prepracujete až na operačný stôl. V jesennom období minimalizujte stres homeopatikami alebo bylinkovými čajmi. November praje kozmetickým zákrokom.

Práca a peniaze: Od januára do marca si peniaze zadeľte tak, aby ste sa nedostali do dlhov! V práci sa vám bude do mája 2019 dariť dobre, a až na malé spory s kolegami a nadriadeným pôjdete ceste, ktorú ste začiatkom roka vytýčili. Rodinný priateľ vám v polovici augusta navrhne spoluprácu alebo možnosť zainvestovať ušetrené financie. No predtým, než mu do rúk dáte svoje peniaze, ubezpečte sa, že nenaletel podvodníkom. Od konca októbra nastáva priaznivé obdobie pre tých z vás, ktorí sa venujete podnikaniu. Nové obchody neuzatvárajte do polovice decembra!

Vzťahy: Spokojnosť vo vzťahoch vám hviezdy prinášajú od posledného januárového týždňa. Augustové Panny – dámy, síce stratia v apríli dobrého priateľa, ale takmer vzápätí vám vesmír pošle do cesty novú tvár, priamo predurčenú k tomu, aby sa stala vašou životnou láskou. So šarmom nič nepokazia septembroví páni, ktorí v septembri 2019 zažijú vo vzťahu menšiu krízu. Svoju polovičku sa snažte pochopiť, nešetrite milým slovom a láskyplným objatím. A tí z vás, ktorí ste presvedčení o tom, že vzťah musíte jednoznačne ukončiť – urobte to koncom novembra!

 

 

 

Váhy    24.9. – 23.10.

Zdravie: V roku 2019 by ste mali spomaliť, viacej dbať o svoje zdravie a venovať pozornosť varovným signálom svojho tela. Začínajúce bolesti členkov a ich opúchanie v marci a apríli, môžu byť predzvesťou vážnejších ochorení. Tento aspekt by ste určite mali prekonzultovať so špecialistom. Ak patríte k ľuďom, ktorí svoje zdravie zanedbávajú kvôli strachu zo straty zamestnania, je takmer isté, že od júla budete viac chorí než zdraví. Súčasťou vášho života sa stanú problémy so srdiečkom, tlakom a cievami. A ohlásia sa bolesti žalúdka a potiaže s črevami!

Práca a peniaze: Váhy, ktoré podnikajú urobia od začiatku mája do polovice júna obchody, ktoré sa skončia stratami. Až v polovici augusta 2019 sa vám podarí mínusy ako – tak vyrovnať. Perspektívnu kariéru urobia tí z vás, ktorí sa nebudete báť v septembri trochu zariskovať a zvolíte premyslenú stratégiu. V novembri dokončíte lukratívny projekt, avšak po jeho odovzdaní šéfovi sa nezabudnite odpútať od tých, ktorých ste dovtedy ťahali dopredu! Kamarát, ku ktorému veru nemáte blízko, sa pokúsi začiatkom decembra zneužiť vaše postavenie a dobré meno!

Vzťahy: Po nepríjemnom rozpade minulého vzťahu bude konečne vo februári 2019 vaše srdiečko znovu plné očakávania toho, čo budúcnosť prinesie. Napokon, v citovej oblasti budete po celý zvyšok roka prežívať všetky emócie akoby dvojnásobne, ale s tým, že vy už presne viete, čo chcete v láske dosiahnuť. Októbrové Váhy by mali v septembri korigovať svoju podráždenosť a neprimerané kritizovanie partnera kvôli malichernostiam. Nevyvolávajte zbytočné hádky, a namiesto nich vzťah upevnite rešpektom a láskou. Inak sa v decembri ocitnete na ceste rozchodu!

 

 

 

Škorpión    24.10. – 22.11.

Zdravie: Slabší imunitný systém vám spôsobí uprostred apríla kožné ochorenia. Do boja s problémami sa pustite spolu s dostatkom vitamínov a minerálov obsiahnutých v čerstvom ovocí a zelenine. A novembroví Škorpióni, ktorí majú sklon k nadváhe, by si mali od mája do augusta dopriať len diétne jedlá, vyšší pitný režim a aktívny pohyb. V októbri môžete mať potiaže s očami a ušami. Na nič nečakajte a navštívte špecialistu, aby ste prípadné poruchy či choroby zachytili hneď v začiatkoch! V decembri si dávajte pozor na zranenia pri zimných športoch.

Práca a peniaze: Nečakané a veľké výdavky čakajte v marci, a pokiaľ ich včas nezaplatíte, dočkáte sa aj exekúcií. Tí z vás, ktorí uvažujete o kúpe alebo rekonštrukcii bytu – potrebné peniaze získate v polovici júna 2019. No zároveň sa dostanete do nestabilného obdobia v rámci partnerstva, ktoré potrvá až do konca septembra. Možnosť osamostatniť sa a začať podnikať prichádza do vášho bytia v októbri a priaznivé obdobie potrvá do polovice decembra. Všetky kroky si starostlivo premyslite, konajte uvážene a nedôverujte tým, ktorí za úsmevom skrývajú závisť!

Vzťahy: Vaše nedobré tušenia ohľadne partnerstva sa naplnia vo februári, kedy prejdete životnou skúškou. Vaša polovička zatúži po zmene, a je dokonca možné aj to, sa budete musieť popasovať i s neverou. Kritické obdobie potrvá do začiatku júla 2019 a následne sa situácie mierne upokoja. Harmónia vo vzťahu by mala byť počas celého roka vašou prioritou! Príbuzných, ktorí sa medzi vás budú miešať nepočúvajte, pretože touto cestou si musíte prejsť sami a bez toho, aby ste urobili nenapraviteľné chyby. Nezadaní Škorpióni stretnú svoju lásku v novembri!

 

 

 

Strelec    23.11. – 21.12.

Zdravie: Od posledného marcového týždňa pocítite nevyrovnanosť a podráždenosť, ktorá môže prerásť až do ľahkej depresie. Počúvnite partnera a dohodnite si stretnutie so špecialistom na ľudskú dušu - psychoanalytikom. Okrem občasnej bolesti kĺbov a svalov, a tiež drobných poranení končatín, vás od júna do septembra 2019 nečakajú vážnejšie ochorenia. Zlom si hviezdy pre vás nachystali na koniec decembra, kedy vás do nemocnice privedú problémy s močovými cestami a obličkami. Po celý rok jedzte ľahkú, diétnejšiu stravu a raz do týždňa si urobte očistný deň.

Práca a peniaze: Dávajte si v apríli 2019 pozor na mladšiu kolegyňu, s ktorou máte dlhodobo spory, a ktorá viac intriguje než pracuje. V polovici júna s touto dámou vstúpite do nepríjemnej konfrontácie! Hoci zvíťazí vaša pravda, myšlienka na to, či predsa len nezmeníte robotu bude neodbytná. Akékoľvek zmeny v pracovnej oblasti robte až od konca augusta. Strelci, ktorí by radi vstúpili do sféry podnikania – počkajte na priaznivé októbrové dni. A svoje príjmy a výdavky priebežne kontrolujte, pretože od novembra sa ocitáte vo finančnej nestabilite!

Vzťahy: V polovici januára vám do partnerstva zasiahne osôbka, ktorá sa vás dvoch pokúsi rozdeliť. Tým, že pôjde o vášho príbuzného, sa celá situácia sťaží a prinesie vám nejednu bezsennú noc. Jednajte rozumne a bez kriku! V júli 2019 k vám zavíta minulosť, ktorú ste nedoriešili a prinesie so sebou vážne problémy. Osamelé dušičky stretnú svoju životnú lásku koncom augusta. Tento vzťah naplňte najskôr priateľstvom a nechajte ho postupne prerásť v niečo viac. Kráčajte pomalými krokmi a vychutnávajte si všetky tie krásne drobnosti svojho zaláskovania.

 

 

 

Kozorožec     22.12 – 20.1.

Zdravie: Staršie ročníky si musia dávať od apríla do mája 2019 pozor na problémy s kolísavým krvným tlakom. Pri dlhodobejšej únave vyhľadajte lekára, nakoľko môže ísť o problém s pečeňou a krvinkami. Do polovice júla by ste sa mali vyhnúť ponocovaniu, veľkým oslavám a alkoholu. Aj kvety, farby a polodrahokamy môžu zharmonizovať vaše zdravie, a preto sa od septembra zamerajte na tieto aspekty. November prinesie so sebou problémy s dutinami a krčnou chrbticou. Do jedálnička nezabudnite v zimnom období vsunúť čakanku, brusnice, kyslú kapustu a cesnak!

Práca a peniaze: Vo februári sa pred vami otvoria možnosti práce v zahraničí. Dostanete dobrú ponuku, ktorú však prijmite len vtedy, ak sa vopred dohodnete na podmienkach, ktoré budú vyhovovať najmä vám. Peniaze môžete vkladať do obchodovania až od tretieho májového týždňa, pokiaľ to urobíte skôr, takmer určite o ne prídete. Po celý rok 2019 budete mať menej financií, ale to neznamená, že si nezachováte štandardnú životnú úroveň. Koncom leta vám dá dobrý priateľ novú pracovnú ponuku. Ak budete mať pocit, že je to pre vás tá pravá práca, prijmite ju!

Vzťahy: Problémy medzi príbuznými by ste mali v jarnom období nechať na pokoji a nemiešať sa do nich. Už neraz sa vám totiž stalo, že napokon ste tými zlými boli vy! V druhej polovici júla 2019 preselektujte svoje priateľstvá a urobte v nich menší prievan. Noví priatelia, ale aj lásky vám začnú do života vstupovať od októbra, najvýraznejší v tomto ohľade sú januároví Kozorožci - muži. Akékoľvek nedorozumenia či nezodpovedané otázky riešte v decembri okamžite a neodkladajte ich na neskôr. Verte tomu, že nič vo vašom bytí sa nevyrieši samé od seba!

 

 

 

Vodnár    21.1 – 20.2.

Zdravie: Až do polovice februára 2019 nepite studené nápoje, vyhnite sa nadmernému chladu a nezabúdajte na podvečerné bylinkové čaje, ktoré upokoja vašu myseľ. Aprílové dni prinesú bolesti v oblasti žalúdka a môže ísť o problém s pankreasom. Dohodnite si čo najskôr termín u lekára! Zápal čelných dutín, ktorý bude odozvou na atypickú chrípku vás potrápi uprostred leta a februároví Vodnári budú riešiť potiaže s kŕčovými žilami. Od októbra do decembra si aspoň raz do týždňa vyhraďte čas na návštevu sauny, prípadne zvoľte relaxačnú masáž lávovými kameňmi.

Práca a peniaze: Rok 2019 preverí vašu pripravenosť na zodpovednosť za zverenú robotu, čím sa pred vami otvoria mnohé skvelé príležitosti. Poniektorí z vás si v apríli finančne prilepšia, a dámy narodené v januári si zo zarobených peňazí ušetria na nezabudnuteľnú letnú dovolenku. Na zbytočnosti nemíňajte financie v júni a júli, opatrnosť pri výdavkoch treba zachovávať aj v septembri. Chladnejší október vám do cesty postaví dve výborné ponuky novej práce. Rozhodujte sa na základe rozumu a zvážte, ktorá robota vám prinesie viac vnútorného uspokojenia!  

Vzťahy: Rodinný spor, ktorý doriešite vo februári, rozvráti vzťahy medzi príbuznými. Netrápte sa tým, nemá zmysel, aby ste sa snažili napraviť to, o čo druhí nestoja! V máji 2019 konajte v prospech partnerstva a nepočúvajte názory ľudí, ktorí budú mať tendenciu hovoriť vám, čo je pre vás správne a čo nie. Oni váš život nežijú! Na nový vzťah sa môžu tešiť osamelé srdiečka, vaša nová cesta začne plynúť v polovici novembra. Konfliktu s priateľom sa nevyhnete v druhej polovici decembra. Nesúďte to, čo bude povedané a namiesto toho sa nad pravdou zamyslite!

 

 

 

Ryby    21.2. – 20.3.

Zdravie: Chladné februárové dni preveria váš oslabený imunitný systém, a preto do jedálnička pridajte morské plody, huby a rebarboru. Jarné obdobie je ako stvorené na celkovú zmenu životného štýlu, a vy si ním môžete výrazne upevniť zdravie. Staršie ročníky by si mali v auguste 2019 dávať pozor na problémy týkajúce sa hrubého čreva. Reumatické bolesti sa ohlásia v septembri a zvýši sa tiež vaša náchylnosť na prechladnutia dýchacích ciest. V zimných mesiacoch nezabúdajte na pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu, samozrejme, len za priaznivého počasia!

Práca a peniaze: Nové ciele, ktoré začiatkom roka 2019 pred sebou vytýčite sú pre vaše napredovanie veľmi dobré. Chce to už len kúsok zdravého sebavedomia, dobrú výrečnosť a štipku tvrdohlavosti. Toto sú substancie, vďaka ktorým dosiahnete vyšší post. Od konca júna sa otvára cesta pre začínajúcich podnikateľov. Smelo sa po nej pustite a obklopte sa ľuďmi, ktorým veríte. Opatrnejší buďte v októbri pri investíciách, pretože tu vám hrozí, že sa stretnete s podvodníkmi! V novembri nepúšťajte rodinnú kasu z rúk a kontrolujte všetky partnerove výdavky.

Vzťahy: Do konfrontácii s príbuznými sa nepúšťajte v marci 2019, a počas druhej polovice mája držte svoje emócie a slová na uzde. A nezabudnite si v júni nájsť čas na svojich priateľov, pretože vždy keď ste to potrebovali vy, stáli pri vás. Do partnerského vzťahu by mali vniesť v septembri zmenu februárové Rybky, ktoré pociťujú čoraz viac vplyv nudy vo veciach lásky. O šťastnú budúcnosť vzťahu zabojujú v decembri tí z vás, ktorí ste sa spoločne s partnerom ocitli v kríze a dostali sa do situácií plných ticha. Pamätajte – komunikácia je základom všetkého!

 

 

 

Slovensko

Ľudia sú roztrpčení z diania v našej krajine a čoraz častejšie sa domáhajú zmien, ktoré by im priniesli spokojnú a šťastnú budúcnosť. Rok 2019 má z numerologického hľadiska vibrácie číslice 3. Trojka vyjadruje energiu, porozumenie, optimizmus a radosť. Má potenciál nezávislosti, slobody a schopnosti postarať sa o to, čo je slabšie, odstrániť  to, čo je prehnité, a dať zmysel tomu, čo človeku uniká. No samozrejme nesie v sebe aj negatívne vibrácie, a tie ak sa prejavia, môžu mať na ľudí a krajinu ťažký dopad, pretože medzi ne patrí napríklad trvalé klamstvo, beznádej, bolesť a bieda.

Takže, zásadnou otázkou pre rok 2019 je - akým smerom sa budeme v nasledujúcich mesiacoch uberať? Pôjdeme v ústrety spokojnosti a prosperite? Alebo zastagnujeme na úrovni klamstva a beznádeje?

A je skutočne v našich silách zmeniť negatíva v pozitíva?

 

Áno, jednoznačne je! V jarnom období budú prebiehať azda najvýznamnejšie prezidentské voľby za posledné desaťročie. Je mimoriadne dôležité, aby sme si zvolili prezidenta, ktorý nielenže bude reprezentovať Slovensko vo svete, ale sa aj dôrazne postaví za práva a každodenné životy obyčajných ľudí. A to, kto bude novou hlavou štátu, ktorá bude mať v srdci obrovský kus empatie voči slabším alebo biednejším máme rozhodne v rukách my – obyvatelia malého, no výnimočného Slovenska.

Prezidentské voľby 2019 sú v napredovaní Slovenska významným míľnikom. A je len samozrejmé, že zvolenie nového prezidenta ,,zamieša,, karty aj vo vláde, ktorá len tak – tak vydrží, pričom nový prezident vyvolá zároveň nutnosť nových a zásadných zmien v parlamente. Paradoxne, práve v týchto okamihoch sa jednotliví politici a takmer všetky politické strany budú vedieť rozumne dohodnúť a nájsť také riešenia, ktoré si v konečnom dôsledku nevynútia zostavenie novej vlády. Malé zmeny vo vnútornej konštrukcii parlamentu sú zrejmé, no prirodzené. Napokon, to, čo je nepotrebné, treba dať preč a ísť po novej ceste.

Od januára do konca apríla 2019 sa prehĺbi sociálna neistota, veľkú záťaž na psychiku ľudí bude vyvolávať nutnosť postarať sa o to, aby mali najmä rodiny s deťmi dostatok financií na zvládnutie bežných výdavkov. Zvýšia sa ceny potravín, ale tiež energií a bude čoraz ťažšie nasúladiť príjmy a výdavky tak, aby sa ľudia nezadlžovali. S veľkou pravdepodobnosťou je pred nami veľká finančná kríza, ktorá je prepojená na celú Európu. Druhá a tretia dekáda roku 2019 bude frustrujúca, mnohí sa dostanú do stavu neschopnosti splácať svoje hypotéky a mnohí o strechu nad hlavou prídu. Prehĺbia sa rozdiely medzi bohatými a chudobnými, v popredí je zvýšená kriminalita, vážne krízy v rodinách a takmer neľudské správanie sa jeden k druhému. Starší ľudia, odkázaní len na príjem z dôchodkov budú mať problém dôstojne žiť všedné dni, nehovoriac o tom, že ich zdraviu sa nebude dostávať toho, čo bude vyžadovať.

Koncom mája sa k ťažkostiam bežného života pridajú výkyvy počasia. Neprimerane vysoké teploty budú striedať chladné dni, s prevahou záplav. Júl prináša podráždenosť, zdravotníctvo sa dostane na hranu, čiže je možné, že lekárska pomoc sa k mnohým nedostane včas alebo nebude adekvátna k zdravotným problémom. Paradoxom je, že hoci sa trvale budú zvyšovať počas celého roka 2019 ceny nehnuteľností, v auguste, septembri a októbri zaznamená realitný trh najväčší boom. Jeseň a zima sa bude niesť v znamení vzdelávania, čo najviac platí pre študentov vysokých škôl, kde budú nové pravidlá a smernice, vychádzajúce im viac v ústrety. Možnosť študovať v zahraničí podporí aj štát, a tento aspekt privítajú hlavne mladí ľudia, ktorí by si inak vzdelanie v inej krajine nemohli dovoliť kvôli peniazom.

V minulom roku otriasla Slovenskom brutálna a chladnokrvná vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Mesiace plynú, a medzi obyvateľmi čoraz častejšie vibruje otázka, či v tomto tragickom prípade vyriekne v roku 2019 spravodlivosť svoj verdikt alebo sa celá záležitosť bude vliecť ešte dlhé roky. Napriek doterajšej práci, vyšetrovaniu a vyhodnoteniam polície je však veľmi nepravdepodobné, aby sme sa dočkali relevantného súdu a odsúdenia objednávateľov, ale i vykonávateľov tejto beštiálnej dvojnásobnej vraždy. A ak by sa aj stalo, že pred súd budú postavení nejakí ľudia... skutočne to budú tí, ktorí si vraždu objednali a uskutočnili?

Celkovo to v danom okamihu vyzerá tak, že nasledujúci rok bude mať zložitý priebeh, s neistotou, ktorá bude zrkadlom myslenia a konania ľudí. Ale – v roku 2019 nám začne od polovice júna vládnuť veľkorysá a láskavá Venuša, ktorej bude sekundovať múdry a rozvážny Jupiter. Kombinácia je to takmer dokonalá a neskutočne pozitívna. A pod jej vplyvom je tu možnosť, že sa na seba a druhých konečne pozrieme novým pohľadom. Že nám prestane byť prioritou získavanie peňazí, že sa prestaneme hnať za majetkami a zabezpečením. Že si začneme všímať problémy iných, a namiesto bezohľadnosti im dáme pochopenie a lásku. Snáď nájdeme v sebe dostatok sily, láskavosti a ochoty pomôcť tam a tým, kde by sme to predtým neurobili. Môžeme sa vydať cestou, na konci ktorej bude šťastie a harmónia.

Pretože, túto cestu určujeme len my sami!

 

 

 

Svet

Rok 2019 bude ťažký nielen pre Slovensko, ale i svet. Celosvetová hospodárska kríza zvýši tlak na jednotlivé štáty, rozpory medzi východnými a západnými krajinami sa zväčšia. Výraznými sú v prvej polovici roka 2019 Spojené štáty americké, kde to vrie už v tomto okamihu. Nevhodné rozhodnutia hlavy štátu, Donalda Trumpa, v nedávnej minulosti vyprovokujú ku konaniu Áziu a krajiny Blízkeho východu. Konflikty, podfarbené zbraňami sú mimoriadne reálne, a keďže sa budú odohrávať relatívne blízko Slovenska, je možné, že určitým spôsobom zasiahnu aj nás.

Ľudia z krajín, kde budú prebiehať konflikty a vojny budú migrovať vo vlnách, so snahou dostať sa do bezpečia Európy. Prílev migrantov však budú jednotlivé krajiny zvládať len s veľkými ťažkosťami, čo znova vyvolá iba nepokoje a nevraživosť tamojšieho obyvateľstva. Kriminalita v tomto ohľade je vysoká, tiež rasistické ataky, presahujúce negatíva, na ktoré sme si akosi privykli. Aj tu je v priorite apatia bežných ľudí a ich nechuť riešiť či miešať sa do takýchto záležitostí. Ale nerobí z nás práve to, že sa snažíme niekomu podať ruku alebo dokonca zachrániť život, ľudí? Naša nevšímavosť, respektíve snaha nevidieť a nepočuť totižto situácie vo svete len zhoršujú.

V marci 2019 by malo nastať aj dlho ohlasované vystúpenie Veľkej Británie z Európskej únie. Je ale možné, že napokon bude všetko inak. Hviezdy v tomto smere totiž UK vôbec ,,neprajú,,. Vonkajšie tlaky na krajinu, vládu a obyvateľov sú extrémne, a tak sa môže stať to, že namiesto avizovaného marcového vystúpenia Británie z EU sa dočkáme nového referenda, v ktorom sa odzrkadlí terajšia situácia nielen v Británii, ale v celej Európe, a jej verdiktom bude to, že UK v Únii zostane. Pravdou však zostáva i to, že EÚ by tiež mala zmeniť svoj prístup k jednotlivým krajinám spoločenstva a mala by im prestať dýchať na krk. V opačnom prípade je len otázkou času, kedy sa situácia s Britániou zopakuje a štáty začnú z únie po jednom vystupovať.

Leto bude plné prekvapení, čo sa týka rozhodnutí mocných, ktorí konečne vyjdú v ústrety nielen voči sebe, v snahe dohodnúť sa na nových pravidlách, ale tiež voči obyčajným ľuďom. Začne sa riešiť trvalý hlad v Afrike, zvýši sa miera solidarity a nutnosti pomáhať biednym. Nielen na africkom kontinente vyrastú nové zdravotnícke zariadenia a útulky pre tých, ktorí nemajú domov. Zdravotníctvo nadobudne v rozsahu celého sveta novú úroveň, a hoci potrvá pár dlhých mesiacov, než sa opatrenia dostanú v plnej miere do praxe, začne sa nová éra pomoci a liečby ťažkých chorôb. Negatívnou stránkou letných mesiacov, s presahom až do konca októbra sú prírodné katastrofy, ktoré neobídu takmer žiadnu krajinu. Rozsiahle požiare, zemetrasenia a záplavy sa dotknú Ameriky, Indie, Číny a niektorých Ázijských štátov. Zima zase prinesie sneh tam, kde doteraz nebol a mínusové teploty vezmú život mnohých ľuďom, ktorí sa ocitnú v nesprávny čas bez strechy nad hlavou.

Mimoriadne výrazným štátom v celosvetovom dianí v roku 2019 je Rusko. Krajina veľkého nerastného bohatstva a ľudí, ktorí veria svojmu prezidentovi, Vladimírovi Putinovi. A tento mocný muž zamieša karty osudu tak, ako nikto nikdy doposiaľ. Jeho vplyv na politické a ekonomické dianie v Spojených štátoch amerických, Japonsku, Číne a Arabských emirátoch bude obrovský. Samozrejme, s dopadom pre zvyšok sveta. Zvláštne je najmä to, že Putin dosiahne zmeny s úsmevom, bez bojovania, vyhrážania sa a negatívneho tlaku. Len na základe premyslených a múdrych slov. Nuž, je to naozaj Pán prezident!

 

Veľmi rada by som túto predpoveď na zvláštny, zložitý, ale napriek všetkému pozitívam otvorenému roku 2019 zakončila slovami jednej múdrej vedmy...

Naša Zem nebola stvorená z dobra a zla. Zrodila sa z túžby byť výnimočnou. A tou aj je. Bola tu dávno pred nami, a práve my sme to zlo na ňu priniesli. A len my, ľudia, môžeme jeho kliatbu zase zrušiť...

 

Vaša Zana Saluber