Veľký horoskop na rok 2021

 

Zložitý a turbulentný rok 2020 vnímali mnohí ako rok negatívny, a v niektorých ohľadoch až ničivý. Avšak, rok 2019 odovzdáva pomyselné žezlo roku 2021, ktorý je minimálne medzi astrológmi dlho očakávaný a považovaný za výnimočný. Prečo? A aký to bude mať vplyv na jednotlivé znamenia, Slovensko  a Svet?

 

Na tieto otázky Vám odpovie uznávaná numerologička a veštkyňa Zana Saluber... 

 

*******************************************************

 

Baran   21.3. – 20.4.

Zdravie :

Až do polovice apríla 2021 sa stráňte chladených nápojov, nepreháňajte to s konzumáciou alkoholu a dôležité je tiež to, aby ste preventívne pili čistiace bylinkové čaje. Poniektorých z vás donútia v auguste akútne problémy s hemoroidmi vyhľadať odborníka, ktorý vám nasadí správnu liečbu, prípadne odporučí operatívny zákrok. Od konca októbra pridajte do jedálnička viac čerstvého ovocia a zeleniny. A s príchodom chladnej zimy si dvakrát do týždňa doprajte bankovanie alebo masáž lávovými kameňmi. Ročník 1955 – ku koncu roka sa začnite viac hýbať!

Práca a peniaze :

Ste tvoriví a dokážete zabrať tam, kde vašim kolegom dochádzajú sily. Tak využite počas februára svoj potenciál na získanie toho, po čom túžite. Dávajte však pozor na tých vo svojom okolí, ktorí neprajnosť skrývajú za milý úsmev. Áno, vo vašej tesnej blízkosti je pár osôb, ktoré by vás najradšej videli na kolenách! Rozhodnutie zmeniť robotu by nemali v máji odkladať marcoví muži. Dámy, narodené v roku 1983, ktorým ide o vyšší post, sa budú musieť uprostred novembra ešte raz otvorene pozhovárať s nadriadeným. Sú tu isté záležitosti, ktoré neboli nazvané pravým menom!

Vzťahy :

Venujte sa v marci partnerovi viac, snažte sa mu vyhovieť a hlavne dobre počúvajte, keď sa vám bude zverovať so svojimi pocitmi a obavami. A pokiaľ si nebudete istí tým, či vám vaša láska vraví všetko – netlačte na pílu. Sú veci, ktoré musia dozrieť, a taktiež musí byť na ich riešenie vhodný čas. Barani, túžiaci po novom vzťahu budú musieť počkať do druhej polovice júla, pričom je nutné, aby ste sa zbavili negatívnych bremien, ktoré si nesiete z predchádzajúceho partnerstva. Nečakajte, že tieto problémy za vás vyrieši niekto iný!

 

 

 

Býk    21.4. – 20.5.

Zdravie :

Problémy s veľkými kĺbami zasiahnu uprostred marca všetky staršie ročníky. Nevyhnú sa im ani Býci, ktorí prepínajú svoje sily priveľmi aktívnym cvičením a upriamujú sa viac na kvantitu, ako na kvalitu. Ak sa vychystáte v prvých dvoch augustových týždňoch na dovolenku k moru, tak sa jednoznačne vyhýbajte priamemu pobytu na slnku, nakoľko by ste skončili s vážnym úpalom v nemocnici. Tí z vás, ktorí ste sa narodili v roku 1958 a 1996 – nepodstupujte v októbri operačné zákroky. Platí to tiež pre kozmetické operácie tváre a dekoltu!

Práca a peniaze :

Jarné mesiace budú komplikované u aprílových mužov, prešľapujúcich na jednom mieste. Naopak, úspešné a pokojné obdobie si hviezdy pripravili pre tých z vás, ktorí ste sa narodili medzi 12. až 20. májom. Vám začiatkom júna spadne do lona vysoký finančný profit, pričom tento úspech je podložený nielen vašou cieľavedomosťou, ale i vzdelaním a tvrdou prácou. Priazeň nadriadeného môžu na konci decembra stratiť Býci, ktorí si nedajú pozor na jazyk! Pravdu môžete vysloviť iba vtedy, keď si budete istí, že ľudia okolo vás sú schopní ju uniesť.

Vzťahy :

Problémy s láskou sa v treťom januárovom týždni vykryštalizujú do pozitív u tých z vás, ktorí ste ochotní zariskovať. Povedzte svojej polovičke, čo v skutočnosti cítite a prestaňte sa schovávať za múr mlčania. Dámy, narodené v roku 1966 a 1988 získajú počas februára v partnerovom objatí potrebnú energiu na to, aby ste radili príbuzným vo veciach lásky. Osamelé májové srdiečka stretnú začiatkom jesene nového životného partnera. Avšak, podmienkou k tomu, aby ste o svojom šťastí už nemuseli iba snívať, ale ho aj reálne prežívať je najmä uvedomenie si, že pozostatky z minulosti navždy necháte za sebou!

 

 

 

Blíženci   21.5. – 21.6.

Zdravie :

Tí z vás, ktorí ste v nedávnej minulosti mali problémy s dolnými končatinami, by ste okolo 14. marca mali ísť na cievne vyšetrenie. V druhej dekáde roka 2021 si dávajte pozor na úrazy v domácnosti a pri športe. Májoví Blíženci budú mať od apríla do augusta relatívne dobré zdravie. Výnimkou sú zrodenci, trpiaci chronickými problémami so srdiečkom a žalúdkom. Vy prispôsobte svoj denný režim zdravotnému zaťaženiu, ktoré máte. Júnové dámy - pretrvávajúce zápaly malej panvy počas novembra a decembra konzultujte so špecialistom!

Práca a peniaze :

Nenaháňajte sa po 24. februári v zamestnaní a problémy riešte uvážlivo. A nerozčuľujte sa nad hlúposťou niektorých kolegov! Prijať novú prácu môžu Blíženci, ktorí sa neboja vyskúšať niečo nové. Pre vás však platí upozornenie, aby ste vyčkali až do 16. augusta a potom realizovali to, po čom túžite. Súdne spory, týkajúce sa peňazí sa vám podarí v druhej polovici novembra doriešiť pozitívne. Ročník 1953 – ohľadne delenia majetkov zachovajte koncom roka rozvahu, pretože príbuzní sa budú snažiť o to, aby ste z pomyselného koláča dostali čo najmenej!

Vzťahy :

Harmonické dni si hviezdy prichystali pre mužov, ktorí vedia, čo chcú a poznajú skutočnú hodnotu lásky. Správajte sa medzi 30. májom až 6. júnom k svojej polovičke nežne, vymyslite romantický večer len pre vás dvoch alebo nezabudnuteľný výlet niekam mimo bežných dní. Snažte sa veľa komunikovať, riešte aj problémy, o ktorých si myslíte, že nie sú dôležité. V októbri sa Blíženci, narodení v roku 1965 a 1978 stretnú so situáciami, ktoré vám budú brať veľa energie. Z každej strany prichádza nepokoj a konflikty, podfarbené ľudskou nespokojnosť. Do hry sa zapojí aj zištnosť a závisť!

 

 

 

Rak    22.6. – 22.7.

Zdravie :

Prechladnutia a bolesti hlavy vám znepríjemnia začiatok apríla 2021. Staršie ročníky potrápi haprujúce srdiečko, a dokonca sú možné i vážnejšie problémy s predispozíciou nemocničného lôžka. V kolízii planét v období od 5. do 21. júla nepodstupujte operácie a naopak – pokiaľ sa rozhodnete svoje zdravie riešiť lekárskymi zákrokmi, tak vám hviezdy budú naklonené v období po 23. auguste. Ročníky 1963 a 1991 vyhýbajte sa od septembra priestorom, kde sa fajčí a dbajte na úpravu stravovania. Pridajte do jedálnička čerstvé ovocie a jedzte viac bieleho mäsa a syrov.

Práca a peniaze :

Nemyslite už na krivdy, ktoré sa vám nedávno stali v pracovnom kolektíve a začnite uvažovať nad zmenami. Jednoducho povedané – prejdite od slov k činom! Máte určite na viacej, než sa vám dostáva v terajšej robote, veď vaše skúsenosti a vedomosti sú oproti kolegom na vyššej úrovni. V období od 1. júna nevstupujte do hádok, neriešte detaily ohľadne problémov s nadriadeným, a vyhnite sa vybavovačkám na rôznych úradoch. Až do konca októbra 2021 sústreďte všetku energiu na vymanenie sa spod tlaku okolia, ktorý vás blokuje v napredovaní a berie vám i množstvo síl.

Vzťahy :

Láska vám začiatkom februára zamotá hlavu, možné sú i nevery alebo krízy vo vzťahoch. Jednajte s ľuďmi, ktorí sú vám blízki pokojne, trpezlivo ich vypočujte a nepresadzujte si svoje názory za každú cenu. Osamotenie okolo 4. mája ukončia tí z vás, ktorí ste pripravení na vážny vzťah a nepletiete si samotu so zúfalstvom. Nová láska je v júli pripravená aj pre Rakov, ktorí sa narodili v rokoch 1974 až 1977. Raci v manželstvách musia byť koncom novembra mimoriadne pozorní k tretej osobe, ktorá sa medzi vás dvoch zamieša. Môže vám priniesť skazu!

 

 

 

Lev    23.7. – 22.8.

Zdravie :

Pretrvávajúce bolesti pod ľavým rebrovým oblúkom v druhej polovici marca riešte, nakoľko môže ísť o rozvíjajúce sa ochorenie pankreasu alebo sleziny. Narušené zdravie si vyžiada svoju dať u všetkých Levov, a to bez výnimky, ktorí sa narodili v období rokov 1949 až 1954. Srdcová slabosť, kolísavý krvný tlak a výrazné bolesti veľkých kĺbov zaručia v júli mnohým z vás bezsenné noci. Zverte sa do rúk lekárom – špecialistom! Od konca septembra dbajte o svoje zdravie viac než inokedy, nenamáhajte sa fyzicky a nájdite si čas pre oddych.

Práca a peniaze :

Našetrené peniaze ponechajte do tretieho februárového týždňa na bezpečnom mieste. A nikomu nevravte, koľko sa vám podarilo nasporiť! Augustoví muži sa môžu okolo 27. mája pustiť do vlastného biznisu, a pokiaľ chcete podnikať so spoločníkom, buďte opatrnejší v zdôverovaní sa ohľadne svojich investičných plánov. Júlové dámy – vy si dávajte v októbri pozor na podráždenosť, ku kolegom sa správajte s úctou, ale zároveň hájte svoje záujmy. Levi, hľadajúci v decembri novú prácu musia myslieť najmä na to, aby v popredí zostala vaša vysoká cena! 

Vzťahy :

Pri aprílových stretnutiach s príbuznými si dávajte pozor na jazyk, pretože by ste sa ľahko mohli ocitnúť uprostred veľkého konfliktu. A navyše – vaši najbližší vôbec nebudú mať pochopenie pre to, že práve vy nazývate veci pravým menom. Na odhalenie rodinných tajomstiev nastane správny čas až medzi 6. júlom a 2. augustom 2021! Nezadaní zrodenci strenú uprostred novembra novú lásku. Na prvý pohľad nenápadné a tiché stvorenie vás ničím nezaujme, ale našťastie bude mať vo všetkom dianí hlavné slovo vaše srdiečko. A to neomylne pôjde za tým najkrajším hlasom – za hlasom pravej lásky! 

 

 

 

Panna    23.8. – 23.9.

Zdravie :

Dámy, narodené od 29. augusta do 11. septembra môžu byť v prvých dvoch dekádach roku 2021 precitlivené a melancholické. Zvýšená únava je signálom, aby ste zahájili celkovú detoxikáciu organizmu. Pridajte k bylinkovým čajom a zmenenému jedálničku i jógu alebo pilates, a vhodné sú tiež dlhé prechádzky v prírode. Aktívne športovanie je počas leta a jesene povolené len ročníkom 1969, 1987 a 1998. No aj tu platí, že vydanú energiu musíte doplniť vhodným spôsobom, ktorý bude v rovnováhe s vašou podráždenou psychikou. Počas decembra sa vyhýbajte chladu a teplo sa obliekajte!

Práca a peniaze :

K problémom v zamestnaní sa v januári postavte tak, aby negatívny dopad intríg od kolegov bol pre vás čo najmiernejší. Do nových projektov sa medzi 12. až 18. aprílom určite nepúšťajte, aj keby vám nadriadený sľuboval mimoriadnu odmenu. Nemá totiž zmysel, aby ste si na plecia nabrali bremená, ktoré neunesiete! O novú robotu sa v júli môžu posnažiť augustové Panny, ktoré majú jasno v tom, čo chcete v práci dokázať. Cesta podnikania je po 15. októbri otvorená pre tých z vás, ktorí sa nebojíte ísť za hranice svojich možností.

Vzťahy :

V partnerstve musíte počas februára nájsť nové podnety, inak váš vzťah pôjde do negatív a teda do krízy. Ubezpečte svoju polovičku o tom, že je ešte stále pre vás tou jedinečnou osôbkou, do ktorej ste sa kedysi zamilovali. Partnerský trojuholník budú v auguste riešiť Panny, ktoré brali na ľahkú váhu zodpovednosť za najbližších, pričom sa vaša budúcnosť ocitne na závažnej križovatke. Nuž, pridlho ste hazardovali s tým, čo vám do rúk vložil partner! Ak si chcete svoju lásku udržať, potom musíte najneskôr do 4. novembra 2021 znovu vybudovať medzi vami dôveru a harmóniu.

 

 

 

Váhy    24.9. – 23.10.

Zdravie :

Čím viac sa v prvej polovici roka 2021 budete snažiť o vytvorenie rovnováhy, o to menej sa vám to bude dariť. Tento aspekt sa môže podpísať pod zhoršenie zdravia, ale aj pod celkovú stagnáciu v živote. Pokúste sa preto riešiť prichádzajúce situácie s nadhľadom a triezvo. Zrodenci s nejakou intoleranciou v rámci stravy môžu zaznamenať negativitu zdravia po 14. septembri, kedy budete pod vplyvom nepriaznivej kolidity Venuše a Pluta. Ženy, narodené po 16. októbri budú v decembri prechádzať ťažším obdobím v súkromnej oblasti a zrejme sa nevyhnete zápalom vaječníkov!

Práca a peniaze :

Do vienka ste dostali výborné organizačné schopnosti a talent na to, aby ste dokázali oponenta utlmiť múdrymi slovami. Tak neváhajte tieto danosti využiť v prvej polovici apríla v práci. Ťažkej úlohy sa okolo 22. augusta budú musieť zhostiť tí z vás, ktorým veľmi záleží na kariérnom postupe. Októbrové Váhy – na sviatky nekupujte svojim blízkym honosné darčeky! Potešíte aj drobnosťou, a dokonca viac než nejakým drahým darom. Napokon – tie pravé hodnoty nie je možné prerátať na peniaze, pretože sa ukrývajú v obyčajných veciach. 

Vzťahy :

Urobte si počas mája jasno v tom, čo pre vás vaša polovička znamená a kde má váš vzťah slabiny. Ak je to nutné, spíšte si zoznam negatívnym a pozitívnych zistení. Problémy, ktoré v partnerstve máte môžu byť totiž aj zrkadlom vašich nereálnych očakávaní! A berte do úvahy partnerove pocity, s ktorými sa vám nezdôveruje. Osamelé dušičky sa v po 26. novembri dočkajú svojho šťastia, hoci ani teraz nepôjde všetko ľahko. Nuž, vy ste vždy o lásku museli bojovať! O to krajšie však budete prežívať víťazstvo, v ktorom vám vesmír poskytne partnera, s ktorým si budete dobre rozumieť.

 

 

 

Škorpión    24.10. – 22.11.

Zdravie :

Chladný január prináša pre vás už klasické zápaly a katary horných ciest dýchacích, ale aj bolesti ramenných kĺbov a chrbtice. Pomôže vám inhalovanie teplých olejov, čím sa zlepší funkcia priedušiek a pľúc. Kĺby opatrite rozmarínovými zábalmi a staršie ročníky môžu aplikovať tiež masáže kostihojovou tinktúrou. Okolo 10. júla sa vyhnite dlhodobému pobytu na slnku a fyzicky sa nenamáhajte. Škorpióni, narodení od 26. októbra do 8. novembra by mali po 30. októbri do jedálnička zahrnúť pór, obilninové klíčky, čakanku a rukolu. Vyhnete sa vážnym chorobám zažívania!

Práca a peniaze :

Ročníkom 1973 a 1984 sa bude v období medzi 13. júnom až 1. augustom dariť v podnikaní. Na svoje si prídu aj tí z vás, ktorí sa necháte nahovoriť na mierne rizikovú investíciu. Všetko však dopadne nad vaše očakávania! Nedajte sa ale strhnúť k tomu, aby ste šťastenu pokúšali opakovane, pretože by ste utreli vážne finančné straty. Dôležité je najmä to, aby ste boli vnútorne spokojní, a nie to, či o vás iní hovoria v superlatívoch. V decembri by októbrové dámy mali ohľadne práce voliť takú stratégiu, aby ste čo najlepšie využili svoje vedomosti!

Vzťahy :

Na začiatku februára buďte obozretnejší, pretože partnerstvo sa dostane do ťažkej pozície apatie a chladu. Tí z vás, ktorí dlhšie uvažujete nad tým, či nefungujúci vzťah opustiť, vy môžete tento krok urobiť po 16. marci. Novembroví muži stretnú koncom októbra krásnu a romantickú lásku, ktorá je akousi odmenou za útrapy, ktoré ste prežili. No pamätajte - svoje srdce nedávajte ako na dlani, ale kúsok po kúsku! Žiadna láska sa totiž nezaobíde bez bolesti, no je rozdiel, či si o bolesť priamo nerozumne koledujete alebo ste postupom času pripravení ju prijať.

 

 

 

Strelec    23.11. – 21.12.

Zdravie :

Zdravie vás bude trápiť až do začiatku apríla, v popredí sú zastarané alebo chronické ochorenia. S novými chorobami budú medzi 29. septembrom až 17. novembrom bojovať decembroví Strelci, v priorite sú ročníky 1944, 1961 a 1990. Športovaniu by sa mali v letnom období vyhnúť tí z vás, ktorí máte narušený kostrový aparát, eventuálne Strelci, ktorí nedávno podstúpili operácie zlomenín. Novembrové dámy môžu mať v decembri neobvyklé bolesti hlavy a krčnej chrbtice. Vaše telo sa vám snaží signalizovať, aby ste zresetovali, v čom vám pomôžu rumančekové kúpele!

Práca a peniaze :

Na novú prácu môžu pomyslieť Strelci, ktorí uzatvárajú svoju minulosť, pričom sa chcú vymaniť zo zabehnutých koľají. Vaše priania môžu byť v máji naplnené, no určite by ste mali v ústrety svojmu šťastiu rázne vykročiť. Od polovice augusta si naplánujte viac oddychu a nevytvárajte svojimi obavami živnú pôdu pre veľký stres. Majte na pamäti, že všetko, čo v nasledujúcich týždňoch zasejete, sa vám v budúcnosti vráti niekoľkonásobne. Strelci, snažiaci sa získať vlastnú strechu nad hlavou budú môcť od tretieho októbrového týždňa zrealizovať tento svoj veľký sen!

Vzťahy :

Stratu sebadôvery pocítia decembrové dámy, ktorým bolo nedávno ublížené. Vaše zranené city vám budú v čase od 25. januára do 13. februára doslova diktovať, aby ste zraňovali tých, ktorí sa vám budú snažiť pomôcť. Náročnosť voči partnerovi by mali uprostred júna prehodnotiť tí z vás, ktorí ste sa na svojej dominancii už neraz popálili. Veď ani vy sami nemáte radi, ak vám niekto niečo diktuje a prikazuje. Nerobte preto svojej láske to, čo vy sami neznesiete!A ročník 1972 - prestaňte v októbri všetko analyzovať a báť sa tieňov zajtrajška!

 

 

 

Kozorožec     22.12 – 20.1.

Zdravie :

Zamerajte sa začiatkom apríla na vystabilizovanie problémov so žalúdkom a pankreasom. Taktiež sa vyvarujte stresu, v súkromí nevoľte cestu hádok a neponocujte. Neharmonické rodinné zázemie vám až do júla bude brať množstvo energie, čo môže mať za následok zhoršenie zdravotného stavu hlavne u tých z vás, ktorí ste sa narodili medzi rokom 1952 až 1960. Operačné zákroky, ktoré neustále odkladáte podstúpte najneskôr v novembri. Týždne pred koncom roka sú prajné ku všetkému čo súvisí s napravením zdravia, tak prekonajte strach a urobte, čo je nutné.

Práca a peniaze :

Na pohovore, ktorého sa máte vo februári zúčastniť, uspejete. Obavy preto odložte a smelo sa pustite po tejto novej ceste. Kozorožci, ktorí túžia po práci v zahraničí, by mali v máji skontaktovať svojich priateľov a využiť aj túto možnosť. Napokon, uvedomte si, čo ste pre svojich známych v minulosti urobili vy! Čo sa investícií týka – v októbri môžete vložiť peniaze do nákupu komodít alebo pôdy. V treťom decembrovom týždni k vám príde starý známy a bude vás nahovárať na obchod, ktorý balansuje na hrane zákona. Nedovoľte vidine rýchleho zisku, aby za vás konala!

Vzťahy :

Láska vás medzi 18. januárom a 1. marcom otestuje, či ste pripravení na zmeny, ktoré sú pre vás v blízkej budúcnosti nevyhnutné. Ak si totiž prajete, aby vaše partnerstvo napredovalo, budete musieť niečo obetovať a niečo nové do vzťahu priniesť. Šťastné májové chvíle prežijú v kruhu najbližších Kozorožci, narodení medzi 31. decembrom až 9. januárom. V hlbokých rozhovoroch si navzájom vysvetlíte, kde ste doteraz robili chyby. Ročníky 1986 a 1993 – prehodnoťte v septembri, či vám vzťah ešte prináša nejaké pozitíva. Nebuďte s niekým, kto si vás neváži!

 

 

 

Vodnár    21.1 – 20.2.

Zdravie :

Impulzívnosť môže koncom februára vážne narušiť vašu vnútornú pohodu, čo sa zrejme odrazí aj na psychickom zdraví. Až do prvého májového týždňa preto myslite hlavne na tento aspekt svojho bytia, držte emócie pod kontrolou a nevyčerpávajte sa zbytočne dlhými a nič neprinášajúcimi dialógmi. Stres z práce Vodnárov, narodených do 3. februára privedie v septembri až do ordinácie psychoanalytika, čo by mal byť pre vás signál k tomu, aby ste si riadne oddýchli. Ročníky 1947 a 1980 – na bolesti krčnej chrbtice aplikujte v decembri  parafínové zábaly.

Práca a peniaze :

Do 27. februára nepodpisujte nové zmluvy, neriešte súdne spory týkajúce sa roboty a ani problémy s kolegami, s ktorými si nerozumiete. Januároví páni - napriek tomu, že terajšie zamestnanie vám už natoľko nevyhovuje, mali by ste v apríli zaktivizovať všetky sily a projekty dokončiť načas! Rozhovor s nadriadeným, ktorý si pre februárové dámy nachystal osud na konci júna, vám otvorí dvere k cieľom, ktoré budú ľahko dosiahnuteľné. Peniaze vám budú pod rukami horieť v októbri a musíte mať na pamäti, že je pred vami ťažšie obdobie, bohaté na výdavky!

Vzťahy :

Ročníkom 1959, 1970 a 1992 sa bude v prvej dekáde roku 2021 dariť v láske dobre. U ostatných je v popredí netrpezlivosť riešiť veci kľudne a bez zbytočného rozruchu! A tak sa snažte ľudí vo svojom okolí viac počúvať a držte negatívnejšie emócie na uzde. Na novú lásku sa uprostred júna môžu tešiť Vodnári, narodení po 18. februári. Čo najrýchlejšie pouzatvárajte staré záležitosti, s ktorými nie ste ešte vysporiadaní a otvorte svoje srdiečko tomu, čo prichádza. Hazardovať s citmi svojej polovičky by okolo 20. septembra nemali páni, ktorí sa v minulosti popálili na nevere!

 

 

 

Ryby    21.2. – 20.3.

Zdravie :

Celková stŕpnutosť vnútorných orgánov sa koncom januára prejaví u zrodencov, ktorí nedokážu žiť v súlade s vesmírnym rytmom a neustále sa za niečím naháňajú. Vám hrozia nové ochorenia v oblasti malej panvy, do popredia vystupujú obličky, močový mechúr a konečník. Operačné zákroky môžete podstúpiť po 25. apríli, avšak Ryby, ktoré sa narodili pred rokom 1951 si musia byť isté, že vás srdiečko v kritickom momente nezradí. Nie, nemusíte sa báť, nepôjde o fatálny zvrat vo vašom zdraví. No k slovu sa môžu prihlásiť atypické komplikácie počas operácie!

Práca a peniaze :

Začiatkom apríla vám bude šiesty zmysel hovoriť, aby ste aspoň nejaké eurá zainvestovali. Urobte to, tento krok môže byť pre vašu budúcnosť a zabezpečenie rozhodujúci. Nezávislosť vo finančnej oblasti dosiahnu v októbri Ryby, ktoré hospodárili s peniazmi rozumne. Vaša múdrosť sa vám začne úročiť a budete ochotní pomôcť aj blízkemu príbuznému dostať sa z dlhov, ktoré si narobil. V prvej polovici decembra sa snažte zabezpečiť si plynulé fungovanie v zamestnaní, nevyvyšujte sa nad kolegov a spolupracujte aj s tými, ktorí vám veľmi nie sú po vôli.

Vzťahy :

V máji sa s partnerom viac rozprávajte, vaša mlčanlivosť totiž nemusí byť pochopená pozitívne. Viaznuca komunikácia vašu polovičku len utvrdzuje v tom, že vzťah nemá zmysel už obnovovať. Tak aby sa nestalo, že prídete o to, čo je pre vás najcennejšie! Priateľstvá prejdú v auguste skúškou a o niektorých priateľov prídete. Vedzte, že ľudia, ktorí z vášho bytia odídu, vám nie sú ničím nápomocní, skôr vás na vašej ceste len zdržiavajú. Napredovať budú tí z vás, ktorí ste si nedávno upratali v súkromí. Vám sa od polovice novembra bude na poli lásky mimoriadne dobre dariť!

 

 

*******************************************************************************

*******************************************************************************

 

Slovensko

Ťažký rok 2020 je za nami a pred občanmi Slovenska sa otvára rok 2021, ktorý je zasľúbený číslici 5, nesúcej v sebe nádej a uvedomelosť. Avšak! Epidémia koronavírusu, ktorá rozvrátila nielen našu krajinu, ale celý svet... bude mať svoje slovo aj v nasledujúcich mesiacoch. A tie budú komplikované, plné podráždenosti a zmien. Či už v zmýšľaní ľudí alebo ekonomiky, ktorá sa bude knísať na okraji priepasti. Zaťažujúce budú najmä prvé tri mesiace roku 2021, pričom sa treba vyhnúť svadbám, kupovaniu nehnuteľností či sťahovaniu sa. Je možné hovoriť o tom, že od januára do marca 2021 by sa Slovensko malo ,,zastaviť,, a nerobiť vážne rozhodnutia.

Negativita sa zmierňuje od 4 – 17. apríla 2021, kedy sa k slovu dostanú zmeny v politickej moci a tiež zmeny v spôsobe života ľudí. Najviac ťažkostí zaregistrujú mladé rodiny, osamelí ľudia, balansovať na hrane budú tiež starí ľudia, pretože ekonomika sa posunie výrazne do negatív. Väčšina obyvateľstva rezignovala už koncom roka 2020 a to znamená, že v ľuďoch už nie je chuť počúvať reči politikov, že už neveria na nejaké zázraky, ktoré sú im každodenne sľubované. Je veľmi pravdepodobné, že sa uskutočnia predčasné voľby ohľadne parlamentu a dokonca je tu i hrozba rozsiahlych nepokojov a demonštrácií.

Nestabilná situácia v jednotlivých regiónoch Slovenska, podmienená rozhorčenosťou a sklamaním ľudí môže medzi aprílom a júnom 2021 viesť k ,,tichej,, občianskej vojne. Pravdaže – záleží na schopnosti konkrétnej vlády, či dokáže občanov motivovať takým spôsobom, aby bežní ľudia upustili od radikálneho prejavu svojej nespokojnosti alebo v ňom pokračovali. Taktiež sa budú komplikovať vzťahy so susednými krajinami na margo uzatvárania hraníc, zvýši sa hrozba ekonomickej krízy a Slovensko sa bude čoraz viac rozdeľovať na krajinu chudobných a bohatých, bez nutne potrebnej strednej vrstvy.

Na margo očkovania proti Covidu 19, ktoré bude ,,dobrovoľne,, nasilu nariadené, sú v nasledujúcich mesiacoch na vzostupe zdravotné komplikácie, ochorenia vyvolané látkami obsiahnutými vo vakcíne, genetické modifikácie a v neposlednom rade v kontexte očkovania mnohé úmrtia.

Prioritou roku 2021 je nastolenie nového vodcu, ktorý by našu úžasnú krajinu viedol spôsobom proaktívnym, a hlavne spôsobom, ktorý by hájil záujmy obyčajných ľudí. Je smutné, že v nasledujúcich mesiacoch pôjde dole vodou zdravotníctvo, ktoré sa nebude vedieť adekvátne k potrebám chorých ľudí postaviť na nohy, kolabovať bude poľnohospodárstvo a malí podnikatelia. A skutočne, iba veľmi málo z toho, čo sa bude diať na Slovensku budeme môcť pripísať celosvetovej kríze, pretože problémy, ktoré budeme nútení riešiť sú len dôsledkom zlého rozhodovania našich politikov v nedávnej minulosti. A tento aspekt nijako nesúvisí s tým, čo sa deje vo svete! V každom prípade potrebujeme vládu, ktorá vráti krajine jej meno, obnoví politickú stabilitu a bude funkčná najmä pre bežných ľudí a nie tých, ktorí sú ,,vyvolení,,.

A bohužiaľ, mnoho občanov sa najmä v druhej polovici roka 2021 bude zamýšľať nad tým, ako ďalej a či má vôbec zmysel žiť. Je možné, že stúpne počet samovrážd, i v dôsledku toho, že mnohí prídu o prácu, pričom im nad hlavou bude visieť Damoklov meč pôžičiek, úverov a exekútorov. Rok 2021 so sebou prináša vyššiu nezamestnanosť, menej peňazí, trpieť budú hlavne starší ľudia a tí, ktorí nie sú majetní. Kriminalita porastie, rodinné vzťahy sa zhoršia kvôli majetkovým sporom, ľudia sa budú snažiť získať pre svoje rodiny zabezpečenie a to takmer za akúkoľvek cenu. K nestabilite na Slovensku sa pridruží neustále zdvíhanie cien bežných potravín a služieb, pričom v určitom slova zmysle u mnohých občanov v takomto režime vyslovene pôjde doslova o holé prežitie!

 

Pozitívnymi dátumami v roku 2021 pre Slovensko budú 18. apríl, 11. jún, 24. september, 3. november a 13. december. Tieto dni budú vhodné pre rokovania, nadväzovanie kontraktov, uzatváranie dôležitých zmlúv a riešenie politických či hospodárskych zmien na medzinárodnej úrovni. Platia pre politikov, ale aj pre obyčajných smrteľníkov. Negatívne dátumy sú 12. február, 8. marec a 7. október 2021. V týchto dňoch nastanú nedobré udalosti, ktoré môžu mať až katastrofický charakter.

 

 

*******************************************************************************

*******************************************************************************

 

Svet

Oproti roku 2020 sa toho veľa nezmení. Ľudia budú aj naďalej zaslepení, nebudú pripúšťať, že svet kolabuje vo svojej veľkosti. Stále sa budú hnať za vidinou peňazí a moci, pričom je viac než zreteľné, že to zlé a staré musí ustúpiť novému a dobrému. Hoci rok 2021 prisľubuje významné zmeny na svetovej politickej a ekonomickej scéne, stále pretrvávajú jednotlivci mariaci tento trend. V popredí sú revolučné zmeny v myslení ľudí, ktorých odvrátenou stranou je neschopnosť vedúcich politikov riešiť situácie.

Extrémistické skupiny sa budú snažiť ovládnuť trh, budú sa snažiť zmanipulovať bežných ľudí, ktorí sú najviac náchylní veriť propagandistickej pravde. Ale už nebudú rozlišovať, čo pravda je a čo nie! Ľudia vo svete budú plní negatívnych pocitov, pravdepodobné je nenávistné konanie, spolčovanie sa, rabovanie, boje a konflikty o územia alebo nerastné bohatstvo. Do celosvetového diania razantne vstúpi Rusko a Čína. Napriek tomu, že svetu predložia svoje podmienky a požiadavky, na základe ktorých mnohým krajinám veľmi výrazne budú môcť pomôcť, táto pomoc nebude akceptovaná, čo len predĺži agóniu, ktorú priniesol rok 2020.

Vedomie ľudí sa rozdelí, bude podliehať náboženskej viere a nevylučujem ani globálny konflikt. Do priority sa dostane Rusko, Čína, India, ktoré začnú vytvárať spoločenstvo tak mocné a nezávislé, že v nasledujúcich rokoch sa mu bude musieť podrobiť celý svet. V tomto kontexte môže byť rok 2021 ničivý, pretože dopad uzatvorených ,,zmlúv,, v danom roku sa ponesie počas nasledujúce desaťročia ako temnota nad ostatným svetom. A pritom by stačilo tak málo... aby ten svet začal počúvať! Spolupracovať. Neničiť a napredovať.

Od februára do júna 2021 budú zaznamenané nové objavy, či už vesmírneho alebo farmaceutického charakteru. Mnohým by tieto objavy mohli priniesť nové lieky, a teda úľavu a vyliečenie sa. No práve farmaceutický priemysel vďaka finančným príjmom bude na prvom mieste v pomyselnom rebríčku peňazí, ale bez toho, aby aspoň časť zo svojich príjmov ponúkol ako záchranný balík pre tých, ktorí by to najviac potrebovali, takže znovu bude všetko fungovať vo veľkej nerovnováhe.

Celý svet bude čeliť veľkým zmenám v politickej sfére. Dôjde k transformáciám vo vládnych kruhoch takmer všetkých krajín, vďaka čomu sa otvorí ťažké obdobie, trvajúce 4 až 6 nasledujúcich rokov. Takmer všetky kontinenty budú čeliť chemickým a biologickým útokom, zmení sa štruktúra nielen obyvateľstva, ale i pôdy, ktorá začne negatíva odovzdávať nasledujúcim generáciám.Klimatické zmeny povedú ku konfliktom, aj vojnám, pretože svet bude bojovať o prírodné zdroje. Nasledovať bude masová migrácia, hlad, choroby a vedomé utláčanie tých, ktorí nedisponujú peniazmi.

No, katastrofy sa nebudú odohrávať iba v politických štruktúrach či ekonomických plánoch krajín. O slovo sa prihlásia ničivé povodne v Ázii a východnej Európe. Koncom roka 2021 postihne západné pobrežie Ameriky veľké zemetrasenie, ktoré rozvráti hospodárstvo a bude vyžadovať pomoc zvyšku sveta. Každá jedna ľudská bytosť bude musieť v roku 2021 nahliadnuť hlboko do svojho vnútra a bude prinútená prehodnotiť priority, ktoré určia ďalšiu cestu.

Znovu sa vrátia a rozšíria choroby, ktoré boli vytlačené na okraj a zasiahnu práve tých ľudí, ktorí trú biedu alebo žijú v otrasných bytostných podmienkach. V Afrike a Indii bude mnoho mŕtvych, niečo z toho spôsobia choroby a hladomor, sucho a záplavy. A niečo bude pripísané na vrub nepokojom, zbraniam, terorizmu či biologickým zbraniam.

Ale čo je toto všetko oproti hrozbe asteroidu, ktorý môže našu modrú a jedinečnú planétu zasiahnuť v máji 2021? Všetky tie konflikty, kataklizmy, vojny... nie sú ničím oproti hrozbe vesmírneho telesa, ktoré si letí po svojej trajektórii a môže vyhubiť všetok život na Zemi! A v tieni tejto galaktickej hrozby je až smiešny neustály boj o moc, peniaze a politickú nadvládu!

 

Sila ľudského vedomia je neskutočné veľká. Dokáže poraziť zlo. Dokáže čeliť vojnám. A dokáže pretvoriť svet. A práve preto... je na ľuďoch, aby začali v roku 2021 hľadať spoločnú reč. Aby sa snažili skoordinovať a vybudovať si takú budúcnosť, v ktorej by dokázali prežiť všetci, nielen tí vopred určení.

 

Otázka však neznie tak, že čo prinesie rok 2021! Otázkou je, čo my, ľudia urobíme pre to, aby ten rok bol priaznivý a čo najviac vyhovujúci pre všetkých. Dokážeme namiesto peňazí odovzdať blízkemu objatie či milé slovo? Dokážeme nezhromažďovať majetok, ale sa rozdeliť o ten čo máme s nemajetnými? Dokážeme prekročiť svoju zónu komfortu a bojovať za to, čo je správne? Alebo budeme aj naďalej strkať hlavu do piesku a tváriť sa, že sa nás nič netýka?

 

A tak... nespoliehajme sa, priatelia moji, na to, že koniec celej planéty je v nedohľadne.

Čo ak nastane zajtra?

Nevravme si, že nás sa to netýka, pretože vojna či prírodná katastrofa je na druhej strane Zeme.

Čo ak bude zajtra u nás?

Áno, všetko máme v rukách my. Ľudia. A my, ľudia, môžeme byť buď jednotní alebo rozdelení.

Buď dokážeme vytvoriť lepšiu a krajšiu budúcnosť alebo naše kroky povedú k jej zániku!

 

S láskou

Vaša Zana Saluber