Veľký horoskop na rok 2020

Celý text je korešpondujúci s vydaním pre Nový Čas z 12/2019, avšak bez výňatkov z pôvodného textu, ktoré bolo nutné urobiť kvôli formátovaniu novinových strán.

 

Zložitý a turbulentný rok 2019 vnímali mnohí akko rok negatívny, a v niektorých ohľadoch až ničivý. Avšak, rok 2019 odovzdáva pomyselné žezlo roku 2020, ktorý je minimálne medzi astrológmi dlho očakávaný a považovaný za výnimočný. Prečo? A aký to bude mať vplyv na jednotlivé znamenia, Slovensko  a Svet?

 

Na tieto otázky Vám odpovie uznávaná numerologička a veštkyňa Zana Saluber? 

 

*******************************************************

 

Baran   21.3. – 20.4.

Zdravie :

Vhodné obdobie pre operačné zákroky, vrátane tých kozmetických nastáva od 14. januára a potrvá do druhého februárového týždňa. Komplikáciám sa v apríli 2020 nevyhnú marcoví Barani, ktorí majú dlhodobejšie problémy s imunitou. Nezabúdajte na to, že ak k vám už choroba zavíta, mali by ste vo všetkom počúvnuť lekárov! Zaťaženie žalúdka a tenkého čreva budú v septembri riešiť muži, narodení v období rokov 1949 až 1953. Bolo by dobré, keby ste zmenili stravovanie, dopriali si viac pohybu a podrobili sa očistnej bylinkovej kúre.

Práca a peniaze :

Barani, narodení po 16. apríli - zamyslite sa vo februári nad tým, či nezmeníte prácu. Medzi prioritné aspekty sa dostáva uvedomenie si toho, čo v budúcnosti chcete získať, a o slovo sa prihlási aj vaša sebaúcta. Pre niektorých z vás bude v auguste najväčšou prekážkou v napredovaní nedostatok dôvery vo vlastné sily. Spoľahnite sa na svoju intuíciu, vždy vám radí, ale málokedy ju počúvate. V októbri budú v robote stagnovať dámy, narodené v roku 1981. Na nové príležitosti budete musieť počkať až do prvých dní roka nového.

Vzťahy :

Pre svoju rodinu ste zdrojom rovnováhy, avšak, je nutné, aby ste sa v roku 2020 naučili občas povedať slovko – nie. Je obdivuhodné, že ste vždy pripravení pomôcť svojim blízkym, no niekedy by ste mali pomôcť sami sebe! Tým, že riešite problémy tých, na ktorých vám záleží sa vyčerpávate, no energiu nikde nenaberáte späť. Nie je to priaznivé, pretože práve tento rozpor môže medzi 7. až 24. júlom narušiť váš vzťah. Barani v dlhoročných manželstvách by mali od polovice októbra vniesť do vzťahu niečo nové a príjemné. Vaša láska začína kráčať smerom do negatív!

 

 

 

Býk    21.4. – 20.5.

Zdravie :

Uvedomte si, že zdravie máte len jedno! Prečerpávate svoje sily a v januári si na margo toho zrejme vykoledujete veľké zdravotné problémy. Staršie ročníky musia až do 17. marca 2020 posilňovať imunitu dostatočným prísunom vitamínov a minerálov. Býci, narodení v rokoch 1956 a 1994, potýkajúci sa s potiažami srdiečka a vysokého tlaku by mali zvoliť striedmejší jedálniček, a do hry zapojiť i bylinkové čaje z imela a hlohu. Muži, ktorých trápia bolesti krížovej časti chrbtice – pravidelne aplikujte soľné kúpele alebo kostihojové zábaly.

Práca a peniaze :

Túžbe naučiť sa niečo nové neodolávajte, v novej fáze vášho bytia sa vám vzdelanie naozaj veľmi zíde. Pred májovými Býkmi sa na konci apríla vyskytnú nečakané prekážky, pričom zabojujete o vyšší post. Avšak – poniektorí z vás sa práve v tomto období rozhodnú robotu radikálne zmeniť! V období od 20. júna do 5. júla by ste mali v zamestnaní mierne spomaliť a dopriať si zaslúženú odpočinok! Investíciám by sa v novembri nemali vyhýbať tí z vás, ktorí ste sa narodili do 27. apríla. Vám šťastena bude priať a môžete si výrazne finančne prilepšiť!

Vzťahy :

V oblasti vzťahov sa od januára do apríla riaďte šiestym zmyslom a obzvlášť vtedy, ak chcete v láske niečo zmeniť. Krízové obdobie budú od polovice mája prežívať tí z vás, ktorí ste sa narodili v rokoch 1964 a 1986. Pamätajte si, že vo vašom vzťahu nemá miesto tvrdohlavosť a žiarlivosť! Ak tieto dámy nespacifikujete, potom sa na konci leta prepracujete nielen k vážnej partnerskej kríze, ale i k samote a smútku. Čerstvo zamilovaní zaznamenajú v novembri silné citové výbuchy, ktoré však budú paradoxne veľmi priaznivé pre ďalší vývoj vzťahu.

 

 

 

Blíženci   21.5. – 21.6.

Zdravie :

V prvej dekáde roku 2020 bude prioritná vaša vnútorná pohoda a čo najmenšie fyzické zaťaženie. Pri zápale dutín alebo zubov, ktoré si pre vás hviezdy prichystali počas prvých jarných dní si pravidelne varte zápar z harmančeka, mlieka a veroniky lekárskej. Nepriaznivé obdobie, počas ktorého sa u májových Blížencov môžu rozvinúť choroby dýchacieho aparátu začína plynúť koncom mája a potrvá do 7. júna. Vyhnite sa klimatizovaným priestorom a nepite  studené nápoje! V auguste sa staršie ročníky popasujú s bolesťami kolenných kĺbov.

Práca a peniaze :

Do 12. februára sa vyhýbajte nadriadenému, pretože jeho náladovosť by vás dohnala až do nepríjemnej hádky. Júnoví Blíženci dostanú v apríli šancu ukázať potenciál a skvelé myšlienky, ktoré sa vo vás ukrývajú. Dôsledkom tejto kombinácie bude lukratívny projekt či zákazka. Ženy, narodené v roku1990 – môžete si po 14. auguste zobrať z banky úver na prerábanie alebo zakúpenie nehnuteľnosti. A páni z roku 1951, vy si v decembri spomeňte na negatíva, ktoré vám nedávno priniesla vaša láskavosť voči kamarátovi. Už žiadne požičiavanie peňazí!

Vzťahy :

Pre nezadaných Blížencov, ktorých okamihom narodenia je obdobie od 28. mája do 4. júna mám novinku – v druhej polovici marca 2020 vstúpi na vašu cestu výnimočná láska, ktorá vás nežne chytí za ruku a pošepne vám slová, na ktoré tak dlho čakáte. V máji sa zase ročníky 1963 a 1976  pozrú na partnera novým pohľadom a dokážu do stagnujúceho vzťahu vniesť zmyselnosť, radosť a smiech. Nuž, a tí z vás, ktorí ste v trvalom partnerstve - vyhnite sa v období medzi 25. septembrom a 5. novembrom flirtom a náhodným známostiam. Vaše partnerstvo by sa rozpadlo!

 

 

 

Rak    22.6. – 22.7.

Zdravie :

Zhoršenie zdravia zaznamenáte okolo 10. apríla 2020. Je možné, že sa nevyhnete vírusovým ochoreniam, angínam či katarom priedušiek. Najviac ohrození sú Raci, narodení od 26. júna do 2. júla. Je dôležité, aby ste sa chorobu snažili poraziť nielen za pomoci liekov, ale i bylín! A počas horúceho leta sa vyhýbajte zmrzlinám, ľadovým nápojom a minerálkam. Druhá polovica roka bude zložitejšia pre ročníky 1961 a 1988 – u mužov sú v popredí problémy so srdiečkom, cievami a žalúdkom. Ženy sa zase potrápia s opakujúcimi sa zápalmi močových ciest a vaječníkov.

Práca a peniaze :

Napriek tomu, že s peniazmi viete hospodáriť, budete sa musieť nad svojím rodinným rozpočtom zamyslieť. Aby ste sa nedopracovali k dlžobám, bolo by vhodné, keby ste peniaze nanovo prerozdelili a nenakupovali zbytočnosti. Raci, ktorí uvažujú o radikálnej zmene zamestnania – počkajte do 29. mája, kedy vstupujete do mimoriadne priaznivého obdobia, počas ktorého môžete získať to, čo si prajete. Po 19. októbri si chráňte súkromie a nepúšťajte si k telu kolegov. Vo vašej blízkosti je osôbka, ktorá chce zničiť vaše dobré meno!

Vzťahy :

Júlové dámy sa budú musieť najneskôr do 8. marca rozhodnúť medzi dvomi osobami. Náhle zvraty v priateľských vzťahoch je možné očakávať medzi 30. aprílom a 6. májom. Tu sa vykryštalizujú priateľstvá, o ktorých ste doteraz pochybovali. Nový vzťah, ktorý nedávno nadviazali Raci, narodení v roku 1959 sa začiatkom septembra náhle pokazí. No nie vašou vinou! V novembri neriešte veci, na ktoré nedozrel čas a príbuzného nepresviedčajte o svojej pravde. Sám príde za vami, keď si v mysli všetko usporiada. Buďte veľkorysí, odpustenie vám prinesie veľkú úľavu!

 

 

 

Lev    23.7. – 22.8.

Zdravie :

Uvedomte si, že emočný stres ničí vašu vnútornú rovnováhu! A práve na tento aspekt dávajte v januári pozor, pretože okrem pracovného zaťaženia sa budete musieť vysporiadať i s konfliktami s blízkymi. Tí z vás, ktorí ste sa narodili po 8. auguste všímajte si v máji a júni, čo vám rozpráva vaše telo. Ak pocítite náhlu nevoľnosť či tŕpnutie končatín, ihneď vyhľadajte pomoc! Druhá polovica roka 2020 prináša úľavu a chronicky choré osôbky nájdu vhodnú liečbu pri ochoreniach kostí. Starší ľudia by sa počas jesene mali vyhnúť neprimeranej fyzickej záťaži.

Práca a peniaze :

Aj keď túžite po vyššom poste, od konca februára by ste mali napredovať obozretne a pomaly. Vaše hviezdy vás budú medzi 15. a 28. aprílom nútiť ohľadne financií k unáhleným záverom. Počúvajte svoj rozum, inak sa dopracujete k stratám! Ročníky 1979 a 1993, vy v auguste zistíte, kde máte rezervy a naučíte sa lepšie hospodáriť. A to najhlavnejšie – prestanete pomáhať tým, ktorí za to nestoja. Podnikateľom sa po 19. novembri pripletie do cesty vážna ponuka spolupráce zo zahraničím. Určite túto robotu prijmite, môžete z nej mať vysoký profit!

Vzťahy :

Nové vzťahy v druhej polovici marca nadviažu muži, ktorí si prajú lásku, ktorá by vydržala aj nápor nevraživosti od okolia. Osamelé srdiečka, trápiace sa kvôli láske z nedostatku príležitostí alebo času, si prídu na svoje v období medzi 13. júlom a 2. augustom. No musíte vyjsť spomedzi štyroch stien, pretože len tak nájdete to, čo hľadáte! V súvislosti s priateľstvami sú pred vami zmeny v októbri, kedy o niektoré osôbky prídete. Nič ale nebude brániť tomu, aby ste namiesto získali kamarátov nových, a možno hodnotnejších!

 

 

 

Panna    23.8. – 23.9.

Zdravie :

V treťom aprílovom týždni platí pre všetky Panny bez rozdielu upozornenie – pod vplyvom problémov v súkromí budete mať tendenciu odmietania potravy, čo bude súvisieť s prežívaným stresom. Nechutenstvo však môže vážne ohroziť vaše zdravie, pretože organizmus bude vyčerpaný nedostatkom potrebných živín a energie! Po 11. máji sa zbavte zlozvykov, vrátane fajčenia, zvýšte pohybovú aktivitu a pite viac tekutín. Panny, narodené v roku 1948 - pokiaľ vám to zdravie bude dovoľovať, venujte sa aspoň hodinku denne ľahšiemu cvičeniu alebo prechádzkam rýchlejšou chôdzou.

Práca a peniaze :

Staršia kolegyňa vás uprostred júna 2020 poprosí o pomoc, nakoľko jej sily nepostačia na dotiahnutie dôležitého projektu do konca. Vsaďte na veľkorysosť a podajte jej pomocnú ruku! Na oplátku získate spojenca, ktorý sa za vás postaví v horúcich chvíľach a verte, že tie na seba nenechajú dlho čakať. Okolo 4. októbra vstúpite do konfrontácie s nepríjemným človekom, ktorý vám už nejaký čas hádže polená pod nohy. Vhodné obdobie na zásadné zmeny vo finančnej oblasti nastane po 12. decembri. Na konci roka nikomu z rodiny nepožičiavajte peniaze!

Vzťahy :

Dlhodobo nefungujúci vzťah, ktorý ste sa doteraz zdráhali rázne ukončiť z úcty alebo z ľútosti, príde počas januára na koniec svojej cesty. Až v tom okamihu si uvedomíte, že vaše bytie bolo len o prežívaní a vykročíte do budúcnosti s novou vierou a energiou. Netrápte sa! Všetko je presne tak, ako má byť. V letných dňoch sa láska pohrá s osamelými srdiečkami, avšak, vy si dávajte pozor na to, aby ste neuverili sľubom, ktoré nič neznamenajú. Práve na dôvere ste sa už raz nepekne popálili, a preto riešte veci s nadhľadom!

 

 

Váhy    24.9. – 23.10.

Zdravie :

Vyskočené platničky by vás v marci nemali prekvapiť, najmä ak budete prepínať svoje sily pri jarnom upratovaní. Pretrvávajúce bolesti chrbtice však postihnú všetky Váhy, bez výnimky! K nim sa pridružia problémy s čelnými dutinami, čo bude dôsledkom prechladnutia, ktoré zanedbáte a začnete liečiť až vtedy, keď už bude neskoro. Páni, narodení po 12. októbri by si mali na druhú polovicu septembra dohodnúť termíny zákrokov, v súvislosti s kŕčovými žilami. December bude náročnejší vo vzťahoch - nerozčuľujte sa a držte svoje bytie v rovnováhe!

Práca a peniaze :

Váhy, narodené v rokoch 1968 a 1973 sa medzi 25. januárom až 7. februárom môžu dostať do finančnej tiesne. Tento stav vyplynie z toho, že v rodinnom kruhu ste nedávno riešili nepríjemnú situáciu a použili ste na to ušetrené peniaze. Koncom apríla vás osloví priateľ s ponukou novej práce, zvažujte všetky pre a proti, kým mu odpoviete. Váhy z roku 1966 by si mali dať v júli pozor na ctižiadostivého kolegu. Tento človek je schopný nenávisti, ktorú skrýva za milý úsmev. V novembri nielen vaše okolie, ale i vy sami spoznáte, že vo vás driemu netušené schopnosti! 

Vzťahy :

Nezadané dámy, ktoré uzreli svetlo sveta medzi 24. a 30. septembrom nadviažu v máji 2020 pekné priateľstvo s milou osôbkou a časom tento vzťah prerastie do lásky, ktorú v budúcnosti takmer nič neohrozí. Majte v úcte krehkosť narastajúcich citov, vážte si chvíle spriaznenia, vychutnávajte si pocit ľahkosti a šťastia. Múdro sa musia v ťažších okamihoch rozhodnúť októbroví páni, ktorý sa cítia v terajšom vzťahu ako vo väzení. Nevrhnite sa do milostného dobrodružstva, mohlo by vás stáť priveľa. Verte, že táto cesta správna nie je!

 

 

 

Škorpión    24.10. – 22.11.

Zdravie :

Pokúste sa v roku 2020 fungovať v rovnováhe, jedzte veľa čerstvej zeleniny, pite bylinkové čaje a dbajte na dostatok aktívneho pohybu. Od januára do mája si aspoň dvakrát do týždňa doprajte kúpeľ s pridaním cédrového oleja. Dámy, ktoré majú problémy s krčnou chrbticou by sa mali v auguste zamyslieť nad tým, či dlhé posedávanie pred počítačom je naozaj nevyhnutné. V období medzi 27. septembrom až 10. októbrom neabsolvujte operačné zákroky. Muži, narodení v rokoch 1961 až 1965 si počas decembra musia dať pozor na zranenia končatín!

Práca a peniaze :

V januári nezabudnite na robotu, ktorú musíte dokončiť a položte ju na šéfov stôl spolu so žiadosťou o zvýšenie platu. Počas apríla sa vám oplatí odložiť bokom prchkosť, najmä, ak sa snažíte zabojovať s kolegami o lukratívne miesto. Ak budete medzi 20. májom až 16. júnom hľadať partnera na obchodovanie, určite sa vyhnite tým ľuďom, ktorí sa vám budú za spoločníkov priamo ponúkať. Vaším spoločníkom by sa mal stať človek, ktorý bude stáť v úzadí, nepovie veľa slov a bude čakať na to, kým ho oslovíte. Je to vaša vstupenka do sveta bohatstva!

Vzťahy :

Októbroví Škorpióni by sa mali vyhnúť februárovým spoločenským udalostiam a tiež veľkým rodinným oslavám. Áno, radi sa zabávate a ste v spoločnosti obľúbení, ale práve v daných situáciách vám osud chystá namiesto dobrej zábavy veľké sklamania a trpkú bolesť. Tí z vás, ktorí nie ste spokojní so žiadnou doterajšou láskou - počúvajte v októbri svoje vnútro a nežeňte sa za ilúziami! Obnoviť v novembri vzťah, oprášiť staré spomienky a vniesť do partnerstva čerstvý vietor by mali ženy z roku 1985. Hroziaca kríza je to posledné, čo potrebujete!

 

 

 

Strelec    23.11. – 21.12.

Zdravie :

Muži môžu mať v druhej polovici februára zhoršenie zdravia, výrazná je prostata a obličky. Dámy v apríli potrápia teploty bez zjavnej príčiny. Vedzte, že sa vám organizmus snaží povedať, aby ste zmenili životný štýl, nevyčerpávali sa emočne a dbali na dostatok kvalitného spánku. Po 17. septembri 2020 si nezabudnite dohodnúť návštevu u gastroenterológa. Zvýšený príjem vitamínov padne vhod starším ročníkom, obzvlášť tým z vás, ktorých trápia potiaže s očami. A ročník 1950 iste ocení v zimnom období lymfatické masáže či bankovanie!

Práca a peniaze :

V prvej dekáde roka 2020 budete mať v rukách veľkú zodpovednosť a na jej základe práve vy určíte, ktorým smerom sa má dôležitý projekt uberať. Nemôžete si dovoliť nejaké chyby! Správne rozhodnutia by mali urobiť i novembroví Strelci, ktorí budú chcieť medzi májom až septembrom prijať nové zamestnanie. V októbri môžete zainvestovať do nehnuteľností, výnimkou sú tí z vás, ktorí ste sa narodili medzi 6. až 11. decembrom. Ak si okolo Vianoc spontánne zakúpite žreb alebo vsadíte v lotérii, veľmi pravdepodobne vyhráte väčší obnos peňazí!

Vzťahy :

Posledný marcový týždeň sa ponesie v znamení hlbokého porozumenia a mnohí z vás si uvedomia veľkosť svojej vnútornej sily. Avšak, je naozaj nutné, aby ste s ňou nakladali rozvážne a snažili sa žiť tak, aby boli i vaše priania vypočuté. Áno, doteraz ste boli v úzadí! Strelci, ktorí prišli na svet v rokoch 1954 a 1989 - neviažte sa emočne na niekoho, kto o to nestojí, respektíve vás využíva. Dámy, narodené do 30. novembra môžu počas konca leta očakávať zásnuby alebo svadby. A pozor na falošné priateľstvá – decembrové dni vás v tomto smere podrobia veľkej skúške!  

 

 

 

Kozorožec     22.12 – 20.1.

Zdravie :

Ak koncom apríla zaregistrujete opuchnuté krčné uzliny, prípadne vás budú pobolievať podpazušné lymfy, ihneď zájdite k lekárovi! Môže ísť o problém s bielymi krvinkami alebo slezinou. Pri výskyte kožných porúch, vredov a nehojacich sa rán zvoľte v auguste popri klasických liekoch tiež alternatívnu medicínu. Kozorožcom, ktorí dlhodobo nedbajú na jedálniček, sa medzi 11. septembrom až 3. októbrom začne ozývať podráždený žlčník. Atypický tlak pod pravým rebrovým oblúkom bude v decembri naznačovať, že vaša pečeň má vážny problém toxicity!

Práca a peniaze :

Nová robota, ktorú získate začiatkom februára 2020 vám prinesie väčšie financie, ale aj základ pre vybudovanie stabilnej budúcnosti. Buďte odvážni a tvoriví, a svoju cenu si nechajte dobre zaplatiť! Tí z vás, ktorí sa v júli chystáte za prácou do zahraničia, by ste si mali ešte raz overiť serióznosť agentúry. Po 25. auguste nepodpisujte dôležité dokumenty a zmluvy, tento aspekt je výrazný u ročníkov 1947 a 1998. Januárové dámy - nemiešajte sa začiatkom októbra do konfliktu, ktorý vyvolá vaša kolegyňa. Vaše slová by sa otočili proti vám!

Vzťahy :

Kozorožci v trvalých vzťahoch či manželstvách by nemali medzi 20. až 30. marcom kritizovať svoju polovičku kvôli malichernostiam a tiež by ste mali dbať na to, aby sa do vzťahu nevkradla nuda. Do plánovania letnej dovolenky sa koncom mája pustíte dobre naladení, s elánom a radosťou, ktorú vám však skalí nepríjemná novinka z rodinného kruhu. Nestrácajte nádej – na dovolenku pocestujete! V decembri sa vo vás prebudí nostalgická nálada, vďaka ktorej si spomeniete na to pekné z minulosti a opravíte zopár vzťahov s príbuznými. Pozor na prchkosť v konaní!

 

 

 

Vodnár    21.1 – 20.2.

Zdravie :

Náchylnosť na ochorenia dutín a uší sa zvýrazní pri prechode zo zimy do jari, konkrétne medzi 17. februárom až 24. marcom. Čiastočne to spôsobí pre vás nevyhovujúce počasie, no z väčšej časti to bude mať na svedomí vaša nedbanlivosť. Pri bolestiach krížovej časti chrbtice, ktoré vás potrápia začiatkom leta si častejšie robte prasličkové kúpele. Ak však máte stavce s deštrukciami, takmer iste sa nevyhnete operačným zásahom. No pozor - tie je vhodné urobiť až po 20. septembri! Od novembra sa zhoršujú problémy s dýchaním a astmou.

Práca a peniaze :

Počas nákupov, ale i cestovania buďte všímaví a obozretní, pretože od 26. februára vám hrozia straty z nepozornosti. Nečakané výdavky na margo partnerstva majú v júlovom aspekte iba Vodnári, ktorí sa narodili v rokoch 1958, 1980 a 1992. Pokiaľ už máte vytvorenú finančnú rezervu, určite ju do konca septembra nemiňte! V druhej polovici novembra sa nepúšťajte do konfrontácii, hlavne vtedy nie, ak ich bude chcieť vyprovokovať starší kolega. Čo sa týka roboty, snažte sa byť presní a dochvíľni, minimalizujete tým ataky od okolia.

Vzťahy :

Hviezdy sú v januári 2020 ústretové iba pre tých z vás, ktorí ste nezadaní, respektíve sa vám vo vzťahoch nedarí. K vám prichádza skutočná láska, ktorá vás pevne objíme a už nikam neodíde. Pre februárových Vodnárov platí – medzi 22. júlom až 10. augustom nepreberajte názory tretej osoby, ktorá sa bude chcieť do vašich vzťahov zamiešať. Ide o veľmi nečestnú a zlú bytosť! Januárové dámy, vy by ste mali stráviť letnú dovolenku bez partnera. Buďte samé so svojimi myšlienkami a poupratujte si v hlave. Beriete na svoje plecia priveľa bremien a niektoré sú skutočne nad vaše sily!

 

 

 

Ryby    21.2. – 20.3.

Zdravie :

Pre tých z vás, ktorí neustále bojujete s nadváhou, mám dobrú správu. Marcové dni prajú chudnutiu, pričom sa nebudete musieť trápiť nepríjemnými a radikálnymi diétami. Stravovanie razantnejšie upravte, vsuňte doň množstvo ovocia a zeleniny, a nezabudnite na bylinkové čaje zo šalvie lekárskej a nátržníka husieho. Ročník 1952 potrápia v máji a júni bolesti ramien, členkov a problémy so srdcom. Na kostrový aparát aplikujte plávanie a levanduľové zábaly. Z jedálnička vylúčte soľ, koreniny a červené mäso, ktoré môžete nahradiť rybami alebo morskými plodmi.

Práca a peniaze :

Voľný priechod pocitom a slovám môžete dať od posledného májového týždňa, hviezdy budú nad vami držať ochrannú ruku. Pre Ryby, ktoré sa narodili v rozpätí od 28. februára do 8. marca mám malé upozornenie – svoju prácu v druhej polovici roka 2020 rozložte rovnomerne a šetrite si sily na ťažší záver roka. Od 9. do 27. novembra držte financie v rodine pevne v rukách a blízkym určite nedovoľte, aby márnotratne míňali. Vznikli by straty, ktoré by ste veľmi ťažko nahrádzali. A pozor v decembri - niekto, komu veríte, sa vás pokúsi okradnúť!

Vzťahy :

Májové zaláskovanie prebudí vašu melanchóliu, dávajte na tento aspekt pozor, pretože pod jeho vplyvom sa zvýši vaša schopnosť vyvolávať konflikty. Nezraňujte svojich najdrahších slovami a konaním! V septembri môžu ročníky 1955 a 1983 očakávať zhoršenie situácií vo vzťahu, ale tiež podráždenosť a konflikty. Ak sa pýtate, čo je za tým, vedzte, že tento aspekt je dôsledkom toho, že ste sa nedokázali otvorene pozhovárať a zámerne ste prehliadali nemé otázky v partnerových očiach. Nová láska zavíta v novembri ku sklamaným a boľavým srdiečkam!   

 

 

*******************************************************************************

*******************************************************************************

 

 

Slovensko

Pomaličky sa končí rok zložitý a turbulentný rok 2019, ktorí mnohí vnímali ako rok negatívny a v niektorých ohľadoch až ničivý. Už o pár dní odovzdáva pomyselné žezlo roku 2020, ktorý je minimálne medzi astrológmi dlho očakávaný a považovaný za výnimočný.

 

Áno, výnimočný!

 

Čínsky kalendár totiž určuje, že roku 2020 bude vládnuť Potkan a Kov. Kombinácia je to skutočne atypická a nevšedná. Potkan je stvorenie šikovné, vytrvalé, inteligentné a veľmi, veľmi plodné. Na jednej strane neuveriteľne opatrné, na strane druhej sa riadi intuíciou. Taktiež sa mimoriadne rýchlo učí a čo je dôležité... nikdy nezopakuje tú istú chybu dvakrát. Symbolika Kovu je jasná – sila a zároveň tvárnosť, ktorým sekundujú tvrdosť a neoblomnosť.

 

Ak si to dáme dohromady, vznikne nám substancia, ktorej posolstvom je schopnosť presadiť sa, robiť rozhodnutia rázne, avšak zároveň citlivo, pričom v popredí sú záujmy väčšiny, čo sa doteraz dialo len veľmi ojedinele.

 

A čo nám teda hovorí aplikácia týchto aspektov na Slovensko?

 

Že je pred nami obdobie, počas ktorého nastanú výrazné, až osudové zmeny v rámci krajiny a jej obyvateľov. Politické a sociálne zmeny. Rozhodnutia, ktoré budú bolestné, ale pre napredovanie Slovenska nevyhnutné a neodvratné. Najmä mladí ľudia si uvedomia, že hoci nezačne všetko fungovať v pozitívach okamžite, na to, aby dosiahli svoje ciele budú musieť tvrdo pracovať. Snáď po prvý krát za posledné desaťročia sa ľudia na situácie okolo seba začnú pozerať novým pohľadom, do medziľudských vzťahov sa pomaly začne vpletať úcta a čestnosť – komodity, ktoré boli takmer vykorenené z bežného života. Hodnota rodiny bude znovu rešpektovaná, avšak, rešpektovaní budú aj tí, ktorí sa niečím odlišujú od majority.

 

Od tretieho marcového týždňa do osudu Slovenska začnú ,,zasahovať,, planéty, v priorite je kontroverzné spojenie Jupitera a Saturna, ktoré by za iných okolností značilo katastrofy, avšak... v kontexte karmickej štvorky, čiže súčtu číslic 2020, je toto spojenie jedinečné a maximálne priaznivé. A to tým, že okrem iného nastáva čas novej politickej éry.

 

A práve tu sa budeme spoliehať na Potkana! Na jeho inteligenciu a schopnosť neopakovať chyby. Na jeho vytrvalosť a intuíciu. Na plodnosť a tendenciu vytvoriť prekvapivé, no múdre stratégie. Pretože, ak tí, ktorí Slovensku ,,vládnu,, prijmú posolstvo hviezd... potom sa naša krásna, malá, a predsa veľká krajina môže stať lídrom na medzinárodnej politickej scéne.

 

Parlamentné voľby ničím neprekvapia, ale ani nezarmútia. Verím však, že politici už v marci pochopia nutnosť konštruktívnej spolupráce a tiež naliehavosť začať vytvárať vhodné prostredie pre rast a napredovanie malých podnikateľov. Je síce možné, že sa vládnuca majorita dostane do veľmi negatívnych sporov v snahe udržať si moc. V popredí sú politické škandály, a mnohé majú súdne dohry, no tiež ujmy na životoch. Zároveň sa od polovice mája zosilňuje tlak verejnosti, čo prinesie nové štruktúry v politike. Životná úroveň obyvateľstva sa začne zvyšovať od septembra, a napriek tomu, že pôjde o malé narastanie, dodá to občanom novú energiu, pretože veci sa začnú hýbať v prospech obyčajných ľudí.

 

O pozornosť letnej olympiády v Tokiu bude súperiť Mars s Uránom, čo indikuje víťazstvá vo vodných športoch a prehry v športoch, ktoré sú spojené so zemou. Očakávania s touto významnou udalosťou budú obrovské a prinesú mnohým sklamanie, najmä v prepojení na peniaze.

 

Nuž, nádherná myšlienka – Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa – ktorá sa pred stovkami rokov zrodila na prvej olympiáde v starovekom Grécku, presne vystihuje to, čo by sa malo diať nielen v športových arénach, ale i v našej krajine...

 

Nie je dôležité koľko medailí a ocenení získaš.

Nie je dôležité, či máš na účte tisíce eur.

Dôležité je, kto si, ako žiješ a kam kráčaš!

 

 

 

*******************************************************************************

*******************************************************************************

 

 

Svet

S každým jedným príchodom Nového Roka si prajeme lepší svet. Túžime žiť bez veľkých starostí a dúfame, že počas tých 365 dní, ktoré sú pred nami sa udeje niečo veľké a významné. Pozeráme sa na ľudí okolo nás, vnímame ich šťastie, ktoré vyvolá náš úsmev. A smútime, keď nešťastie zavíta do domovov druhých. Možno si vtedy hovoríme... Ako dobre, že sa to nestalo mne! A možno vtedy neignorujeme, ale pomôžeme nejakou formou. Alebo len mávneme rukou. No, či sa nám to páči alebo nie, udalosti, ktoré sa dejú kdekoľvek vo svete ovplyvňujú každú jednu ľudskú bytosť na tejto planéte.

 

Rok 2019 bol veľmi nepriaznivý pre celý svet. Iste ste si všimli aj to, že to bol rok extrémne horúci, čo sa odrazilo na množstve požiarov, ktoré v mnohých krajinách zachvacovali obrovské územia. A inak to nebude ani v roku 2020! Škody, ktoré napáchajú požiare v Austrálii, južnej Európe, Amerike a Ázii, budú mať ničivý dopad nielen na prírodu, ale i ľudí. Mnohí prídu o život, deti stratia rodičov. Humanitárna, zdravotná a sociálna pomoc medzi štátmi bude základom pre to, aby sa nerozmohol hladomor a choroby, ktoré patria k minulosti.

No, môžu byť znovu ochoreniami budúcnosti a môžu mať pandemický rozsah!

 

Požiare budú striedať zemetrasenia a záplavy, pričom tieto prírodné katastrofy neobídu ani Európu, a teda naše Slovensko. O hurikánoch a tornádach budeme počuť nielen z televíznych správ, my budeme ich priamymi účastníkmi. Príroda bude vyčíňať snáď na všetkých úrovniach, ale ide tu vlastne o jediné... Planéta Zem nás varuje. Upozorňuje. Že pokiaľ nezmeníme naše konanie voči nej, pokiaľ nezačneme svet naokolo vnímať v širších súvislostiach... zničí nás. Vlastne, živelné pohromy sú len slabým odvarom toho, čo by sa dialo, keby sa príroda skutočne rozhodla zabojovať o svoje prežitie.

 

V prvej polovici roka 2020 sa celosvetovo zhorší ekonomika. Krehká ekonomická rovnováha, ktorá bude nastolená začiatkom roka sa pod vplyvom štátov, ktoré budú bojovať o moc dostane do výrazných negatív. Najmä pre Ameriku je rok 2020 mimoriadne kritickým!

 

Prezidentské voľby v USA sú zakaždým absolútne komplikovanou záležitosťou, takže, aj keď sa zdá byť bežnému občanovi víťazstvo niektorého kandidáta nad slnko jasné, opak býva pravdou. Donald Trump má v novembrových voľbách pomerne dobré šance na znovuzvolenie. No nielen pre USA, ale i pre svet by to znamenalo vyostrenie medzinárodných konfliktov a škandálov. Napokon, práve vo ,,vyrábaní,, škandálov dokáže Trump aj nemožné. Avšak, veľmi dobré šance na úspech majú aj jeho avizovaní protikandidáti, a ,,svetu,, zostáva len dúfať, že predsa len preváži zdravý úsudok občanov nad mocou a peniazmi a Amerika dostane prezidenta, ktorý povedie krajinu a ľudí smerom do pozitív a trvalého mieru.

 

Odchod Británie z EÚ bude mať za následok nové obchodné riešenia a dohody. V tejto súvislosti bude Ázia prehodnocovať svoje postavenie voči svetu a je možné, že vznikne staronové prepojenie medzi Britániou a Čínou. Z pohľadu astrológie je možné zvažovať maximálne zmeny v Británii, vrátane zváženia nutnosti monarchie, čo by znamenalo, že si Británia síce ,,ponechá,, kráľovnú, avšak tá bude zasahovať do vládnutia a politiky z úplne iného aspektu a v minimálne miere.

 

Naopak, Rusko sa bude v roku 2020 prihovárať veľmi jasnou rečou...

 

Vladimír Putin sa stane kľúčovým hráčom vo svetovej politickej aréne. Pod jeho vplyvom ubudnú spory, ktoré by v konečnom dôsledku mohli viesť k rozvinutiu vojny. A hoci by nešlo o bojovanie so zbraňami a bombami, táto ,,tichá,, vojna by bola pre svet zničujúca a totálna. Každopádne, Rusko bude mať vplyv aj na Európsku Úniu, síce nepriamy, no zato rozsiahly. V popredí je od júna zvažovanie nových reforiem, ktoré budú dôsledkom vnútornej krízy, presahujúcej do fatálnych deštrukcií v Únii. Pokiaľ zmeny Únia neprijme a nepresadí medzi štátmi, je možný jej rozpad, čo by malo nedozerné následky pre celý svet. 

 

A vo ,,svete,, sa udeje ešte zopár výnimočností... Veľké objavy vo vede a v kvantovej fyzike.

Technologický rozvoj a nová generácia umelej inteligencie.

A možno i nadviazanie kontaktu s inteligenciou z hviezd.

Či už tak alebo onak – z pohľadu numerológie vypovedá náš ,,štvorkový,, rok o prebudení sa zo spánku a pochopení Karmy.

Čísla sú neomylné a zároveň neúprosné.

Presné a spravodlivé. Nie je možné ich oklamať, je možné ich len prijať. A tým prijať zodpovednosť za nový život.

 

Rok 2020 nám, priatelia moji, nič neodpustí. Ak pochopíme a prijmeme – vykročíme k úspechu a vyliečeniu. Ak budeme popierať a hnať sa za mocou – pustíme sa po ceste, na konci ktorej bude pád do priepasti.

Áno, z pohľadu ľudstva na tejto planéte je rok 2020 karmický, jedinečný a prelomový! 

 

 

 

S láskou

Vaša Zana Saluber