Veľký horoskop na rok 2024

     Prežili sme rok 2023, ktorý bol rokom sedmičkovým a turbulentným. Mnohým z nás tento rok niečo vzal, iným zase dal. Ale čas je neúprosný a posunul nás do roku 2024, pričom nám sľubuje intenzitu a búrlivosť osmičky, ktorá je v numerológii považovaná za najsilnejšie číslo.

 

    Ale bude rok 2024 naozaj obdobím, kedy sa splnia naše sny? Budeme mať hojnosť alebo budete znova tápať v tom, čo chceme či môžeme mať? V prvom rade je náš osmičkový rok magický, pretože znásobí všetko, čo urobíme. Tak v pozitívnom, ako aj v negatívnom zmysle slova. Záleží len na nás, ako budeme vnímať potenciál 12 mesiacov, ktoré sú pred nami. A záleží len na nás, ako s tými možnosťami, výzvami... naložíme.

 

    Aký bude ten VÁŠ recept na výnimočný rok 2024? Z akých ingrediencií si ho namiešate? Bude to láskavosť a ohľaduplnosť so štipkou zdravého sebectva? Alebo to bude obetavosť zmiešaná s popieraním svojej hodnoty? Zvažujte pozorne, aké prísady použijete... pretože takéto možnosti, akými budete disponovať v týchto neobyčajných a silných 53 týždňoch, ktoré sú pred vami, sa budú znovu opakovať až v roku 2033!

 

 

Vaša

Zana Saluber

 

*******************************************************

 

Baran

21. 3. – 20. 4.

 

Láska  –  zložitou skúškou prejdú koncom februára apríloví Barani, ktorí sú v manželstvách. Vy si musíte dávať pozor na prchkosť, podráždenosť a neuvážené slová. Jednajte s citom a dobre počúvajte, čo vám partner hovorí! Tí z vás, ktorí ste sa narodili do 30. marca - vy vstúpite od augusta 2024 do nového životného cyklu a ešte pred koncom roka urobíte razantné rozhodnutia ohľadne partnerstva.

Zdravie  –  najväčším problémom bude pre vás v období marec až máj spodná časť tela, vrátane veľkých žíl na dolných končatinách. Bolesti bedrových kĺbov, kolien a členkov, nepotrápia v júli iba starších ľudí, ale tiež tých z vás, ktorí to preháňate so športovaním. V tretej dekáde roka sa najmä marcovým dámam zhorší zdravie v oblasti hlavy a môže nastať aj problém so sluchom či zrakom.

Kariéra a peniaze  –  v januári 2024 neverte známemu, ktorý vám bude sľubovať vysoký výnos z vašej investície. Jednanie tohto takzvaného obchodníka nie je seriózne, ale naopak - je plné poloprávd a zavádzania. Čo sa týka zamestnania, tu si zaslúžite oveľa viac než dostávate a mali by ste sa nad tým zamyslieť. V období od začiatku augusta až do polovice októbra môžete zmeniť robotu, prejsť ku konkurencii alebo ísť pracovať do zahraničia.

 

 

 

Býk

21. 4. – 20. 5.

 

Láska  –  májoví Býci, ktorí vždy chcú mať všetko pod kontrolou, by mali priveľkú opatrnosť odložiť až do začiatku marca 2024. Pokiaľ nebudete spontánni, tak prídete o niečo veľmi krásne! Májové slniečko roznežní aprílových pánov, a mnohí z vás sa zasnúbia alebo pôjdu so svojou vyvolenou pred oltár. A dámy, narodené po 16. máji – učte  sa v druhej polovici roka zvládať krízové situácie kľudnejšie. Až pričasto podliehate hnevu!

Zdravie  –  vaše zdravie úzko súvisí so psychickou pohodou, ale aj s dostatočným spánkom. Ak jedna z týchto vecí bude vo vašom živote v roku 2024 chýbať, môžete sa dostať do veľmi vážnych zdravotných mínusov. V júni venujte pozornosť bolesti chrbtice a riešte problém so špecialistom. Dámy, narodené medzi 28. aprílom a 9. májom sa nesmú v letnom období opaľovať a diskutabilné je tiež kúpanie sa v prírodných vodách.

Kariéra a peniaze  -  platenie účtov určite nezverte v marci partnerovi, upozornenie platí až do konca apríla 2024. Mohli by vzniknúť veľké finančné rozdiely, a tie by boli spúšťačom vašich budúcich finančných mínusov. Aprílové dámy, ktoré po druhý krát budujú svoj pracovný život od základu, budú mať šancu koncom novembra ukázať, či sa dobre zhostíte dôležitého projektu. Ale pozor! Nie je to pre vás len výzva, je to aj naplnenie a výborný kariérny postup.

 

 

 

Blíženci

21. 5. – 21. 6.

 

Láska  –  vo februári 2024 vymyslite pre partnera nejaké prekvapenie, ktorým oživíte vzťah, ale tiež pocit spolupatričnosti. Nie, nemávnite nad tým rukou, je to dôležité! Májoví Blíženci – jún vás donúti pozerať sa na vzťah inými očami. Je možné, že uvidíte aj to, čo vám doteraz unikalo a kvôli čomu ste pociťovali v srdci prázdno. Október bude konfliktnejší, otvoríte minulosť a svojej polovičke budete klásť ťažké otázky.

Zdravie  –  od druhej polovice marca budete náchylnejší na vírusové ochorenia, môžu sa vyskytnúť tiež zimnice a herpes, ktorý bude ťažšie zvládnuteľný. Zapracujte na psychike, venujte čas relaxu a po celý rok posilňujte imunitu. A hoci disciplína nie je vašou silnou stránkou, bolo by dobré, keby ste sa upokojili a urobili si presný rozvrh každého dňa, vrátane zostavenia jedálneho lístka. Vaše zdravie sa vám poďakuje!

Kariéra a peniaze  –  začiatkom januára si ujasnite, kam sa v roku 2024 chcete pohnúť. Dlhšie obdobie stagnujete na jednom mieste a je načase posunúť sa dopredu. Finančne dobre ohodnotená robota sa črtá odvážnejším júnovým pánom, ktorí sa neboja zariskovať a vsadiť všetko na jednu kartu. Mierne negatíva zaregistrujú tí z vás, ktorým robota v posledných mesiacoch neprinášala naplnenie. Pred vami sa otvorí nová cesta po 12. septembri.

 

 

 

Rak

22. 6. – 22. 7.

 

Láska  –  o lásku zabojujú medzi 27. februárom a 15. marcom Raci, ktorí boli až priveľmi opatrní či nerozhodní. Vás čaká konfrontácia, v ktorej musíte použiť tie správne argumenty, inak prídete o všetko, čo ste budovali. Osamelé srdiečka sa môžu tešiť na leto, v ktorom sa láska dotkne vašej duše v okamihu, kedy to budete najmenej čakať a jednoznačne vám dá najavo, že jej musíte venovať každú sekundu svojho bytia.

Zdravie  –  gynekologické problémy potrápia v prvej polovici roka júnové dámy, a zhoršenie reumatických chorôb zaznamenajú zase staršie ženy. Prechladnutia čelných dutín sa v auguste a v septembri nevyhnú júlovým pánom, ktorí si toho v robote berú na plecia až priveľa. Vnútorný stres znepríjemní počas decembra život mladším ročníkom. Venujte svojmu zdraviu pozornosť a vzdajte sa zlozvykov, ktoré vám berú energiu.

Kariéra a peniaze  –  výbornú šancu vyniknúť vo svojom obore dostanú v apríli Raci narodení po 26. júni. Ukážte všetkým, čo vo vás je a nedajte sa nikým zastaviť! A vy ostatní – pridajte do svojho konania za malú štipku zdravej ctižiadosti a nebojte sa hovoriť pravdu. Čo sa týka financií, tak tu sa celkom dobre bude dariť tým z vás, ktorí ste boli opatrní a odkladali ste si peniaze bokom. Začiatkom septembra 2024 budete môcť veľmi dobre zainvestovať.

 

 

 

Lev

23. 7. – 22. 8.

 

Láska  –  viac snahy udržať si partnera budú musieť vynaložiť od druhej polovice mája júloví Levi. Váš vzťah dlhšie nefunguje tak, ako by mal a napriek tomu, že ste vyskúšali už takmer všetko pre to, ako to zmeniť, predsa len ste neurobili jednu vec. A tou je priama otázka na vašu polovičku, či vôbec má záujem o obnovenie partnerstva. Ak bude odpoveď negatívna, tak sa najneskôr v októbri musíte pohnúť novým smerom!

Zdravie  –  k stabilnému zdraviu vám môžu pomôcť meditácie, dlhšie prechádzky v prírode, ľahké cvičenia a bylinkové čaje. Počas leta 2024 si všímajte, čo máte pod nohami! Zlomeniny prstov, zápästí, ale aj úrazy lakťov, či ramien sú v priorite až do polovice septembra. Kozmetické zákroky, laserové operácie a odstraňovanie materských znamienok môžete absolvovať iba v mesiacoch marec, máj, október a december.

Kariéra a peniaze  –  zmeniť prácu medzi januárom a marcom 2024 môžu tí z vás, pre ktorých je prioritná kariéra a to hlavne v súvislosti so zahraničím. Augustové dámy - spolupráca s kolegom bude v júli zložitejšia aj preto, že tento muž má voči vám emočnú väzbu. Neurobte nič, čo by ohrozilo váš post!Poniektorí z vás budú mať vo financiách počas celého roka 2024 tendenciu obracať sa s prosbou o pomoc na nesprávnych ľudí. Dôverujte, ale preverujte!

 

 

 

Panna

23. 8. – 23. 9.

 

Láska  –  na letnej dovolenke sa poniektorí z vás stretnú so zaujímavou osôbkou, z ktorej sa časom môže vykľuť partner na celý život. Panny v trvalých vzťahoch – v septembri 2024 zaujmite zreteľný postoj a určite sa nenechajte vyprovokovať k sľubom, ktoré nijako nechcete plniť. Začiatkom decembra sa septembroví páni budú rozhodovať medzi dvomi úžasnými bytosťami. Ale pozor - toto rozhodnutie ovplyvní celú vašu budúcnosť!

Zdravie  –  kondíciu zlepšíte pravidelným cvičením alebo plávaním. V apríli staršie ročníky potrápi kolísavý tlak, srdcová slabosť a problémy so sluchom. Dobrou správou je, že u tých z vás, ktorí máte vážnejšie ochorenia, sa stav zlepšuje od druhého augustového týždňa. A pre všetkých - preventívne prehliadky, z ktorých sa neustále len vyhovárate, začnite riešiť. Proste v novembri zdvihnite telefón a dohodnite si potrebné vyšetrenia.

Kariéra a peniaze  –  v januári bude v hre vaše dobré meno a robota, ktorú ste nedávno dostali zverenú. Negatívnejšie situácie sa upokojujú v strede marca, ale ešte stále nebudete za vodou. Extrémy nekončia, pretože k vám prichádzajú nové možnosti a ponuky, ktoré sa neodmietajú, ale môžu byť pre vás zmätočné. Panny narodené do 9. septembra si nesmú od októbra 2024 brať pôžičky. A opatrne narábajte aj s peniazmi určenými na domácnosť. Hlavne v decembri!

 

 

 

Váhy

24. 9. – 23. 10.

 

Láska  –  v dlhodobých vzťahoch sa musíte viac usilovať v období február až apríl 2024 rozumieť svojej polovičke. Svoju lásku rozmaznávajte, doprajte jej romantiku, a nebojte sa tiež otvorených rozhovorov. Mimomanželská aférka rozruší septembrové Váhy, ktoré stagnujú v manželstve. Nuž, myslite na to, že pustiť sa po komplikovanej ceste je ľahké, ale vrátiť sa do stabilnej koľaje môže byť neskutočne ťažké.

Zdravie  –  zhoršenie dny a osteoporózy nastane takmer u všetkých starších ročníkov, v období od januára do konca marca. Veľmi pravdepodobné sú v tomto čase tiež operačné zákroky a dlhodobejší pobyt v nemocnici. Váhy, ktoré majú problémy so srdiečkom alebo tlakom - počas celého roka 2024 sa pokúste vniesť do svojho bytia rovnováhu a korigujte svoje emócie. Hlavne tie, o ktorých viete, že vám nerobia dobre!

Kariéra a peniaze  -  nerozbiehajte na začiatku roka nové projekty a nechoďte tvrdohlavo za svojím cieľom. Zmierte sa s tým, že na niektoré situácie ste zatiaľ nedozreli, a tiež s tým, že občas chcete viac, než vám vesmír môže dať. Vaša netrpezlivosť a podráždenosť vám môžu byť na škodu v máji 2024, pretože namiesto toho, aby ste sa sústredili na upevnenie svojho postavenia, bezhlavo sa začnete rútiť opačným smerom. Môžete veľmi veľa stratiť!

 

 

 

Škorpión

24. 10. – 22. 11.

 

Láska  –  začínajúce vzťahy dajú v prvej dekáde roka 2024 zabrať októbrovým dámam. Nedorozumenia so svojou polovičkou riešte pokojným hlasom a bez silných emócií. V dlhotrvajúcich manželstvách sa stanú prioritnými atribútmi pre ďalší vývin vzťahu od septembra úprimnosť a vnútorný pocit slobody, ktorý si vydobyjú páni narodení po 14. novembri. Zmeny vo vašom živote budú pozitívne!

Zdravie  –  dôležitým faktom pre to, aby vaše telo fungovalo čo najlepšie, je uvedomenie si toho, že vaša nestálosť a rozpoltenosť úzko súvisia s napätím a nervozitou, čo vás maximálne vyčerpáva. Októbroví Škorpióni sa musia od mája naučiť korigovať prchkosť, ktorá nerobí dobre vášmu srdiečku. A tí z vás, ktorí ste mali v minulosti problémy s tenkým črevom či žlčníkom – choďte na jeseň na opätovné vyšetrenia.

Kariéra a peniaze  –  po ceste za úspechom a stabilitou kráčajte pomaly a nedovoľte, aby vás zastavila ľudská neprajnosť. Tvrdohlavejší novembroví Škorpióni dostanú v júni 2024 možnosť ukázať, čo vo vás je, s čím ide ruka v ruke aj práca v zahraničí. V októbri nezvažujte pri rozhodovaní sa pre novú prácu iba finančnú stránku ponuky. Zamyslite sa tiež nad tým, či vás nová robota bude baviť, pretože vy očakávate od práce aj istotu a vnútorné naplnenie.

 

 

 

Strelec

23. 11. – 21. 12.

 

Láska  –  v období apríl až jún 2024 vystupujú do popredia milenecké vzťahy. Ale pozor - nemôžete sedieť na dvoch stoličkách! V dlhoročných partnerstvách prichádzajú turbulencie od konca augusta a mnohí z vás budú rozmýšľať o novej životnej ceste. Nezájdite do extrému kvôli chvíľkovým negatívam. Namiesto toho svoju polovičku objímte a vážte si to, čo máte. Urobte všetko pre to, aby ste na konci roka nepocítili samotu!

Zdravie  –  preťaženie nervového systému od konca marca spôsobí niektorým Strelcom vyhorenie, iným zase privodí depresie či apatie. Migrény, zhoršenie zraku a silné alergie vystupujú do popredia v prvej polovici roka skôr u starších Strelcov, ktorí majú narušený imunitný systém. Na jeseň si naordinujte ničnerobenie, vynechajte aj prácu okolo domu alebo v záhrade. A nekazte si psychickú pohodu malichernosťami!

Kariéra a peniaze  -  pre pánov, ktorí podnikajú je tu dôrazné upozornenie na február, kedy nastávajú nepríjemné situácie ohľadne dokončenia obchodov, projektov a stavieb. Hrozia vám súdne spory, pričom sa ťahanice o peniaze môžu vliecť aj zopár rokov. Financie sa zlepšujú všetkým Strelcom od druhého augustového týždňa a zimné mesiace prinesú hojnosť tým z vás, ktorí ste boli rozvážnejší a každý mesiac ste si odkladali bokom nejaké peniaze.

 

 

 

Kozorožec

22. 12. – 20. 1.

 

Láska  –  partnerstvo prejde v januári skúškou, ktorá bude komplikovaná, pretože sa medzi vás dvoch zamiešajú vaši príbuzní. Ak o svoju lásku stojíte, nepočúvajte rady tých, ktorí vás síce milujú, no nežijú váš život! Počas leta budú u decembrových Kozorožcov doznievať problémy z nedávnej minulosti. Najneskôr do začiatku októbra sa snažte vzťah znovu dostať do stability a komfortu. Inak vám hrozí rozchod!

Zdravie  –  januárové dámy by nemali počas celého roka 2024 jesť ťažké jedlá a vhodné by bolo tiež to, keby ste si upravili pohybový a spánkový režim. Tí z vás, ktorí ste sa narodili medzi 31. decembrom a 10. januárom - ochorenia pankreasu a pečene nepodceňujte, ale riešte. Na problémy s dolnými končatinami by sa v decembri mali pripraviť staršie ročníky. Hrozia vám vážnejšie úrazy a problémy s veľkými cievami.

Kariéra a peniaze  -  obozretnosť by mali v apríli zachovávať Kozorožci narodení po 13. januári. Dedičské konania alebo súdne spory o majetky vás môžu pripraviť ešte aj o to, čo je vyslovene vaše. Nedôverujte ani príbuzným! Poniektorých z vás prekvapí v júli pochvala od nadriadeného a podnieti vás k tomu, aby ste do práce vložili úplne všetko. Bude to dobré rozhodnutie, ktoré vás dovedie na vrchol vo svojom obore. Nezabúdajte oddychovať!

 

 

 

Vodnár

21. 1. – 20. 2.

Láska  –  je pred vami rok, ktorý môžete prežiť veľmi dobre, ale iba vtedy, ak nebudete na situácie tlačiť a naučíte sa prijímať v pozitívach všetko, čo do vášho bytia vstúpi. K láske neodmysliteľne patria aj priateľstvá, v ktorých sa na jeseň presvedčíte na vlastnej koži, kto je vaším skutočným priateľom. A osamelé srdiečka stretnú svoju vysnívanú lásku počas chladnej zimy. Užite si svoj čas zamilovanosti čo najviac!

Zdravie  –  najmä v jarných dňoch dbajte na každodenný dostatok pohybu. Problémy s pľúcami a prieduškami potrápia od apríla do mája 2024 januárové dámy. Staršie ročníky by sa mali počas celého roka vyhýbať prievanu a klimatizácii. Februároví páni, vy budete od polovice septembra pod nepriaznivým vplyvom psychického vypätia, takže si dávajte pozor na úrazy z nepozornosti a nové choroby týkajúce sa pohybového aparátu.

Kariéra a peniaze  –  uprostred februára vás poteší ponuka povýšenia v robote, no zároveň si uvedomíte, že táto práca vám už nemá čo dať. A to aj napriek tomu, že by ste boli vo vedúcej funkcii. Nuž, vaša intuícia vám radí dobre – čas na zmeny sa blíži a vy by ste to mali využiť. Vodnári narodení po 4. februári by si v auguste mali uvedomiť, že rozpožičiavaním svojich úspor ohrozujete nielen stabilitu svojej rodiny, ale najmä budúcnosť, ktorú budujete!

 

 

 

Ryby

21. 2. – 20. 3.

 

Láska  –  Ryby, ktoré stále tápajú a nevedia sa rozhodnúť, komu vložia svoje srdce do dlaní, sa môžu pripraviť na veľké prekvapenie uprostred marca 2024. Stretnutie s bytosťou, ktorá bude akoby z iného sveta z vás síce vytiahne všetku energiu, ale prílev šťastia a bezstarostnosti vám ju vynahradí. Vrtošivé emócie rozcítia v druhej polovici novembra pánov, ktorí tušia, že sa im do vzťahu zamontoval ktosi tretí. Pozor na zlé slová!

Zdravie  –  rovnováhou medzi prijímaním a vydávaním energie sa môžete udržiavať vo veľmi dobrej fyzickej, ale aj mentálnej kondícii po celý rok 2024. Všetko máte v rukách len a len vy sami! Snažte sa veľa odpočívať, nevkladajte energiu do priveľkej fyzickej námahy. V druhej polovici roka sa zhorší pohybový aparát marcovým Rybám. Príčinou bude hlavne stres prežitý v predchádzajúcom období, ale aj nesprávna životospráva.

Kariéra a peniaze  –  darované peniaze, eventuálne také, ktoré pochádzajú z výhry si v máji užijú Ryby narodené do 2. marca. Zároveň s tým ale prichádzajú aj veľmi nepríjemné rodinné spory, ktorým budete čeliť. Od augusta do polovice novembra sa v práci často stretnete s konfliktnými situáciami a zhorší sa vaše logické myslenie. Nesnažte sa za každú cenu vo všetkom udržať rovnováhu, pretože vás to zničí. A na klebety či intrigy nijako nereagujte!