Alternatívna medicína

         

 

Choroba  nám  dáva  možnosť  rozpoznať  hodnotu  zdravia,

                                        zlo hodnotu  dobra,

                                   hlad  hodnotu  nasýtenia,

                                 únava  hodnotu  odpočinku.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

               Základom alternatívnej medicíny, alebo aj ľudového liečenia je prevencia ochorení. Ľudové liečiteľstvo uplatňuje jeden z najdôležitejších princípov – nelieči dôsledok, ale príčinu ochorenia, snaží sa  prísť na podstatu celej situácie a príčinu choroby navždy odstrániť. Povrchným liečením dôsledkov choroby sa absolútne nič nerieši, na veľmi krátky čas sa síce trápenia zbavíte, ale po krátkom období môžete očakávať jej návrat, dokonca s omnoho komplikovanejším priebehom a s náväznosťou ešte ťažších liekov, ktoré spravidla vždy dokaličia celé vnútorné prostredie vášho organizmu.  Od klasickej medicíny sa alternatívna medicína – ľudové liečiteľstvo, odlišuje aj komplexnosťou liečby. Cieľom ľudového liečiteľa totiž nie je iba to, aby zničil chorobu, ktorá už prepukla, ľudový liečiteľ sa snaží predovšetkým o nastolenie celkovej rovnováhy organizmu. O tom, že je liečba účinná, svedčí aj tá skutočnosť, že sa na celom svete je využívaná v čoraz väčšej miere, pretože ľudia si uvedomujú, že v minulosti sa liečilo prevažne spôsobom postaveným na princípe harmónie ľudí s prírodou.

         Lieky, ktoré sú vo svojej podstate zbytočné, ba priam škodlivé ľudskému telu, a ktoré možno nahradiť zmenou stravy a fytoterapiou je mnoho, no vymenujem aspoň niektoré z nich : lieky proti alergiám, astme, vysokému krvnému tlaku, cukrovke (inzulín je diskutabilný, ale nie je nemožne ho vylúčiť), proti vysokému cholesterolu, proti zápalom, angínam, prechladnutiu, na trávenie (hlavne antacidy), antibiotiká (sú nevyhnutne len niekedy, ako vôbec), cytotoxiká (chemoterapie), umelé hormóny (hlavne Tyroxin). Zoznam nie je samozrejme úplný. Najideálnejšie by bolo, keby v budúcnosti lekár nepredpisoval svojim pacientom žiadne lieky, ale prebudil by v nich záujem o starostlivosť o ľudské telo, stravu, príčinu a prevenciu chorôb.

          Mojou klientelou sú ľudia, ktorí prešli kompletným lekárskym vyšetrením, vyskúšali množstvo liekov, ktoré na daný problém nezabrali, a nenašli odpoveď na zlepšenie svojho zdravotného stavu.  Taktiež sú medzi mojimi klientmi ľudia orientovaní na prírodnú, alternatívnu medicínu v rámci prevencie a liečby, ktorí poznajú silu alternatívnej medicíny – ľudového liečiteľstva. Veľká úspešnosť alternatívnej medicíny je v prevencii, keď nečakáme na zdravotný problém, ale diagnostikujeme ho ešte skôr než vypukne, respektíve vtedy, keď ešte len zachytíme „volanie organizmu“ o pomoc.

            Ako ľudový liečiteľ som postavil svoje metódy na riadenej a kontrolovanej detoxikácii organizmu, na systematickom odstraňovaní rôznych infekcií, skrytých infekčných ložiskách a toxických záťaží, ktoré veľakrát vedú ku kolapsu vnútorných orgánov. Samozrejmosťou je individuálny prístup ku každému klientovi a pokojná atmosféry, ktorá je plná dôveru a viery.

 

  Bolesť sa pýta nádeje :

    „Prečo si tu ty, keď som tu ja?“

         A nádej odpovedá : „Som tu preto,

            aby som vykúzlila úsmev tam,

                      kde ty zanecháš slzy...

 

                                                  ľudový  liečiteľ  Ondrej   Sz.